Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*801.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Миленька М.М. 
Біоіндикаційна оцінка екологічного стану Бурштинської урбоекосистеми: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / М.М. Миленька ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено екологічний стан Бурштинської урбоекосистеми з використанням методів екологічного діагностування, біотестування та біоіндикації. Встановлено неоднорідність напруги екологічних факторів у межах різнофункціональних екотопів за всіма застосованими критеріями. Показано просторову гетерогенність забруднення важкими металами грунтів міста та листкового опаду деревних рослин. Виявлено видоспецифічні особливості металоакумулювальної здатності фотоіндикаторів. Установлено зростання токсико-мутагенного фону території за показниками цитотоксичності, кластогенності та гаметоцидності факторів. Досліджено зміни біохімічних і морфометричних параметрів деревних рослин-індикаторів під впливом урботеногенних стресорів. Виділено найбільш інформативні тест-ознаки на кожному рівні біоіндикаційних досліжень. Визначено ступінь кореляційно-регресійних залежностей між цитогенетичними, біохімічними та морфологічним показниками біоіндикаторів і рівнем металонавантаження. Нааведено комплексну інтегральну оцінку екологічного стану різнофункціональних зон Бурштинської урбоекосистеми. Рекомендовано деревні види для формування еколого-ефективних культур фітоценозів і видів, найбільш придатних для активного та пасивного моніторингу урбанізованих і техногенно змінених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + П032.342.9 важкі метали +
Шифр НБУВ: РА365429

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Дорошенко К.В. 
Екологічні параметри ценопопуляцій весняних ефемероїдів фагетальних біогеоценозів та їх індикаційне значення (на прикладі північно-західного Поділля): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / К.В. Дорошенко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Встановлено можливість використання певних структурних параметрів ценопопуляцій ранньовесняних ефемероїдів (Galanthus navalis і Corydalis solida) для індикації стану фагетальних біогеоценозів за різних умов їх функціонування (заповідання, ведення лісового та сільського господарства, постескцизійні зміни). Доведено, що параметри ценопопуляцій G. nivalis є інформативними індикаторами стану фагетальних біогеоценозів за таких умов їх функціонування, як заповідання, ведення лісового та сільського господарства, постексцизійні зміни, а параметри ценопопуляцій C. solida - за умов нерегульованого навантаження, оскільки вони зберігаються навіть за значних ступенів рекреаційної дигресії фітоценозів. Установлено, що, здійснюючи моніторинг стану модельних ценопопуляцій, можна одержати інформацію не тільки щодо стану досліджуваного виду, а й щодо зміни "мозаїки" ценопопуляційного різноманіття локальної популяції, що свідчить про антропогенну трансформацію біогеоценотичного покриву регіону та дозволяє планувати регуляторні втручання з метою відновлення різноманіття цієї "мозаїки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.633.1 + Е50*805.6*803.122 + Е50*801.8 +
Шифр НБУВ: РА369111

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванченко О.Є. 
Еколого-фізіологічні особливості азотного обміну декоративних однорічних рослин як індикатора забруднення промислових територій залізом та хромом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.Є. Іванченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено еколого-фізіологічні особливості азотного обміну декоративних однорічних рослин за умов забруднення навколишнього середовища сполуками заліза та хрому. Проаналізовано динаміку накопичення цих металів та їх локалізацію у гістологічних елементах вегетативних органів рослин. Вивчено сумісну дію надлишку заліза та хрому, а також кожного з них на поглинання й асиміляцію нітратного й аміачного азоту різними за толерантністю видами. Виявлено інформативні тест-показники та тест-об'єкти для фітоіндикаційних досліджень, а саме: вміст аміачного азоту, співвідношення білковий/небілковий азот, активність нітратредуктази, глутамінсинтетази та глутаматдегідрогенази. Установлено доцільність використання синтетичного цитокініну полістимуліну К з метою оптимізації азотного обміну, росту та цвітіння декоративних однорічних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8-641.1 + Е50*801.48 + П271-28 +
Шифр НБУВ: РА345251

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Хомич Н.Р. 
Оцінювання забруднення урбоекосистеми міста Рівне за показниками ушкодженості рослин-біоіндикаторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.Р. Хомич ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

У ландшафтно-екологічному аспекті охарактеризовано територію Рівного. Обгрунтовано видовий склад рослинності дослідженої території. Проаналізовано рівні та динаміку забруднювачів міста пересувними та стаціонарними джерелами та їх вплив на стан здоров'я населення даного міста. За концентрацією розсіювання CO виявлено зони найбільшого забруднення атмосферного повітря міста. На підставі результатів регресійного аналізу з'ясовано, що переважна більшість поширення хвороб мешканців Рівного корелює з обсягами викидів від стаціонарних, пересувних джерел забруднення й описується математичними залежностями, які мають вид параболи другого порядку, степеневий і прямолінійний. Проаналізовано дані, одержані внаслідок проведеного загального оцінювання екологічного стану Рівного за тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів". Відзначено, що категорія еколгічної безпеки міста помірно небезпечна з конфліктним і загрозливим станом біоіндикаторів і середнім рівнем їх ушкодженості. Проаналізовано екологічний стан міста за тест-системою кульбаба лікарська (Taraxacum officinalis Webb.) і тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів". За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що категорія екологічної безпеки міста за тестом "Стерильність пилку рослин-біоіндикаторів" помірно небезпечна з конфліктним і загрозливим станом біоіндикаторів і середнім рівнем їх ушкодженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8(4УКР-4РІВ) + Е0*807*801.4(4УКР-4РІВ) +
Шифр НБУВ: РА364495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Жицька Л. І. 
Рослинний покрив урбосистеми як індикатор стану едафотопів та атмосферних забруднень (на прикладі м. Черкаси): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. І. Жицька ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексного екологічного оцінювання стану едафотопів, фітоценозів та атмосферних забруднень урбосисем Черкас з використанням методів фітоіндикації. Проаналізовано напрямки фітоекологічних досліджень стану урбоекосистем в Україні. Охарактеризовано вплив природних і техногенних факторів на урбосередовище Черкас та визначено провідні екологічні чинники оптимізації урбоекосистем за станом рослинного покриву міських едафотопів, а за їх властивостями проведено зонування території міста. Складено карти поширення угруповань синантропної рослинності, антропогенної трансформації едафотопів і ліхенологічну карту рівнів забруднення атмосферного середовища цього міста, які наочно демонструють сучасних стан його едафотопів, фітоценозів та атмосфери. Розроблено рекомендації щодо покращання якості едафотопів і фітоценозів Черкас.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + Б1(4УКР-4ЧЕК-2Ч),022
Шифр НБУВ: РА385798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гроховська Ю.Р. 
Фітоіндикація антропогенного забруднення водних екосистем: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.Р. Гроховська ; УААН. Ін-т агроекології і біотехнології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Оцінено рівень антропогенного забруднення водних екосистем річок Устя, Замчисько та Іква за нормативами комплексної екологічної класифікації стану поверхневих вод. Запропоновано методику оцінки екологічного стану водних екосистем та якості води за видовою різноманітністю угроповань вищих водних рослин. Методику апробовано на малих (Устя, Замчисько) та середній (Іква) річках басейну Прип'яті, порівняння отриманих даних з результатами комплексного гідрохімічного аналізу довело достатньо високу надійність запропонованої методики. За результатами комплексного інструментального аналізу якості води встановлено, що першочергових природоохоронних заходів потребує екосистема р.Устя у межах Здолбунівсько-Рівненської промислової агломерації. Для покращання якості води річки найдоцільнішим є створення системи біологічних ставків - біоплато: з використанням стійких до забруднення водних рослин, виявлених у процесі дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8*820*806*801.4 + Д225,8
Шифр НБУВ: РА317680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Приймак О. П. 
Фітоіндикація забруднення автотранспортом культурфітоценозів в межах Дніпропетровського мегаполісу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. П. Приймак ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано нагромадження інгредієнтів автотранспортних викидів у вегетативних органах рослин. Вивчено дію полютантів на ріст, цвітіння та плодоношення рослин за таких стресових умов. Виявлено інформативні тест-показники та тест-об'єкти для фітоіндикаційних досліджень. Встановлено доцільність використання певних видів декоративних рослин як індикаторних. У модельному експерименті вивчено сумісну та роздільну дію окремих складових автотранспортних викидів на ріст рослин і стан їх асиміляційного апарату. Показано, що використання 24-епібрасиноліду та полістимуліну К покращує декоративні властивості видів декоративних квітникових рослин культурфітоценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + П271
Шифр НБУВ: РА381875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Родінка О.С. 
Фітоіндикація показників гідрологічного режиму екотопів долини р.Сули: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.16 / О.С. Родінка ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

З використанням методу фітоіндикації одержано показники загального сольового режиму, азотного режиму, кислотності, зволоження та змінності зволоження грунтів долини р.Сули. Проаналізовано залежність видового складу та формаційної належності рослинних угруповань від зволоження, його змінності, рівня грунтових вод та тривалості заливання. Досліджено екологічні амплітуди синтаксонів за методом фітоіндикації. Запропоновано методику фітоіндикації заплавності. Виділено сім ступенів заплавності та характерні для них індикаторні види. Встановлено зв'язок гідрологічного режиму з іншими екологічними факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6(4УКР) + Е50*801.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321246

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського