Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*716-633.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мартинюк В.С. 
Вплив магнітних полів наднизької частоти на організм людини і тварин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / В.С. Мартинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.3 + Е70*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА356322

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мінко В.О. 
Інфрадіанна ритміка фізіологічних процесів у щурів із низькою руховою активністю у відкритому полі при дії слабкого змінного магнітного поля наднизької частоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.О. Мінко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив змінного магнітного поля (ЗМП) наднизької частоти (ННЧ) на динаміку й інфрадіанну ритміку поведінкових реакцій, показників функціонального стану лімфоцитів й нейтрофілів крові щурів з низькою руховою активністю (НРА) у порівнянні з тваринами, що характеризуються середньою руховою активністю (СРА) у тесті "відкритого поля" (ВП). Установлено, що ЗМП частотою 8 Гц та індукцією 5 мкТл спричинює зміни параметрів інфрадіанної ритміки фізіологічних процесів з різними індивідуально-типологічними особливостями, які більш вираженіу щурів з НРА. Зауважено, що істотні зміни параметрів ритміки відзначаються навіть у тому випадку, коли абсолютні їх значення не змінюються, внаслідок чого під впливом ЗМП ННЧ зменшуються розходження у динаміці та інфрадіанній ритміці досліджених показників у щурів з НРА і СРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*801.1-633.3 + Е60*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА335984

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Рема Шехда Хассан Абу Хадда 
Реакції тучних клітин на дію слабких магнітних полів вкрай низьких частот: Автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.04 / Рема Шехда Хассан Абу Хадда ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що реакція тучних клітин за умов in vivo на багаторазову дію змінного магнітного поля (ЗМП) зі складним спектром у наднизькочастотному діапазоні на фоні розвитку загальної адаптаційної реакції (стрес-реакції) менш виражена, ніж за умов одноразової дії, що вказує на зниження чутливості тучних клітин внаслідок впливу системних регуляторних механізмів у разі розвитку адаптаційної реакції. Визначено, що вплив слабкого ЗМП наднизьких частот підвищує швидкість спонтанної дегрануляції тучних клітин в експериментах in vitro. З'ясовано, що виразність і направленість реакції тучних клітин залежить від частоти та часу експозиції, зокрема, частоти 2; 8 - 10; 50; 72 - 74 Гц стимулюють, а 32 - 34 Гц знижують швидкість спонтанної дегрануляції цих клітин. Реакція тучних клітин характеризується залежністю від амплітуди ЗМП і відносно низьким порогом реагування, який за порядком величин наближається до фонових рівнів і складає 50 - 200 нТл; з підвищенням амплітуди ЗМП реакція даних клітин зростає. Показано, що ЗМП-індукована дегрануляція тучних клітин супроводжується зміною ліпідного складу мембран і активності процесів перекисного окиснення ліпідів, однак, дані зміни носять динамічний характер і залежать від частоти ЗМП і часу експозиції. модулює активуючу дію морфіну на тучні клітини та пригнічує інгібіторну дію на них хромоглікату натрію. Зроблено висновок, що тучні клітини, як елемент дифузної ендокринної системи організму (APUD-системи) є одним з акцепторів магніто-польової дії та пусковою ланкою в системній реакції організму людини та тварин на варіації природного та техногенного електромагнітного фону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА324383

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського