Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (152)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Д391$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Стовба С.М. 
Геодинамічна еволюція Дніпровсько-Донецької западини та Донбасу: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / С.М. Стовба ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Створено модель глибинної будови і реконструкції геодинамічної еволюції Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) і Донбасу. Одержано нові дані про тектонічну будову регіону, зокрема, про внутрішню структуру консолідованої кори Донбасу. Доведено відсутність пізньопротерозойського грабену в основі осадового чохла. Підтверджено уявлення про утворення регіону під впливом магнійного діапіризму. Обгрунтовано твердження, що Дніпровсько-Донецький авлакоген і Прикаспійський басейн можуть складати два плеча потрійного зчленування рифтів. Виділено й охарактеризовано фази пострифтового розтягу та стиснення ДДЗ і Донбасу. Розраховано основні параметри деформації літосфери в процесі еволюції регіону. Визначено причини формування аномально великої потужності кам'яновугільних відкладень на південному сході ДДЗ. Уточнено уявлення про ініціюючі та рушійні сили соляного тектогенезу в ДДЗ. Встановлено причини високоамплітудного пермського підйому Донбасу та частини ДДЗ. З'ясовано, що основними фазами горизонтального стиснення Донбасу є кімерійська й альмійська, а не герцинська. Доведено, що в результаті стиснення в Донбасі сформувався крупний блок, видавлений вгору між двома коровими насувами, один з яких пронизує всю кору і розділ Мохо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР)6 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА355282

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Крупський Ю.З. 
Геодинамічні умови формування і нафтогазоносність Карпатського і Волино-Подільського регіонів України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / Ю.З. Крупський ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці проблемних питань геодинамічного розвитку складчасто-покривної структури Карпат, Передкарпатського і Закарпатського прогинів і Волино-Поділля, а також нафтогазоносності, її перспективам і визначенню подальших напрямів геологорозвідувальних робіт у цих регіонах. Виходячи з тектоніки літосферних плит показано, що в межах Закарпатського прогину є зона колізії Євразійської плити з Панонською мікроплитою, а формування дугоподібної системи Карпат пов'язано з рухом ряду плит і мікроплит під Панонську і Трансільванську западини. У Волино-Подільському регіоні уточнено положення границі між Східно- і Західно-Європейською платформами, пояснено формування тут взаємно перпендикулярної складчастості правостороннім зсувом Східно-Європейської мікроплити. З'ясовані закономірності розміщення та умови формування родовищ вуглеводнів. Висвітлено нові відкриття останніх років як у досліджених районах України, так і на прилеглих територіях зарубіжних країн. Уточнено відомі і запропоновано нові напрями геологорозвідувальних робіт на нафту і газ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР3)43 + Д453.1(45УКР3)-5 + Д59(45УКР3)453.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Довбніч М. М. 
Геотектонічна і геодинамічна роль полів напружень, обумовлених порушенням рівноважного стану Землі: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.22 / М. М. Довбніч ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше показано, що напруження, зв'язані з аномаліями геоїда, відображають особливості перебігу геотектонічних процесів у розломно-блоковій тектоносфері під дією нормального поля напружень. Обгрунтовано механізми участі в процесі структуроутворення високочастотного поля напружень, обумовленого місячно-сонячними приливами. Встановлено, що в напруженнях, обумовлених порушеннями рівноважного стану Землі, виявляються елементи, які є тектонічною основою сейсмогенерувальних структур. Показано, що порушення рівноважного стану Землі, обумовлене космогонічними факторами та вторинними деформаційними процесами в розломно-блоковій тектоносфері, знаходять відображення в просторових особливостях розподілу сейсмічності планети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д391
Шифр НБУВ: РА375007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Онищук В.І. 
Геофізичні дослідження верхньої частини розрізу при вивченні техногенного забруднення довкілля: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В.І. Онищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено геолого-геофізичні моделі та геоелектричну класифікацію грунтів і порід верхньої частини геологічного середовища ключових ділянок з різними природними умовами та джерелами забруднення, що дозволяє використовувати екогеофізичні дослідження для оцінки ступеня їх техногенних змін. Удосконалено технологію комплексних геофізичних досліджень техногенного геохімічного забруднення верхньої частини геологічного розрізу, яка базується на мікроелектрозондуванні. Проведено оцінку впливу технічних характеристик польових мікроустановок на результати експериментальних електрометричних досліджень. Проаналізовано електричне поле дипольного джерела в анізотропному середовищі та встановлено більш високу інформативність дипольних екваторіальних кругових профілювань у порівнянні з симетричними. Запропоновано технологію геоекологічної інтерпретації геофізичних даних з метою картування техногенного геохімічного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391 + Д443.4
Шифр НБУВ: РА374921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Усенко О.В. 
Глибинні процеси утворення розплавів в тектоносфері: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / О.В. Усенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні процеси формування розплавів у верхній мантії та корі, досліджено глибинні процеси за складом магматичних порід, що залягають на поверхні. За незалежними критеріями виділено глибини диференціації розплавів у мантії. Зроблено та теоретично обгрунтовано припущення, що окиснені флюїди можуть утворюватися в результаті вивільнення кисню у процесі плавлення. Запропоновано модель, за якої астеносферу розглянуто як відкриту систему, а тонкий шар на її покрівлі - реактор, у якому здійснюється збір і взаємодія активних компонентів. Установлено, що структура силікатного розплаву за високих тиску (P) і температури (T) у першому наближенні відповідає структурі водного розчину за умов поверхні, що дозволяє на якісному рівні відновлювати кислотність - лужність, а також окиснювально-відновлювальні умови, які визначають сукупність активних компонентів, реакції, що відбуваються. Винесення речовини до поверхні та перерозподіл речовини мантії у процесі кожної активізації має прояв в інверсії геохімічної спеціалізації розплавів заключного етапу. Кристалізація розплаву астеносфери супроводжується відновленням залишкових окиснених флюїдів, що доводить можливість росту алмазів з лужних водно-карбонатних розчинів. Використання запропонованого підходу дозволяє встановлювати умови та фізико-хімічні взаємодії в астеносфері за складом магматичнх порід і мнералів. Розроблено методику, що дозволяє за складом магматичних порід визначити розташування покрівлі астеносфери на момент відділення розплаву. З'ясовано глибинний процес, який відбувався під час формування Донбасу (0,4 - 0,17 млрд. років), Дніпровсько-Донецької западини (0,39 - 0,36 млрд. років), Криму (0,22 - 0,05 млрд. років). Установлено глибини покрівлі астеносфери та склад флюїду. Визначено глибинний процес формування зеленокам'яних структур Придніпровського блоку Українського щита, Криворізько-Кременчуцької зони, Приазовського масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д391 +
Шифр НБУВ: РА355351

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Голубінка Ю.І. 
Диференціація кінематики та регіональних деформацій Антарктичної тектонічної плити за результатами супутникових вимірів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Ю.І. Голубінка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та методики диференціації кінематичних тектонічних плит на складові, утворені під дією внутрішніх і зовнішніх сил, за результатами супутникових геодезичних вимірів. Виконано диференціацію кінематики Антарктичної тектонічної плити. З урахуванням даних опрацювання повторних циклів GSP-вимірів визначено компоненти відносних деформацій земної кори для території Антарктичного півострова та розроблено гемодинамічну модель тектонічного розлому, який знаходиться у даному районі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.43 +
Шифр НБУВ: РА355846

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Омельченко А.А. 
Моделі й алгоритми геоінформаційної системи автоматизації будування геологічних розрізів шахтного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.А. Омельченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію створення геоінформаційної системи (ГІС) автоматизації побудови геологічних розрізів з використанням просторової моделі шахтного поля, яка розвиває концепцію проектування інформаційних систем, що грунтується на теорії категорій, дозволяє формалізовано описати всі етапи створення ГІС та скоротити термін її проектування. Розроблено об'єктно-орієнтовану просторову модель шахтного поля як основу ГІС автоматизації побудови геологічних розрізів, яка враховує взаємозв'язок і взаємозалежність моделей природних і техногенних об'єктів, які її складають, що дозволяє авоматизувати розрахунок їх геометричних і семантичних властивостей, формалізувати процес побудови геологічних і семантичних властивостей, формалізувати процес будування геологічних розрізів і обгрунтувати технологію їх автоматизованої побудови. Удосконалено заснований на тріангуляції метод формування моделей пластів, що використовуються в ГІС автоматизації побудови геологічних розрізів шахтного поля, з застосуванням локального критерію оптимізації побудови тріангуляції, який полягає в мінімізації кута між нормаллю до площини формованого трикутника та нормаллю до поверхні тренда, що дозволяє виключити невизначеність вибору апроксимуючих трикутників і за рахунок цього підвищити точність моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.6 + Д443.4 +
Шифр НБУВ: РА321457

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Холодних А.Б. 
Структура осадового чохла Дніпровсько-Донецької западини до глибини 7000 м (у зв'язку з нафтогазоносністю): Автореф. дис. канд. геол. наук: 04.00.01 / А.Б. Холодних ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано геологічні карти зрізів на рівнях від мінус 3 000 до 7 000 м масштабу 1:200 000, за якими проведено аналіз будови Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). Розглянуто питання будови, умов формування та співвідношення між собою структур I - II порядку, уточнено на нових засадах тектонічне районування Дніпровського грабена, визначено закономірності та перспективи нафтогазоносності в різних інтервалах глибин ДДЗ. Встановлено, що осадовий чохол Дніпровського грабена має інверсію асиметрії. Розроблено нову класифікацію виступів фундаменту, що враховує не тільки просторове положення останніх у структурах I порядку, але й морфологію кристалічного ложа, а також зіставлення з будовою осадового чохла. Уточнено та деталізовано з нових позицій тектонічне районування западин і, насамперед, Дніпровського грабена, а саме - вперше проведено поперечне районування прибортових зон, що базується на характері тектонічних рухів та відмінності утворених ними дислокацій протягом всього фанерозою (в доповнення до положення про древні шовні зони фундаменту). Встановлено закономірності формування структур III порядку в різних підзонах приосьової частини западини, поява яких залежала переважно від характеру регіональних тектонічних рухів та прояву процесів галокінезу. Встановлено, що на південному сході їх сучасна будова успадковує кінцеві етапи розвитку западини, тоді як на північному заході сучасні структурні форми палеозою принципово склалися ще за часів перших етапів. На основі результатів досліджень запропоновано перспективні ділянки для проведення детальних сейсморозвідувальних робіт та параметричного буріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.43 + Д453.1(45УКР) + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА328188

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Андрущенко Ю. А. 
Сучасна активність тектонічних структур платформної частини території України за даними мережі сейсмічних станцій головного центру спеціального контролю: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Ю. А. Андрущенко ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ефективність застосування стандартних критеріїв ідентифікації природи сейсмічних явищ за умов платформної частини території України. Показано, що, у зв'язку з специфічністю сигналів від слабких місцевих землетрусів і малою кількістю сейсмічних станцій, можливість використання більшості з розглянутих критеріїв значно обмежується. Запропоновано новий спосіб ідентифікації природи джерела сейсмічного явища за результатами аналізу залежності відношення нормованих значень енергії сейсмічного сигналу та шуму від центральної частоти смугового фільтра в діапазоні 1 - 18 Гц. Підтверджено сучасну активність ряду тектонічних структур, зокрема, зон глибинних порушень земної кори Волино-Поділля й Українського щита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР)4
Шифр НБУВ: РА373350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського