Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*725.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лушнікова І.В. 
Вивчення участі продуктів метаболізму арахідонової кислоти у функціонуванні гепатоцитів щурів в культурі та кокультурі з клітинами Купфера: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Лушнікова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.137.1*723,022 + Е60*734.26*72,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лоай Х.М.Х. 
Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Х.М.Х. Лоай ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові особливості обміну ліпідів, що беруть участь у процесах сигнальної трансдукції, проаналізовано регулювальний вплив тироксину й аліментарних факторів на їх перебіг. З'ясовано, що у період старіння відбувається посилення обміну ефінголіпідів у печінці, що призводить до нагромадження ліпідів (цераміду та сфінгозину), які є індукторами апотозу та запальних реакцій. Збільшення рівня цераміду виявлено і в структурах мозку: корі та гіпокампі. Встановлено, що у період старіння збільшення вмісту цераміду у функціонально різних тканинах відбувається у разі зростання рівня їх попередників - вільних жирних кислот і пропроліферативного ліпіду - діацилгліцерину (ДАГ). Доведено суттєву роль L-T4 у терміновій регуляції вмісту сигнальних ліпідів, залучених у різні шляхи сигнальної трансдукції. Встановлено, що дія гормону на обмін ліпідів характеризується віковою специфічністю, обгрунтовано можливість її зміни за допомогою аліментарних чинників. З'ясовано, що важливим модулятором обміну сфінголіпідів і ДАГ та відповіді клітин на дію L-T4 в клітинах печінки є вітамін E та пальмітинова кислота. Встановлено, що вітамін E знижує рівень церамідів у старих клітинах до рівня молодих, нормалізує обмін сфінголіпідів і гліцерофосфоліпідів за умов прискореного старіння гепатоцитів, збільшує чутливість клітин до термінової дії L-T4. Зроблено висновок про суттєве фізіологічне значення даного ефекту у регуляції сигнальних шляхів, що сприяють виживанню клітини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*334.6 + Е60*725.13 +
Шифр НБУВ: РА358471

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Оксененко С.В. 
Вміст ліпідів у тканинах щурів за дії хлоридів важких металів та в умовах профілактичного введення пентоксифіліну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.В. Оксененко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено ліпідний склад і вміст продуктів ліпопероксидації тканин функціонально різних органів, субклітинних фракцій печінки щурів за дії сублетальних доз солей важких металів та за умов профілактики пентоксифіліном. З впливу хлориду меркурію та кобальту виявлено перевантаження лізофосфатидилхоліном більшості вивчених органів, а також накопичення холестеролу та загальних фосфоліпідів лише в органах, які не несуть головного навантаження у ліпідному обміні. У сироватці крові за дії трьох солей визначено зменшення вмісту загальних фосфоліпідів і холестеролу, їх збільшення у лізосомах печінки, накопичення фосфатидинової кислот у більшості субклітинних фракцій, а також арахідонової кислоти у мікросомах, цитозолі лише за впливу хлориду кобальту та кадмію (2 і 24 год). За цього у мітохондріях, лізосомах зазначено зменшення її концентрації (2 і 24 год). Показано, що ліпідний склад іноді корелює з інтенсивністю ліпопероксидації, збільшеною у тканинах та ядрах, цитозолі та мітохондріях печінки. З'ясовано, що пентоксифілін частково гальмує вплив солей важких металів на вміст продуктів ліпопероксидації та ліпідний склад тканин органів, хоча певною мірою їх змінює. Виявлено суттєвий вплив досліджених сполук на ліпідний обмін з залучанням багатьох механізмів, запуск сигнальних шляхів, прискорення міжтканинного та внутрішньотканинного транспортування ліпідів з накопиченням їх не у головних у аспекті метаболізму тканинах органів і лізосомах печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13-641.1 +
Шифр НБУВ: РА341189

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дідович А.П. 
Вплив адреналіну на ліпідний обмін у скелетних м'язах тварин в онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.П. Дідович ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 16 с. — укp.

Представлено дані про фізіолого-біохімічні механізми, які лежать в основі змін вмісту ліпідів у скелетних м'язах великої рогатої худоби в онтогенезі і про роль адреналіну в регуляції обміну ліпідів у вказаній тканині даного виду. Встановлено, що у скелетних м'язах великої рогатої худоби протягом постнатального розвитку зростає вміст триацилгліцеролів і зменшується вміст фосфоліпідів і холестеролу. При цьому в скелетних м'язах знижується активність триацилгліцеролліпази і підвищується активність ліпопротеїнліпази, знижується інтенсивність окислення жирних кислот. В період з 1- до 6-місячного віку в скелетних м'язах великої рогатої худоби знижується використання глюкози і зростає використання оцтової кислоти в синтезі ліпідів, змінюється жирнокислотний склад ліпідів. Після триразового введення тваринам адреналіну в скелетних м'язах знижується вміст триацилгліцеролів, підвищується активність триацилгліцеролліпази і посилюється окиснення жирних кислот, знижується інтенсивність синтезу ліпідів із оцтової кислоти, змінюється жирнокислотний склад ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13*723*112.6*33,022 + Е60*738.822*72,022 + П60-272.513,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Соколік В.В. 
Вплив хлоридів кобальту і ртуті на ланцюгове переокиснення ліпідів, систему тіолів та активність глутатіонзалежних антиоксидантних ферментів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.В. Соколік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему активації вільнорадикального окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту під впливом важких металів (кобальту та ртуті).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.2*723.4-604.2 + Е60*725.13*723.4-641.9:Г123
Шифр НБУВ: РА314920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Романько М.Є. 
Перекисне окислення ліпідів та його регуляція в організмі тварин за умов радіонуклідного впливу та при ентеросорбції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.Є. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Доведено, що застосування штучного (атоксу) та природного (вермикуліту, цеоліту) сорбентів сприяє відновленню прооксидантно-антиоксидантної рівноваги організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13*723.4*716-638.2
Шифр НБУВ: РА318570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського