Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Г721.62-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Бербат Т.І. 
Вініл-бета-дикетонати перехідних металів як ініціатори та інгібітори радикальної полімеризації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Т.І. Бербат ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вініл-<$Ebeta>-дикетонати перехідних металів як ініціаторів, комономерів та інгібіторів радикальної полімеризації. Використання вініл-<$Ebeta>-дикетонатів як ініціаторів радикальної полімеризації дозволяє одержувати полімери з розгалуженою структурою. Вивчено вплив природи металу та ліганду у вініл-<$Ebeta>-дикетонатах. Запропоновано ефективну низькотемпературну ініціюючу систему АПД (Co) - ПД для проведення радикальної полімеризації метилметакрилату (ММА), яка значно перевищує за ефективністю бензоїлпероксид. Показано, що незалежно від природи металу та ліганду вініл-<$Ebeta>-дикетонати здійснюють ініцюючу та інгібуючу дії. Змінюючи умови проведення полімеризації (концентрацію, температуру, використання донорних розчинів), можна керувати співвідношенням процесів ініціювання та інгібування. Досліджено ряд зразків щодо стійкості до термоокиснювальної деструкції. Полімери, одержані за умов ініціювання вініл-<$Ebeta>-дикетонатами, мають більшу стабільність, ніж полімери, одержані за умов застосування перекисного ініціатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221,0 + Г721.12-4 + Г721.62-4 +
Шифр НБУВ: РА352147

Рубрики:

      
2.

Перехрест 
Гібридні поліуретан-акрилатні системи на основі іономерних олігоуретанакрилатів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Андрій Іванович Перехрест ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.62-4 + Г722.41-4
Шифр НБУВ: РА340422

Рубрики:

      
3.

Хованець Г.І. 
Кінетичні закономірності фотоініційованої кополімеризації моно- і ди(мет)акрилатів до глибоких конверсій: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Г.І. Хованець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетичні закономірності стаціонарної фотоініційованої кополімеризації моно- та ди(мет)акрилатів до глибоких конверсій методом лазерної інтерферометрії залежно від природи, функціонального навантаження комономерів, складу композицій, концентрації фотоініціатора й інтенсивності УФ-опромінення. Вивчено кінетичні закономірності загибелі метакрилатних та акрилатних макрорадикалів та їх росту в одержаних полімерних матрицях різної природи у широкому температурному діапазоні методом ЕПР-спектроскопії. Встановлено кореляційний зв'язок між кінетичними закономірностями кополімеризації та природою мономерів. На базі концепції мікрогетерогенності розроблено кінетичні моделі лінійної та тривимірної кополімеризації (мет)актрилатів до глибоких конверсій із урахуванням особливостей проходження процесів у різних реакційних зонах, а також кінетичну модель кополімеризації для випадку лінійного обривання ланцюга. Показано, що одержаний експериментальний матеріал і запропоновані кінетичні моделі лінійної та тривимірної кополімеризації моно- та ди(мет)акрилатів розширюють і доповнюють уявлення про процес фотоініційованої кополімеризації та дозволяють кількісно за відомими кінетичними параметрами розрахувати динаміку процесу до глибоких конверсій, що забезпечує можливість створення нових технологій синтезу полімерних матеріалів з прогнозованими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.21 + Г714.224 + Г721.62-4 +
Шифр НБУВ: РА367318

Рубрики:

      
4.

Коваленко Т.П. 
Синтез та властивості гребенеподібних полімерів на основі децил(мет)акрилатів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Т.П. Коваленко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено особливості перебігу гомополімеризації децилакрилату та децилметакрилату у бензольному розчині та виявлено зміни константи обриву ланцюга під час полімеризації. Встановлено вплив будови замісника у alpha-положенні децил(мет)акрилатів на сегментальну дифузію активних центрів макрорадикалів. Показано вплив даного процесу на швидкість полімеризації. Розраховано константи кополімеризації з використанням схеми Алфрея - Прайса, згідно яких під час кополімеризації децил(мет)акрилату зі стиролом за високих конверсій мономерів стирол практично вичерпується і відбувається полімеризація довголанцюгових мономерів. Виявлено вплив складу кополімерів децил(мет)акрилату зі стиролом та їх концентрації на в'язкість розчинів у гексані, циклогексані, бензолі. З урахуванням даного факту описано механізм дії кополімерів децил(мет)акрилату на в'язкість розчинів у оливі 1-20А. Встановлено вплив природи комономеру - стиролу, метилакрилату та вмісту децил(мет)акрилату на кінетику їх кополімеризації в емульсії та на фізико-хімічні та колоїдно-хімічні властивості синтезованих кополімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.62-4 + Г721.62-4 + Г721.62-4
Шифр НБУВ: РА363219

Рубрики:

      
5.

Смокал В.О. 
Синтез, полімеризація та властивості нових фенілметакрилатів на основі продуктів конденсації гідроксибензальдегідів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.О. Смокал ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи синтезу та полімеризації нових фенілметакрилатів на основі продуктів конденсації гідроксибензальдегідів з чотирма п'ятичленними гетероциклами. Вперше синтезовано шість нових ацетилоксибензиліденвмісних похідних, шість нових метакрилоксибензиліденвмісних і шість модельних гідроксибензиліденвмісних похідних. З використанням аналітичних і спектральних методів підтверджено їх будову. На підставі результатів кінетичних досліджень виявлено, що нові мономери гомополімеризуються радикально у розчині ДМФА та кополімеризуються з вініловими мономерами. За допомогою квантово-хімічних розрахунків передбачено відсутність проходження фотоперегрупування Фріса у нових фенілметакрилатах, що доведено спектральними вимірами. Виявлено, що у разі цис-транс ізомеризації бензиліденвмісних сполук спостерігається негативний фотохромний ефект, який є найбільшим для тіогідантоїнвмісної сполуки. З'ясовано, що синтезовані модельні сполуки, мономери та їх полімери мають досить значний нелінійно-оптичний ефект третього порядку та є перспективними для нелінійної оптики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.62-4 +
Шифр НБУВ: РА362098

Рубрики:

      
6.

Гранчак В.М. 
Фотохімія редокс-перетворень ароматичних кетонів та особливості їх взаємодії з електронодонорними сполуками в присутності акрилових мономерів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.М. Гранчак ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між електронною структурою (будовою) ароматичних карбонільних сполук, їх активністю в реакціях фотовідновлення та ініціюювальною здатністю в процесах фотополімеризації акрилових мономерів. На підставі одержаних результатів розроблено наукові засади створення нових світлочутливих композицій та матеріалів різного призначення на їх основі. Досліджено вплив вінілових мономерів на збуджені стани ароматичних кетонів в окисно-відновних реакціях. Вивчено вторинні фотохімічні реакції, інтермедіати процесу фотовідновлення та їх участь у фотополімеризації акрилатів. Розглянуто особливості внутрішньомолекулярного перенесення заряду в алкіламінопохідних ароматичних карбонільних сполуках. Досліджено процес утворення проміжних продуктів і показано їх роль в ініціюванні радикальної полімеризації. Розроблено фізико-хімічні засади створення фотополімеризаційноздатних матеріалів для різних галузей народного господарства. Наведено відомості щодо можливостей практичного застосування деяких матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.512 + Г721.62-4 +
Шифр НБУВ: РА340677

Рубрики:

      
7.

Ніколаєва О. А. 
Шляхи підвищення селективності при полімеризації (мет)акриламідоарил(мет)акрилатів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. А. Ніколаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Синтезовано ди(мет)акрилоїльні мономери із різноактивними подвійними зв'язками та показано, що в процесі термоініційованої полімеризації в розчині для одержаних мономерів за невеликих ступенів перетворення можна одержати розчинні полімерні продукти з вільними реакційноздатними подвійними зв'язками. Розраховані за стаціонарними ділянками кінетичних кривих параметри термоініційованої полімеризації доводять, що на початковій стадії радикальної гомополімеризації таких біфункціональних мономерів відбувається переважна полімеризація метакрилатного реакційного центру. Для більшості мономерів спостерігається селективність в реакції комополімеризації зі стирилом. Одержані полімери можуть бути використані як принципово нові матеріали для наведення фотоіндукованої анізотропії на поверхні їх плівок. Властивості одержаних полімерів з точки зору фото-наведеної анізотропії залежать від виходу полімеризації та природи ароматичного ядра вихідного мономера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211,0 + Г721.62-4
Шифр НБУВ: РА379887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського