Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*820*801.633:Е5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ковтун О.О. 
Еколого-біологічна, морфологічна і таксономічна характеристика фітобентосу Тилігульського лиману: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Ковтун ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 24 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структури фітобентосу Тилігульського лиману, досліджено його екологічні, таксономічні, морфологічні характеристики, особливості просторового розподілу та сезонної динаміки за сучасних умов. У бентосі Тилігульського лиману виявлено 167 видів (181 видових і внутрішньовидових таксонів) діатомових водоростей, з яких 66 вперше зафіксовані для даної водойми, 25 - для лиманів північно-західного Причорномор'я. Описано як нові для науки один вид Fallacia gusliakovi Kovtun та один різновид -Cocconeis scutellum var tiligulicus Kovtun. Виявлено 69 таксонів водоростей-макрофітів та 10 видів вищих водяних рослин, 42 з яких є новими для лиману й один - для українського узбережжя Чорного моря (Vaucheria geminata). Вперше досліджено різноманіття водоростей мікрофітобентосу різних біотопів і просторово-часову динаміку їх видового складу. Вперше вивчено й охарактеризовано угруповання - фітомезопсамон. Виявлено зв'язок його видового складу з іншими екологічними зонами мешкання водоростей. На підставі сапробіологічного аналізу охарактеризовано екологічний стан лиману. Проаналізовано залежність видового складу різних екологічних груп від солоності води та pH середовища, наведено їх біогеографічну характеристику. Досліджено вплив окремих чинників середовища на морфологічні характеристики водоростей. Встановлено особливості, що обумовлюють своєрідність флори Тилігульського лиману у порівнянні з іншими лиманами північно-західного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е5 +
Шифр НБУВ: РА363070

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Ткаченко Ф.П. 
Макрофітобентос північно-західної частини Чорного моря (флора, розповсюдження, екологія, перспективи практичного використання): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / Ф.П. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено закономірності формування флори водоростей-макрофітів і вищих водних рослин у лиманах і морських акваторіях північно-західної частини Чорного моря (ПЗЧМ). Уперше для українського узбережжя даного моря виявлено три нових види водоростей-макрофітів, а саме: Enteromorpha kylini Bliding, Cladophora hutchinsii (Dillw.) Kutz і Vaucheria hamata (Vauch.) DC, а для ПЗЧМ - 9 видів. Зазначено 65 нових місцезнаходжень для 58-ми видів водоростей-макрофітів. Доповнено діагнози 16-ти нових та рідкісних макроскопічних водоростей району дослідження. Уперше дані про видовий склад водоростей-макрофітів та вищих водних рослин відповідних акваторій зареєстровано у Літописах природи трьох заповідних об'єктів Чорного моря. Створено кадастр водоростей-макрофітів Одещини. Проаналізовано взаємозв'язок альгофлори Чорного моря з флорами суміжних морів, а саме: Каспійського, Азовського та Середземного. Установлено, що у ПЗЧМ більша частина видів водоростей є арктотретичною за походженням і має високу спорідненість з сучасною флорою Атлантичного узбережжя Європи, проте 20 % видів району дослідження належить до субтропічного середньоморського елементу флори. Виявлено, що фізико-географічні та гідролого-гідрохімічні умови ПЗЧМ визначають певні закономірності розвитку макрофітобентосу. З'ясовано, що за напрямком з півдня на північ зростає кількість однорічних і сезонних зимових видів водоростей, збільшується відносна доля рідкісних і полісапробних видів. У донних фітоценозах посилюється роль зелених водоростей, але послаблюється - бурих і червоних. Показано, що під впливом різного роду забруднень погіршується фізіологічний стан водоростей, що є однією з основних причин скорочення видового складу макрофітів. Запропоновано водоростеві екстракти, які мають рістстимулювальну (для рослин), імуномодулювальну, седативну, бактерицидну та гепатопротекторну дію. Висвітлено результати досліджень щодо флори водоростей-макрофітів і вищих водних рослин району дослідження (265 видів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е5(922.8) +
Шифр НБУВ: РА348767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Рябушко Л.І. 
Мікрофітобентос Чорного моря: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Л.І. Рябушко ; НАН України, Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2009. — 44 с. — укp.

Вперше проведено повну інвентаризацію та ревізію систематичного складу мікроводоростей бентосу Чорного моря, складено чек-лист, який включає 1 007 видів, різновидів і форм водоростей відділів Bacillariophyta, Dinophyta, Chlorophyta, Chrysophyta, Englenophyta, Cryptophyta, Cyanoprocaryota. Виявлено 373 таксони мікроводоростей, з яких 67 родів, 91 вид, різновид і форма вперше зафіксовано у бентосі моря (з них 22 роди та 74 види - нові для флори Чорного моря). Описано 25 нових комбінацій синтаксонів діатомових водоростей. Наведено результати порівняльного еколого-флористичного та фітогеографічного аналізу альгофлори бентосу регіональних і локальних районів Чорного моря, а також Егейського моря та єгипетського прибережжя Середземного моря. Встановлено загальні тенденції сезонної динамкіки видового складу та кількісних характеристик мікроводоростей угруповань епілітону, епіфітону, епізоону та перифітону, які визначаються перевагою облігатних видів-обростувачів. Вперше проведено комплексні дослідження структурно-функціональних і продукційних характеристик мікрофітобентосу твердих грунтів кримського прибережжя Чорного моря. Досліджено взаємний вплив мікрофітобентосу (МФ) та фітопланктону (ФП) у прибережжі моря, що є елементами єдиного еколого-флористичного комплексу видів, має два максимуми чисельності та біомаси - весняний для МФ та осінній для ФП. У Чорному морі виявлено 76 потенційно токсичних видів мікроводоростей, небезпечних для біоти та людини, 50 % видів зафіксовано у бентосі моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е521.2(922.8) +
Шифр НБУВ: РА369145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Мінічева 
Морфофункціональні основи формування морського фітобентосу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Галина Григорівна Мінічева ; НАН України, Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е5(922.8),022
Шифр НБУВ: РА302242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Ярмошенко Л.П. 
Формування мікрофітобентосу верхньої частини Канівського водосховища за умов антропогенного впливу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.П. Ярмошенко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено закономірності формування структури та функціонування мікрофітобентосу верхньої частини Канівського водосховища за умов неусталеного водного стоку, що спричиняється роботою Київської ГЕС, та антропогенного навантаження урбанізованих територій. Визначено видовий склад мікрофітобентосу верхньої частини Канівського водосховища та заплавних водойм. Проаналізовано видове, таксономічне та екологічне різноманіття. Запропоновано комплексний підхід для виділення ценозів мікрофітобентосу, в результаті його застосування виділено ценози та виявлено пріоритетність дії головних чинників у їх формуванні. Досліджено продукційно-деструкційні процеси у бентосі та вплив на них коливань рівня води, що генеруються пропусками Київської ГЕС. Охарактеризовано сукцесію мікрофітобентосу за період від поступового зарегулювання Середнього Дніпра до сучасних умов функціонування Канівського водосховища. За організмами мікрофітобентосу дано сапробіологічну оцінку верхньої частини Канівського водосховища. Встановлено можливість застосування діатомових індексів за бентосними діатомеями для оцінки стану рівнинних рік з повільною течією, включно зарегульованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е5(45УКР,26КАН) + Е50*820*801.4(45УКР, 26КАН) +
Шифр НБУВ: РА350118

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського