Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (434)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*871$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дибкова С.М. 
Біотехнологічні аспекти бактеріальної деструкції аніонних поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.М. Дибкова ; НАН України. Ін-т мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення закономірностей бактеріальної деструкції аніонних поверхнево-активних речовин (АПАР), генетичного контролю процесів їх біодеградації. Досліджено способи селекції бактерій - деструкторів стійкої до біорозпаду АПАР - алкілнафталінсульфонату (АНС). Розглянуто плазмідний контроль процесів біодеградації АПАР і показано експресію гена десульфонуючого ферменту в бактерій-деструкторів P.rathonis T. З використанням методу селективного тиску за умов проточного культивування селекціоновано штами бактерій - деструкторів АНС. Методом молекулярного бридингу селекціоновано високоактивний штам бактерій - деструкторів АНС P.alcaligenes TR (NPL-41, pABS) з використанням плазмідовмісних штамів бактерій-деструкторів за умов проточного культивування під селективним тиском АНС. Показано принципову можливість використання методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для видоідентифікації бактерій в очисних спорудах. Створено технологічну схему очистки промислових стічних вод від АПАР, яка містить етап моніторингу деструкторів за допомогою ПЛР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871
Шифр НБУВ: РА312023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гордієнко А.В. 
Розробка імунних біосенсорів для визначення нонілфенолу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / А.В. Гордієнко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено імунні біосенсори для визначення нонілфенолу (НФ) у розчинах. Створено, апробовано та запропоновано для практичного використання оптичні імунні біосенсори на основі поверхневого плазмонного резонансу (ППР), еліпсометрії повного внутрішнього відбиття (ЕПВВ) та імуносенсор на основі мікрокалориметра для експресного визначення НФ у розчинах. Обгрунтовано можливість визначення НФ за допомогою імуносенсора на основі ППР у "конкурентному" режимі аналізу (з мінімальною межею виявлення 5 нг/мл), "прямим" способом (межа виявлення складає 5 нг/мл за умови попередньої модифікації поверхні), а також методом "донасичення" (межа виявлення якого сягає 1 нг/мл). Встановлено, що час аналізу за допомогою ППР імунного біосенсора складає приблизно 10 хв. (за умови попередньої підготовки поверхні трансдюсера з включенням іммобілізації селективних чутливих структур). Розроблено імунний біосенсор на основі ЕПВВ, за допомогою якого можна виявляти НФ за концентрації 1,2 нг/мл. Доведено, що запропоновані варіанти імунних біосенсорів за чутливістю відповідають методу ELISA (а деякі з них перевищують даний показник), є експресними та не потребують використання значених антитіл. Розроблено інструментальний аналітичний засіб - термічний біосенор, який забезпечує визначення НФ з мінімальною межею виявлення 05 мкг/мл, загальний час аналізу складає приблизно 20 - 30 хв. Відзначено, що незважаючи на більш низьку чутливість, термобіосенсор є портативним і більш простим у використанні у порівнянні з імуносенсорами на основі ППР та ЕПВВ, а також більш придатним для експрес-аналізу НФ за польових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с5 + Е0*871 +
Шифр НБУВ: РА357028

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського