Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Д432.45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Вакарчук С.Г. 
Геологія, літологія і фації карбонатних відкладів візейського ярусу центральної частини Дніпровсько-Донецької западини в зв'язку з нафтогазоносністю: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / С.Г. Вакарчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Висвітлено особливості геологічної будови, складу, умов осадконакопичення та закономірностей нафтогазоносності візейських карбонатних відкладів центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі літолого-фаціального аналізу карбонатного комплексу візейського ярусу встановлено наявність у ньому повного набору фацій, характерних для диференційованих рифогенних формацій. За результатами досліджень для двох основних рівнів карбонатної седиментації в нижньому візе (ХІІІ і ХІV мікрофауністичном горизонтам ДДЗ) побудовано великомасштабні карти фацій і потужностей нового покоління. Проведено комплексне вивчення органогенних споруд і за умовами утворення, особливостями внутрішньої будови, морфології, розмірами виділено шість основних типів споруд, що акумулюють і зберігають промислові скупчення ВВ, пошук і розвідка яких має характерні особливості. Проаналізовано стратиграфічні резерви та неузгодження в розрізі нижнього карбону западини та показано масштаби їх розвитку, просторове розповсюдження та вплив на формування складних за побудовою резервуарів у карбонатних і теригенних відкладах. Виділено та описано типи карбонатних колекторів і встановлено фактори, що впливають на їх формування. Запропоновано напрямки пошуків покладів нафти та газу в рифогенно-карбонатних комплексах візейського ярусу в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д432.45-53 + Д59(45УКР5)453.1
Шифр НБУВ: РА315758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Клевцов О.О. 
Грубоуламковий матеріал з вугільних шарів Донбасу і значення його вивчення для вирішення питань вугільної геології та палеогеографії: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / О.О. Клевцов ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Встановлено речовий склад валунів і гальок з численних вугільних пластів різних районів Донецького басейну. Наведено схеми переносу псефітового матеріалу в середньокам'яновугільну епоху з виділенням теригенно-мінералогічних провінцій і областей зносу. Визначено найбільш ймовірні агенти переносу уламків порід та головні етапи їх обкатування та транспортування з областей виносу до місця знаходження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР5)-4 + Д432.45 + Д59(45УКР5)453.1
Шифр НБУВ: РА326826

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Лазарук Я.Г. 
Наукові засади прогнозування неантиклінальних пасток нафти і газу у теригенних відкладах (на прикладі утворень карбону Дніпровсько-Донецької западини): автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / Я.Г. Лазарук ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2008. — 35 с. — укp.

Виявлено, що літологічні екрани для пасток вуглеводнів формувалися здебільшого під час перехідного та синеклізного тектонічних режимів. Доведено, що у карбоні морський басейн заповнювався за схемою доцентрового нарощування відкладів з північного заходу та південний схід та від бортів до осі западини, що зумовило відповідну латеральну міграцію осадових формацій та переміщення зон максимальної концентрації вуглеводнів у продуктивних товщах карбону. Установлено, що, починаючи з пізньовізейського часу, на ділянках з великими швидкостями осадонагромадження формувалися гравітаційні дислокації, представлені дуговидними безкореневими скидами та структурними носами та вузькими асиметричними антикліналями, які утворилися внаслідок підвертання пластів під час сповзання блоків по дуговидних площинах скидів. Визначено, що внаслідок впливу сили земного тяжіння за умов тангенціального поперечного розтягнення Дніпровсько-Донецької западини над розломами, згідними фундаменту в осадовому чохлі північного борту сформувалися скиди сколювання: над незгідними - відриву та сколювання. Скиди відриву негерметичні та не можуть утримувати нафтових і газових покладів, скиди сколювання - надійні екрани для вуглеводневих скупчень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + Д432.45(45УКР)-53 +
Шифр НБУВ: РА359721

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Савчук В.С. 
Нижньокарбонове вугілля України: склад, якість та основні напрями його раціонального використання: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.16 / В.С. Савчук ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

Надано детальну петрографічну характеристику та проведено типізацію нижньокарбонових вугільних пластів Львівсько-Волинського басейну. Визначено типовий мацеральний склад вугілля світ Львівсько-Волинського басейну та встановлено, що з півночі на південь відбувається поступове зменшення кількості мацеральної групи ліптиніту на тлі підвищення кількості мацеральної групи вітриніту. Доведено, що у стратиграфічному розрізі, від пластів нижніх світ до пластів верхніх, кількість мацеральної групи ліптиніту збільшується, а групи вітриніту - зменшується. Установлено, що різні палеотермічні градієнти, неоднаковий петрографічний склад і ступінь відновленості позначаються на формуванні вугілля з різними хіміко-технологічними властивостями та різним співвідношенням класифікаційних показників. На підставі даних про склад мацеральних груп, для вугілля Львівсько-Волинського басейну визначено умови формування мікриніту та встановлено його вплив на спікливість і коксівність вугілля. З'ясовано, що на площі розповсюдження пластів кожної зі світ Донбасу з північного заходу на південний схід у петрографічному складі відбувається зменшення кількості мацеральної групи ліптиніту з одночасним підвищенняи кількості мацеральної групи вітриніту. Виявлено тенденції зміни петрографічного складу вугілля Донбасу вверх за розрізом, особливістю яких є перехід кількості мацеральних груп ліптиніту та вітриніту через екстремальні значення, відповідно максимум і мінімум. Визначено петрографо-технологічні типи вугілля та показано їх неповторність у стратиграфічному розрізі нижньокарбонових відкладів України. Розроблено нову концептуальну модель інтерпретації даних про склад і якість вугілля, яка базується на системному підході та сучасних методах обробки геологічної інформації. Розвинуто уявлення про історико-геологічну еволюцію нижньокарбонової вугленосної формації, яка набуває рис неповторних історичних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.451(45УКР)-53 + Д59(45УКР)453.3 +
Шифр НБУВ: РА345903

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Макєєва Н.П. 
Особливості геологічної будови і перспективи пошуків неструктурних пасток вуглеводнів у середньокам'яновугільному комплексі півничних окраїн Донбасу: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Н.П. Макєєва ; Івано-Франк. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 22 с. — укp.

Проаналізовано особливості геологічної будови середньокам'яновугільних викладів (СВ) північних окраїн Донбасу, висвітлено перспективи виявлення неструктурних пасток та їх нафтогазоносності, наведено пріоритетні напрямки геологорозвідувальних робіт. Досліджено палеотектонічні та палеогеографічні умови осадконагромадження СВ. На підставі літофаціальних досліджень, критеріїв нафтогазоносності та щільності початкових прогнозних ресурсів вуглеводнів проведено районування території поширення СВ за ступенем їх перспективності. Охарактеризовано нові напрями подальших геологорозвідувальних робіт на нафту та газ, першочергові об'єкти для проведення параметричного буріння та детальних сейсморозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5 + Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5 + Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5
Шифр НБУВ: РА367807

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського