Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>U=Г661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
2.

Михайлова І.В. 
Адсорбція катіонних поверхнево-активних речовин і білків та її вплив на стабільність суспензій високодисперсного кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.В. Михайлова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально встановлено, що заповнення поверхні кремнезему молекулами катіонних поверхнево-активних речовин (КПАР) - моно- та біс-четвертинних амонієвих сполук - відбувається одночасно на поверхневих центрах двох типів (заряджених і нейтральних), що відповідає моношаровій моделі адсорбції. Визначено, що порушення агрегативної стійкості суспензій високодисперсного кремнезему відбувається через нейтралізацію негативного заряду поверхні та в результаті флокулюючої дії КПАР. Показано, що адсорбція КПАР на високодисперсному кремнеземі може супроводжуватися агрегуванням молекул на поверхні, що призводить до зростання швидкості флокуляції суспензій. Досліджено закономірності флокуляції суспензій високодисперсного кремнезему в присутності деяких альбумінів, гемоглобіну людини та желатину та встановлено, що в присутності білків стабільність даних суспензій в цілому описується в межах електростатичного механізму. За умов незначних заповнень поверхні та у разі pH, близьких до ізоелектричної точки кремнезему, концентраційні залежності швидкості флокуляції суспензій максимальні: із збільшенням адсорбції білків одночасно з флокуляцією відбувається руйнування агрегатів частинок кремнезему, присутніх у суспензіях за невисоких pH. Визначено, що характер флокулюючої дії сироваткових альбумінів залежить від способу їх одержання. Зауважено щодо наявності домішок ліпідів, яка обумовлює збільшення адсорбції білків і призводить до зростання швидкості флокуляції, особливо у разі високих pH за умов електростатичного відштовхування від поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА324641

Рубрики:
  

      
3.

Мірошниченко Д.С. 
Вплив неньютонівських властивостей дисперсних систем на реологічну поведінку розбавлених суспензій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Д.С. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто реологічну поведінку розбавлених суспензій, які проявляють неньютонівські властивості, що обумовлені дисперсійним середовищем або формою завислої частинки. Виявлено, що додавання у нелінійно-пружнов'язку рідину жорстких сферичних частинок за малої концентрації останніх призводить до послаблення неньютонівських властивостей суспензії. Визначено: розбавлена суспензія жорстких діелектричних еліпсоїдів обертання у ньютонівській рідині під дією електричного поля проявляє наступні неньютонівські властивості: аномалію в'язкості, анізотропію фізичних властивостей, пружнов'язкість, нелінійність на несиметричність тензору напружень. Побудовано реологічні рівняння стану анізотропної рідини другого порядку, на основі яких та за результатами двох попередніх досліджень зроблено якісне припущення щодо підсилення неньютонівських властивостей розбавленої суспензії жорстких еліпсоїдів обертання у нелінійно-пружнов'язкій рідині, що моделюється рідиною другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + Г661
Шифр НБУВ: РА307930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Федосєєва Г.О. 
Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Г.О. Федосєєва ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено наданомалію в'язкості, встановлено, що підвищення температури та введення електролітів 1-1 знижують критичну концентрацію твердої фази, за якої спостерігається наданомалія в'язкості. Вивчено пластифікуючу здатність нативних та сульфованих гуматів натрію у ВВВС, а також фізико-хімічні властивості цих добавок. Запропоновано параметри, за якими можна визначати стійкість розчинів гуматів до дії кислот та електролітів 1-1 (пороги кислотостійкості та висолювання). Виявлено, що сульфовані гумати натрію є більш ефективними пластифікаторами ВВВС, ніж нативні. Доведено, що сульфування збільшує солестійкість та термостабільність гуматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г661-25
Шифр НБУВ: РА320069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Савіцький Д.П. 
Реологічні властивості висококонцентрованих суспензій механохімічно модифікованого бурого вугілля: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.11 / Д.П. Савіцький ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А. В. Думанського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г661-25
Шифр НБУВ: РА370750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Алексашкін І. В. 
Синтез, фізико-хімічні властивості та каталітична активність магнітної рідини на основі частково заміщених кобальтом і купрумом феритів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / І. В. Алексашкін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що велика стабільність вперше синтезованих магнітних рідин у гідрофобно-гідрофільному середовищі зумовлена створенням структури ядро-оболонка за участю орієнтованої води й олеїнової кислоти. Уперше показано, що велика каталітична активність модифікованих феритів, які частково містять атоми купруму чи кобальту, зумовлена зміною ступеня окиснення іонів металів у вузлах гратки шпінелі. Уперше визначено параметри, зокрема температурні режими, pH синтезу, аніонний склад вихідних солей, що впливають на тривалу стійкість магнітних рідин. Удосконалено методи розрахунку розміру часток за реологічними показниками магнітної рідини та запропоновано засоби відновлення втраченої інформації із застосуванням синтезованих рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113.21 + Г661,0
Шифр НБУВ: РА377724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
7.

Лісунова М.О. 
Структура, стабільність і перколяційні властивості колоїдних композицій на основі багатошарових вуглецевих нанотрубок: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / М.О. Лісунова ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Вивчено структуру, стабільність і перколяційні властивості колоїдних композиційних систем на основі полімерних, рідкокристалічних матриць і середовищ гідрофільної природи, наповнених вуглецевими багатошаровими нанотрубками (НТ). Побудовано геометричну модель нанокомпозитів з сегрегованою структурою і на підставі комп'ютерного розрахунку встановлено вплив скейлінгу, виведено формулу для визначення перколяційної концентрації, установлено універсальність критичних індексів t, s. Позитивний ефект температурного опору (ТКС-ефект) у композиційних системах на основі полікристалічного полімеру з НТ не взаємопов'язаний зі змінами морфологічної структури полімеру під час плавлення, а зумовлений впливом термічного розширення розплавленої полімерної матриці. У композиційних системах на основі НТ, диспергованих у рідких кристалах, в області температур нематичної та ізотропної рідкої фази РК, досліджено гістерезис електропровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г661-6 + Г741.4 +
Шифр НБУВ: РА355668

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського