Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д344-014$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Селівачова У.М. 
Модель літогенезу техногенно-геологічної системи підземних виробок (на прикладі дренажних споруд, м. Київ): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.21 / У.М. Селівачова ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Виявлено особливості породотвірних процесів у техногенно-природному середовищі. Встановлено субаеральні та субаквальні форми, що представлені у виробках. Розглянуто морфологічні різновиди, що характерні для карстових печер, зокрема, сталактити, сталагміти, покриви, гури, мікрогури, ооліти "печерні перли", плівки та конуліти. Розроблено морфогенетичну типізацію новоутворень дренажно-штольневих систем у м. Київ, з'ясовано закономірності їх поширення й умови утворення. Встановлено кальцитовий і магнезіально-марганцевисто-залізистий кальцитовий склад переважної частини утворень у виробках, що дренують четвертинний водоносний горизонт, шари арагоніту в оолітах ДШС N 61, визначено морфологічні та структурні особливості аутигенних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344-014
Шифр НБУВ: РА371712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Деревська К.І. 
Палеогеотермальний режим літогенезу та гіпогенного рудоутворення в межах Балтійсько-Дніпровської перикратонної зони прогинів в рифеї-фанерозої: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.21 / К.І. Деревська ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2008. — 36 с. — укp.

У межах Балтійсько-Дністровської зони перикратонних прогинів установлено різну інтенсивність літогенетичних перетворень рифей-фанерозойських осадових порід (від середнього катагенезу до глибинного метагенезу), досліджено їх термобаричні умови. З'ясовано палеогеотермальні умови пізніх стадій літогенезу (ката- та метагенез), гідротермально-метасоматичних змін і епігенетичного рудоутворення у межах західного схилу Східно-Європейської платформи (СЄП). На підставі результатів термобарогеохімічних досліджень визначено умови епігенетичного мінералоутворення на родовищах типоморфної для СЄП барит-флюорит-сульфідної рудної формації та встановлено його зв'язок з вуглеводневими флюїдами. Уперше в межах Волино-Подільської окраїни СЄП досліджено термобарогеохімічні умови мінералоутворення у рудопроявах самородномідної рудної формації у трапах венду. На підставі одержаних даних виявлено постмагматичні зміни вулканогенних порід, утворення яких супроводжувало розкол континенту Родінія та формування зони Тейсейра - Торнквіста. Виявлено вертикальну мінеральну зональність на міденосних площах і створено геолого-генетичну модель самородного рудоутворення у трапах Волині, що дає змогу визначити перспективи рудоносності територій. Вивчено золотовмісну барит-халькозинову мінералізацію в ефузивах венду та доведено необхідність її подальшого вивчення. На підставі аналізу рифей-фанерозойської еволюції західної окраїни СЄП виявлено термальні епохи, що відповідають етапам складчастості у суміжних магматично-складчастих областях. Визначено чинники, які впливають на зміни палеогеотермального режиму літогенезу та гіпогенного рудоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344-014 + Д432.1-5 +
Шифр НБУВ: РА356129

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського