Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е521.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Романенко К.О. 
Міксоміцети Кримського природного заповідника: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / К.О. Романенко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено видову різноманітність міксоміцетів Кримського заповідника та виявлено її таксономічні, фітоценотичні та екологічні особливості. Досліджено розподіл міксоміцетів за фітоценозами, встановлено субстратну приуроченість та екологічні групи. З'ясовано особливості розвитку міксоміцетів на різних типах субстратів, а також досліджено вплив низькоінтенсивного лазерного опромінення щодо їх росту та розвитку на корі живих дерев за умов вологої камери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*852.2(4УКР-4КРИ)л64 + Е521.4*88(4УКР-4КРИ)л64 +
Шифр НБУВ: РА344046

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Леонтьєв Д.В. 
Міксоміцети Національного природного парку "Гомільшанські ліси": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Д.В. Леонтьєв ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено міксоміцети національного природного парку "Гомільшанські ліси". Виявлено 143 види з 34-х родів, 10-ти родин, 6-ти порядків і 2-х класів відділу Myxomycota, з яких 125 видів є новими для Харківського Лісостепу, 81 - новими для Лісостепової зони України, 26 наведено для України вперше. З застосуванням оригінального підходу вивчено фітоценотичні уподобання видів міксоміцетів. Показано, що кожен вид у даному фітоценозі стабільно займає певне положення (домінант, субдомінант, аутсайдер), що є складовими системи його фітоценотичних уподобань. Схожість таких уподобань різних видів зазвичай поєднується з відмінностями у їх субстратній спеціалізації. Уперше з використанням аналізу відповідностей (correspodence analysis) обгрунтовано виділення самостійної екологічної групи - гербофільних міксоміцетів, що розвиваються переважно на зелених частинах вищих рослин. Визначено діапазони кислотності та гігроскопічності субстратів, сприятливі для розвитку певних видів міксоміцетів. Показано, що максимальна чисельність і видова різномантність міксоміцетів наявна у діапазоні pH 5,0 - 5,9 та гігроскоспічності - від 50 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*990.3(4УКР)л64 "Гомільшанські ліси" +
Шифр НБУВ: РА349181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Громозова 
Поліваріантність онтогенезу міцеліальних мікроміцетів: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.14 / Олена Миколаївна Громозова ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2006. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*60*33
Шифр НБУВ: РА348323

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кривомаз Т.І. 
Таксономічна структура та особливості екології міксоміцетів лісів України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.21 / Т.І. Кривомаз ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2010. — 29 с. — укp.

Узагальнено видову різноманітність міксоміцетів лісів України та відомості про їх поширення за геоботанічними регіонами. З'ясовано таксономічну структуру видів класу Myxomycetes, яких у державі налічується зараз 278. Виділено ядро міксоміцетів лісових формацій України, а також групи міксоміцетів за частотою їх трапляння та поширення. Впорядковано класифікацію екологічних груп міксоміцетів за типами субстратів з використанням прийнятої у сучасній науковій літературі термінології (фіто-, міко-, ліхено-, копро- та геофільні). Проаналізовано розподіл міксоміцетів України за основними підгрупами фітофільних міксоміцетів (підстилкові, ксило-, кортико-, бріо- та гербофіли). Нівальні міксоміцети виділено в окрему групу. Продемонстровано формування індивідуальних комплексів видів міксоміцетів на певному типі субстрату. Встановлено особливості таксономічної структури міксоміцетів у семи типах лісу, що дозволяє визначити асоціації міксоміцетів з прогнозованим видовим складом для комплексної оцінки біорізноманітності лісових угруповань. Встановлено кореляцію видового складу міксоміцетів з систематичною приналежністю деревних едифікаторів у досліджених типах лісу, що зумовлена співвідношенням родин мікроміцетів у хвойних формаціях, вільхових і грабових, а також дубових і букових лісах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*80 + Е50*804 + Е50*990.3
Шифр НБУВ: РА374972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського