Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.925.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Тимчишин Г.В. 
Біологія та особливості культури рододендронів (IRhododendron L./I) на Західному Поділлі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Г.В. Тимчишин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 25 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні, мофрологічні, екологічні властивості 84-х видів, 2-х різновидів, 3-х форм, 3-х гібридів, 4-х культиварів (96-ти таксонів) рододендронів, інтродукованих у ботанічному саду Львівського національного університету ім. І.Франка. Установлено, що метамерна будова пагона рододендронів різних груп і серій однотипна, поздовжня симетрія є видоспецифічною та може використовуватись як об'єктивний критерій під час розв'язання питань таксономії даного роду. Відзначено, що ювенільний період у таксонів рододендрона різний: від 3 - 13 до 25-ти років (Rh. calophytum). Виявлено, що за умов Західного Поділля 58 таксонів плодоносять, продукують життєздатне насіння, яке визначається високою енергією проростання (60 - 90 %). Підібрано склад компонентів субстрату, необхідного для вирощування інтродукованих видів. Розроблено практичні рекомендації щодо культивування даних рослин. Проведено інтегральну числову оцінку життєздатності та успішності інтродукції видів рододендрона. Відібрано перспективні види для збагачення дендрофлори та використання в декоративному садівництві Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 Eri *852.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Скрипченко Н.В. 
Інтродукція видів роду Actinidia Lindl. в Лісостепу України (ріст, розвиток, особливості, розмноження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.В. Скрипченко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено біоекологічні особливості росту та розвитку 5-ти видів роду Actinidia Lindl.: A.kolomikta, A.arguta, A.purpurea, A.polygama і A.chinensis за умов інтродукції в лісостеповій зоні України. Вивчено ритм розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення цих видів. Встановлено, що кліматичні умови зони досліджень забезпечують інтродукованим видам проходження повного циклу сезонного розвитку рослин. На підставі результатів комплексного вивчення біохімічних і анатомо-морфологічних особливостей рослин актинідії різної статі розглянуто можливість застосування ряду критеріїв її визначення в ювенільний період розвитку. Вивчено особливості насіннєвого та вегетативного розмноження видів актинідії. Встановлено, що регенераційна здатність рослин актинідії є видоспецифічною ознакою та тісно пов'язана з фітогормональним статусом рослин. Визначено оптимальні строки розмноження видів актинідії методом живцювання здерев'янілих та напівздерев'янілих пагонів. Досліджено ефективність впливу нових стимуляторів ризогенезу ауксино-цитокінінової дії. За результатом селекційної роботи виведено 4-ри сорти актинідії, визначено перспективи культивування актинідії в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 Act*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Дзюба О.І. 
Фізіологічні та біохімічні особливості рододендрона жовтого (IRhododendron luteum/i Sweet): алелопатичний аналіз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.І. Дзюба ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні особливості рододендрона жовтого (Rhododendron luteum Sweet). Вперше надано алелопатичну характеристику рододендрона жовтого, вивчено його фізіолого-біохімічні особливості та адаптаційні процеси під час інтродукції, вивчено алелопатичні особливості насіння різних видів росту Rhododendron L. З'ясовано хімічну природу алелопатично активних сполук рододендрона жовтого. Встановлено, що алелопатичну активність обумовлено наявністю сполук фенольної природи, амінокислот, лектинів і сапонінів. Вивчено сезонну динаміку накопичення алелопатично активних сполук у рослині та ризосферному грунті. Вперше виділено суму сапонінів рододендрона жовтого та досліджено їх біологічну активність, показано, що рододендрон жовтий є лектиномісткою рослиною. Досліджено динаміку активності лектинів з різних органів рослини. Отримані результати розширюють існуючі погляди відносно збереження R. luteum Sweet у природних фітоценозах як реліктового виду флори України, а також дозволяють рекомендувати рододендрон жовтий для інтродукції в ботанічні сади, дендропарки та використання в ландшафтній архітектурі. Доведено перспективність їх використання в фармакологічній промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 + Е50*805.6*801.313
Шифр НБУВ: РА313301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського