Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е422.141.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ващенко Л.М. 
Антимутагенна і протипухлинна активність IPseudomonas syringae/Ipv. Iatrofaciens/I і IPseudomonas syringae/I pv. Icoronafaciens/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.М. Ващенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено геномоделювальні та протипухлинні властивості культуральної рідини, клітин та ліпополісахаридів (ЛПС) двох патоварів P. syringae. Виявлено, що екстраговані 0,85 % розчином хлориду натрію ЛПС P. syringae pv. atrofaciens 8281 P. syringae pv. coronafaciens 9030 мають типовий для бактерій даного виду хімічний склад. В бактеріальній тест-системі з ауксотрофними за гістидином штамами Salmonella typhimurium встановлено, що P. syringae pv. atrofaciens 8281 і P. syringae pv. coronafaciens 9030 не утворюють сполук з мутагенною активністю у разі культивування на картопляному бульйоні. Виявлено, що ЛПС P. syringae pv. atrofaciens 8281 і P. syringae pv. coronafaciens 9030 притаманна антимутагенна активність стостовно спонтанного та індукованого біхроматом калію мутагенезу у тест-штамів S. typhimurium. Зазначено, що антимутагенна активність обох досліджуваних ЛПС найбільшою мірою виявляється за одночасної дії їх з мутагеном на клітини тест-штамів, що, ймовірно, обумовлюється здатністю ЛПС адсорбувати біхромат калію. Встановлено, що сік з листків пшениці у фазі сходів з ознаками ураження P. syringae pv. atrofaciens 8281 та неуражених листків має однакову антимутагенну активність. Зроблено висновок, що в уражених бактеріями рослинах пшениці не утворюються сполуки з мутагенною активністю. За допомогою моделі пухлиноутворення, спричиненого Agrobacterium tumefaciens на експлантатах картоплі, виявлено, що фільтрат культуральної рідини, зруйновані ультразвуком клітини та ЛПС патоварівP. syringae перешкоджають пухлиноутворенню, зменшують його інтенсивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.149 + Е422.141.2 +
Шифр НБУВ: РА329736

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Вінарська Н.В. 
Залежність біологічної активності ліпополісахаридів IRalstonia solanacearum/I (Smith, 1896) від їх складу та структурних особливостей: Автореф. дис... канд. біол. наук / Н.В. Вінарська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.123
Шифр НБУВ: РА319359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Броварська 
Ліпополіцукриди та позаклітинні глікополімери Ralstonia solanacearum: склад, структура і біологічна активність: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Оксана Степанівна Броварська ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.123
Шифр НБУВ: РА352029

Рубрики:

      
4.

Негруцька В.В. 
Розробка бінарної функціонально асиметричної бактеріальної системи як способу одержання біопрепаратів для рослинництва: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / В.В. Негруцька ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до створення широкого кола біопрепаратів для рослин, суть якого полягає у розробці бактеріальної системи, у якій один з компонентів має корисні властивості для рослин (бактерія-партнер), а другий продукує метаболіти для забезпечення пролонгованого існування неспороутворюваних бактерій у гельовій формі. Система відповідає технологічним вимогам до біопрепарату. Постійним компонентом цієї системи є ЕПС-синтезувальна бактерія, яку виділено з природного джерела - цеоліту (Сокирницького родовища, Україна) й індентифіковано з використаннями мікробіологічних методів і за аналізом 16S рДНК як Paenibacillus sp. Мінерал цеоліт використано як іммобілізувальний агент у розробленій системі. На прикладі бінарної культури Paenibacillus sp. ІМБГ 156 - Klebsiella oxytoca ІМБГ 26, одержаної шляхом спільного культивування. Показано подовження терміну життєдіяльності K. oxytoca до трьох місяців зі збереженням корисних для рослин властивостей. Показано можливість скерованого дизайну бактеріальної системи, тобто заміни бактерії-партнера, яка визначає тип біопрепарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.79 + Е422.141.2*803.241 +
Шифр НБУВ: РА344737

Рубрики:

      
5.

Данкевич 
Фенотипові та генотипові властивості бактерій роду Pseudomonas - збудників бурої бактеріальної плямистості люпину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Людмила Анатоліївна Данкевич ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.134 + Е422.141.2*99
Шифр НБУВ: РА346111

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Клочко В.В. 
Штам-продуцент антистафілококового антибіотика батуміну і його біосинтетична активність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.В. Клочко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено таксономічні дослідження штаму "Pseudomonas batumici" - продуцента антистафілококового антибіотика "Батумін". Визначено особливості біосинтезу батуміну, запропоновано методи його виділення та очищення. Наведено характеристику антимікробної активності антибіотика за сучасними стандартами CLSI. На підставі результатів таксономічного дослідження штаму продуценту батуміну "Paseudomonas batumici" методом поліфазного аналізу з використанням сіквенсу 16S pPHK показано його еволюційну близькість (99 %) до п'яти видів псевдомонад:P. gingeri, P. asplenii, P. fuscovaginae, P. oryzihabitans та P. putida. Виявлено, що "P. batumici" істотно відрізняється від них за своїми фенотиповими властивостями, що свідчить про його видову самостійність. Проведено вирощування продуцента за умов ферментера (вихід батуміну становив 170 - 180 мг/л). Розроблено два методи визначення концентарції батуміну в культуральній рідині та в очищених препаратах антибіотика - біологічний (метод дифузії в агар) та фізико-хімічний (спектрофотометричний), кожен з яких можна використовувати залежно від поставлених завдань. Розроблено схему препаративного виділення та очистки батуміну. Показано, що після стадії двоступеневого хроматографічного очищення екстракту культуральної рідини ступінь очищення антибіотика становив 85 - 90 %. Підтверджено високу активність та селективність дії батуміну щодо стафілококів згідно міжнародних сучасних стандартів CLSI.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.313 +
Шифр НБУВ: РА349027

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського