Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (89)
Пошуковий запит: (<.>U=Е30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Тимошок Н.О. 
Антибактеріальна ефективність індукторів інтерферону різного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.О. Тимошок ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За результатами проведених експериментальних досліджень показано, що у разі стафілококової інфекції у мишей та шлунково-кишкових захворювань телят недостатність імунної відповіді на збудник обумовлена пригніченням ефекторних функцій фагоцитів та їх здатності до продукції ключових медіаторів імунної та запальної реакції організму - ІФН та фактору некрозу пухлин (ФНП). Основою протективної дії ІФН та його індукторів за вказаних захворювань є їх здатність підсилювати неспецифічну резистентність організму, зокрема, підвищувати функціональну активність фагоцитів та природних клітин-кілерів, а також здійснювати регулюючий вплив на продукцію цитокінів - ІФН та ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*725.311.3 + Е60*741.3
Шифр НБУВ: РА320064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Болтовець П.М. 
Взаємодія антиген-антитіло в умовах поверхневого плазмонного резонансу та застосування цього явища для визначення вірусспецифічних макромолекул: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / П.М. Болтовець ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено новий підхід до визначення вірусів безпосередньо в клітинних гомогенатах за допомогою специфічних антитіл методом поверхневого плазмонного резонансу (ППР). Запропоновано нову модифікацію поверхні сенсора для визначення вірусів шляхом формування на його поверхні мономолекулярного шару з ефективним негативним зарядом, що запобігає денатурації білків і забезпечує їх орієнтовану іммобілізацію. Розроблено та випробувано на прикладі вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ) загальний підхід до виявлення та кількісного визначення вірусів методом ППР за допомогою специфічних антитіл, іммобілізованих на модифікованій KNCS і білком A. St. aureus поверхні сенсора. На прикладі культури зеленої водорості Bracteacoccus minor, інфікованої ВТМ на стадії зооспор, показано, що така модифікація поверхні сенсора дозволяє адекватно визначати вірус у клітинних гомогенатах, що підтверджено методами ІФА і світлової мікроскопії. На прикладі моделі структурного білка Х-вірусу картоплі і гексону аденовірусу типу 2 встановлено можливість використання такого підходу для визначення вірусних білків. Запропоновано нову оригінальну процедуру кількісного визначення вірусу шляхом іммобілізації комплексу специфічні IgG-вірус на модифіковану тіоціанатом і білком A поверхню сенсора. На прикладі Nicotiana tabacum за допомогою даного підходу досліджено розвиток вірусної інфекції у рослинах. Одержано узгодження між даними ППР та ІФА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*728 + Е303.3*72 +
Шифр НБУВ: РА328801

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Манджос 
Взаємодія вірусних та полінуклеотидних індукторів з клітиною як первинний сигнал продукції інтерферонів I типу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Олександр Павлович Манджос ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.3*72
Шифр НБУВ: РА348716

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Оберемок В. В. 
ДНК-маркери у вивченні взаємовідносин між вірусом ядерного поліедрозу та його хазяїном непарним шовкопрядом: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / В. В. Оберемок ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Показано, що зовнішнє використання коротких одноланцюгових фрагментів ДНК вірусу обумовлює достовірне підвищення смертності гусениць непарного шовкопряда. Знайдено генетичну відмінність особин непарного шовкопряда, що пов'язана з інтенсивністю розвитку вірусної інфекції. Зазначено, що генетичні маркери стійкості та чутливості особин непарного шовкопряда до вірусного та бактеріального препаратів, що були знайдені за допомогою RAPD-PCR-аналізу й алозимного аналізу, створюють можливість планувати лісозахисні заходи диференційовано залежно від того, які генотипи переважають у популяції - чутливі до вірусного чи чутливі до бактерійного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*444.83 + Е303.3
Шифр НБУВ: РА379342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Жолобак Н.М. 
Інтерфероногенна та антивірусна дія молекулярних комплексів одноланцюгова РНК-тилорон: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.М. Жолобак ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено здатність препарати з антивірусною дією індукувати утворення інтерферону та можливість безпосередньо пригнічувати репродукцію вірусу. Предметом дослідження були молекулярні комплекси одноланцюгової РНК з тилороном. Визначено параметри токсичності препаратів молекулярних комплексів дріжджова РНК - тилорон гідрохлорид. Вказані препарати повністю нетоксичні в діапазоні доз від 2,5 до 250 мкг/мл. Розроблено способи збільшення продукції інтерферону шляхом праймінгу. Молекулярні комплекси мають чітку антивірусну дію: пригнічують репродукцію вірусів в культурі клітин у ході профілактичного та терапевтичного використання. ХТІ досліджених препаратів складає 10. Антивірусна дія вивчених препаратів зумовлена, в основному, дією власне МК і тільки незначною мірою індукованим ним інтерфероном. Визначене дозволяє розглядати молекулярний комплекс дріжджова РНК - тилорон як перспективний противірусний препарат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.33 + Е326.222
Шифр НБУВ: РА314100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Товкач 
Лізогенія і бактеріофаги Erwinia carotovora: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.06 / Федір Іванович Товкач ; НАн України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*443.6
Шифр НБУВ: РА321731

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кушкіна 
Лізогенний шлях розвитку помірного бактеріофага ZF40 Erwinia carotovora: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Алла Іванівна Кушкіна ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*443 + Е422.151.15*44
Шифр НБУВ: РА349145

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Крулько І.В. 
Обмеження вірусних інфекцій в рослинах під дією порфіринів та генетичної трансформації: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.06 / І.В. Крулько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано антифітовірусну дію синтетичних металовмісних і неметаловмісних порфіринів-тритозилатів, тетратозилатів і порфіринів-хлоридів. Виявлено найбільш активні препарати, що проявляють антивірусну активність щодо вірусу мозаїки турнепсу (ВТМ). Встановлено, що за дії на віріони, порфірини зумовлюють агрегацію віріонів між собою та не впливають на електрофоретичну рухливість білка оболонки вірусу. Створено векторну конструкцію для генетичної трансформації рослин. Одержано трансгенні рослини тютюну з високим рівнем стійкості до потівірусу, трансформовані векторною конструкцією, що містить консервативну ділянку гена реплікази ВТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.3*725.112.2 + П478.2-5 +
Шифр НБУВ: РА369567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського