Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*836.6:Е623.36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Стрюков О.О. 
Акантоцефали справжніх тюленів тихоокеанського сектору Антарктики: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.О. Стрюков ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 22 с. — укp.

На основі дослідження фауни акантоцефалів справжніх тюленів, що мешкають в тихоокеанському секторі Антарктики, встановлено, що вона представлена 5-ма видами: Corynosoma arctocephali Zdzitowiecki, 1984, C. bullosum (Linstow, 1892), C. hannae Zdzitowiecki, 1984, C. pseudohamanni Zdzitowiecki, 1984 та C. shackletoni Zdzitowiecki, 1978. Вид C. evae Zdzitowiecki, 1984 зведено до синонімів виду C. arctocephali Zdzitowiecki, 1984. Вид C. shackletoni вперше знайдено у морського ссавця - морського леопарда. Досліджено морфологічні особливості означених видів коринозом, наведено детальні рисунки для кожного представника. Встановлено особливості локалізації, віково-статеву структуру, кількісні показники інвазії акантоцефалів, визначено ранги хазяїв для кожного виду паразитів. Ретельно розглянуто індивідуальну, гостальну та географічну мінливість, фенотипічне різноманіття коринозом. З'ясовано, що найбільш сталими ознаками є розміри та форма хоботка, довжина та форма тіла, розміри яєць. Визначено, що пластичні ознаки червів залежать від виду остаточного хазяїна, проте меристичні - не залежать від нього. Констатовано, що в районі островів Баллені мешкають цілісні популяції акантоцефалів Corynosoma pseudohamanni та C. bullosum. Виявлено, що у коринозом у тихоокеанському секторі в порівнянні з атлантичним бідніше коло хазяїв, нижчі показники інвазії, але більші розміри яєць. Зроблено висновок, що всі антарктичні види коринозом, за винятком C. bullosum, мають в північній півкулі власних "двійників", які подібні до них як за формою та розмірами тіла, так і за іншими ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е623.362.447 + Е621.143.5 +
Шифр НБУВ: РА328826

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Деміденко Л.А. 
Консортивні зв'язки IPhoca caspica/I з його гельмінтофауною в екосистемі Каспійського моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.А. Деміденко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в екосистемі Каспійського моря каспійський тюлень входить як третя, четверта або п'ята ланка до складу багатьох трофічних ланцюгів. До його консортів належать 23 види гельмінтів, серед яких переважають трематоди. В мероконсорціях печінки, жовчного міхура, підшлункової залози зустрічається один вид гельмінтів, в мероконсорції тонкого кишечнику - 10, шлунка - 2, товстого кишечнику - 3. В мероконсорціях печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та шлунка під впливом гельмінтів-консортів відбуваються глибокі патоморфологічні зміни, що призводять до порушень процесів метаболізму. Виявлено неоднозначну спрямованість у змінах маси тіла за наявності тих або інших консортів - гельмінтів у органах каспійського тюленя. Консортивні зв'язки підтверджують підрозділ виду на північну і південну популяції. В межах північної популяції консортивні зв'язки чітко позначають присутність трьох субпопуляцій тюленя, що характеризуються своєрідним набором гельмінтів. Консортивні зв'язки підтверджують гіпотезу автохтонного формування каспійського тюленя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е623.362.447 + П873.383-1 +
Шифр НБУВ: РА340634

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Житова О.П. 
IFasciola hepatica L. (Trematoda:Fasciolidae)/I у проміжних та остаточних хазяях в умовах радіоактивно забрудненої місцевості: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.П. Житова ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень деяких аспектів біології Fasciola hepatica та особливостей впливу цього паразита на організм хазяїна - велику рогату худобу за умов тривалої дії малих доз радіації. Встановлено проміжних хазяїв F. hepatica в Житомирському Поліссі - Lymnaea (Galba) subangulata та Lymnaea (Galba) truncatula. Досліджено їх екологію, а також сезонну динаміку зараження L. (G.) subangulata партенітами та личинками F. hepatica на територіях, забруднених радіонуклідами, та в умовно чистій зоні. Встановлено вплив фасціоли на організм хазяїна - велику рогату худобу залежно від умов її утримання. Визначено вміст глікогену, глюкози, макро- та мікроелементів, вітамінів у печінці тварин, інвазованих F. hepatica, які перебували в умовно чистій та забрудненій радіонуклідами зонах. Одаржано нові дані про вплив паразита на мікроструктуру печінки дефінітивного хазяїна за умов тривалої дії малих доз радіації залежно від інтенсивності інвазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141.2 + Е0*836.6:Е623.36 + Е60*801.1-652.15
Шифр НБУВ: РА323444

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського