Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*801.1-658.74-640.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Репецька Г.І. 
Аналіз популяцій ISalicornia europaea/i L. на градієнті еколого-ценотичних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Г.І. Репецька ; Нікіт. ботан. сад, Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано функціонування ценопопуляцій однорічного виду Salicornia europaea L. і вивчено залежності популяційних процесів від факторів зовнішнього середовища. Виявлено ряд механізмів популяційного рівня, спрямованих на підвищення виживання виду за екстремальних умов засолених місцевиростань. Серед них механізми, що забезпечують проростання насіння в момент найбільш сприятливих погодних умов, можливість існування у популяціях декількох когорт сходів. З'ясовано, що відмирання рослин протягом життєвого циклу носить щільнісно-незалежний характер. Встановлено високий ступінь залежності морфометричних і алометричних показників від двох провідних факторів середовища - вологості грунту та ступеня загущеності ценопопуляцій. Виявлено щільну залежність процесів розвитку особин Salicornia europaea від чинників зовнішнього середовища. У разі погіршання умов рослини прискорюють перехід від однієї фенологічної фази до іншої та проходять їх більш синхронно. Тривалість фаз, як правило, залишається незмінною. Адаптаційні механізми розвитку забезпечують дозрівання насіння в однакові строки протягом сезону в різні роки і у популяціях, що перебувають за різних екотопічних умов. Виявлено дві групи параметрів генеративної сфери, які по-різному реагують на варіювання середовища. Маса насіння, відсоток насіннєфікації та репродуктивне зусилля - стабільні показники, які мало залежать від оптимальності умов середовища. Величина врожаю насіння ценопопуляції пов'язана зі щільністю рослин, які приймають участь у репродукції, та їх реальною насіннєвою продуктивністю. У межах одного рівня значень екологічних факторів відбувається стабілізація розміру урожаю насіння у ценопопуляціях різної щільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1 Che + Е50*801.1-658.74-640.2
Шифр НБУВ: РА313613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Войтюк Б.Ю. 
Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор'я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Б.Ю. Войтюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено синтаксономію галофільної рослинності Північно-Західного Причорномор'я за методом Ж.Браун-Бланкс. Побудована система містить 11 класів, 17 порядків, 22 союзи та 95 асоціацій рослинності. Охарактеризовано синтаксони галофільної рослинності за флористичним складом, синекологією, синморфологією. Проаналізовано синтаксони газофільної рослинності в аспекті фітосозологічної цінності. Описано екологічні та ценотичні особливості деяких рідкісних видів. Здійснено порівняльно-флористичний аналіз синтаксонів даної рослинності з метою з'ясування флористичної спорідненості її синтаксонів і підтвердження самостійного існування у ранзі класу угруповань степової рослинності на засолених субстратах (клас Festuco-Limonietea). Визначено напрямки трансформації синтаксонів рангу союзу за умов зміни факторів зовнішнього середовища та антропогенного навантаження. Описано фітоценотичний діапазон існування рідкісних видів-галофітів та надано рекомендації для охорони деяких синтаксонів. Охарактеризовано основні закономірності поширення галофільної рослинності у Північно-Західному Причорномор'ї. Відзначено, що одержані дані можуть бути використані з метою вирішення питань екології, продуктивності та динаміки рослинних угруповань Південно-Західної України, у практиці природоохоронної справи, землеустрої природно-заповідних територій і територій з інтенсивною господарською діяльністю у межах Степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-658.74-640.2 + Е50*805.8(4УКР73) +
Шифр НБУВ: РА338062

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського