Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*723.115$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Золотарьова О.К. 
Протонна регуляція процесів трансформації енергії в тилакоїдних мембранах: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / О.К. Золотарьова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 41 с. — укp.

Вивчено протонне спряження фотосинтетичного електронного транспорту та фотофосфорилування. Визначено участь компонентів тилакоїдних мембран у світлозалежному зв'язуванні та перенесенні протонів за розподілом тритієвої мітки. Проаналізовано термодинамічну ефективність фотосинтетичного перетворення енергії. Доведено, що мембранозв'язний бікарбонат є компонентом буферної системи тилакоїдів, бере участь у процесах трансформації енергії і його вміст у мембрані контролюється активністю карбоангідрази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.115 + E50*723.411 +
Шифр НБУВ: РА357813

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Поліщук О. В. 
Роль вторинного хінонового акцептора в індукції альтернативних окисно-відновних реакцій у фотосистемі II: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Che*72 + Е50*723.115
Шифр НБУВ: РА383023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Подорванов В.В. 
Роль іммобілізованних і мобільних буферних систем у світлозалежному зв'язуванні протонів тилакоїдними мембранами хлоропластів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.В. Подорванов ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

За допомогою методу кислотно-лужного титрування проведено порівняльне дослідження буферних властивостей хлоропластів різного ступеня цілісності. Показано, що буферна ємність інтактних хлоропластів підвищується за умов світлозалежного відновлення розчинних компонентів строми, іоногенні групи світлозбірального комплексу ФСІІ, які розташовані на поверхні тилакоїдних мембран, незначною мірою відповідають за буферну ємність у темряві, тоді як групи АТФсинтази майже не впливають на буферність хлоропластів у фізіологічному діапазоні pH. Доведено, що світлозалежне поглинання корелює з поглинанням протонів і відповідає за зростання буферної емності тилакоїдів за умов енергізації. Розроблено метод визначення дегідратазної та гідратазної активності карброангідрази (КА).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.115.1 + Е50*723.411 +
Шифр НБУВ: РА366272

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Топчій Н.М. 
Роль світлозбирального комплексу в адаптації вищих рослин до умов освітлення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Топчій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що нижчий рівень нефотохімічного гасіння флуоресценції хлорофілу листків гороху, вирощеного за умов збільшення частки червоного світла, узгоджується з виявленими змінами в організації СЗКП, більшою стабільністю його олігомерної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.151.1-634-601 + Е50*723.115-634-601 +
Шифр НБУВ: РА344578

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Стасик О.О. 
Роль фотодихання в регуляції фотосинтезу, продуктивності та стійкості рослин до абіотичних стресів: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / О.О. Стасик ; НАН України; Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Досліджено особливості взаємозв'яків між фотодиханням, фотосинтезом і продуктивністю рослин і роль фотодихання в регуляції фотосинтезу за оптимальних і стресових умов. На прикладі роду Triticum показано, що фотодихання не є головним чинником міжвидових і міжсортових відмінностей за інтенсивністю фотосинтезу, однак, сприяє збереженню високої активності фотосинтетичного апарату впродовж репродуктивного періоду розвитку рослин, чим забезпечує кращу виповненість зерна та вищу зернову продуктивність колосу. Зазначено, що роль фотодихання в підтриманні фотосинтетичної активності за тривалої посухи пов'язана зі зменшенням фотоінгібування фотосинтетичного апарату, а для рослин винограду з посиленням амінокислотної направленності фотосинтетичного метаболізму. Виявлено, що в сортів озимої пшениці степового екотипу висока стійкість до помірно високої температури пов'язана з підвищенням інтенсивності фотодихання. Показано, що фотодихання є необхідним компонентом реалізації адаптивного потенціалу стійких сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.431 + Е50*723.115 +
Шифр НБУВ: РА366966

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Кірізій Д.А. 
Фотосинтез і розподіл асимілятів при зміні донорно-акцепторних відносин у рослин з недетермінованим типом росту: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Д.А. Кірізій ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Встановлено закономірності регуляції активності фотосинтетичного апарату та ростових процесів. Досліджено розподіл асимілянтів за умов зміни донорно-акцепторних відносин на організменному рівні в рослин з недетермінованим типом росту на прикладі цукрового буряка та квасолі. Виявлено, що у рослин з недетермінованим типом росту діють ефективні механізми перерозподілу пластичних речовин у донорно-акцепторній системі, що стабілізує роботу фотосинтетичного апарату. Експериментальне втручання у донорно-акцепторні відносини цих рослин дозволяє цілеспрямовано керувати їх продукційним процесом. Доведено, що у рослини цукрового буряка ріст листкової розетки у другу половину вегетації є надлишковим і може бути обмежений через видалення апекса або обробку ретардантом з перерозподілом пластичних речовин у коренеплід зі збільшенням його маси та цукристості. Інтенсивність фотосинтезу листків регулюється попитом на асиміляти з боку акцепторів сигналами субстратної та фітогормональної природи. Показано, що важливу роль у цій регуляції грає фотодихання, яке є альтернативним акцептором у разі зменшення аграгувальної сили основного, що захищає фотосинтетичний апарат від інгібування надлишком асимілянтів. Встановлено, що проміжне депонування асимілянтів на шляху між донорами (листками) та акцепторами (споживаючими органами) стимулює асиміляційну діяльність рослини та є важливим фактором продукційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.115*334.2
Шифр НБУВ: РА319184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Онойко О.Б. 
Фотосинтетичний контроль електронного транспорту в хлоропластах вищих рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Б. Онойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Встановлено участь АТФ-синтази у регуляції швидкості електронного транспорту на рівні фотосистем I і II. Розроблено методичний підхід для оцінки відносного внеску окремих фотосистем у реакцію Хілла за низької та високої інтенсивності світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.115 +
Шифр НБУВ: РА342599

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського