Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Г642$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Дубенська 
Вольтамперометрія іонів рідкісноземельних металів(ІІІ) у присутності азобарвників: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Лілія Осипівна Дубенська ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.5/6 + Г642-23
Шифр НБУВ: РА314434

Рубрики:

      
2.

Брильова К.Ю. 
Кислотно-основні рівноваги в нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / К.Ю. Брильова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу кислотно-основних взаємодій в організованих нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи. Як зонди обрано індикаторні барвники, зокрема, сульфофталеїнового, гідроксиксантенового та сольватохромного типів. Виявлено диференціювальну дію наночастинок кремнезему з діаметром 40 та 85 нм, вкритих шаром молекул цетилтриметиламоній броміду (ЦТАБ), відносно кислотно-основних рівноваг індикаторів. Показано, що наночастинки оксиду кремнію діаметром 85 нм, вкриті бішаром молекул катіонної поверхнево-активної речовини (ПАР), найбільш близькі за властивостями до міцел катіонних ПАР. Зазначено, що особливості електронних спектрів і таутомерних перетворень індикаторів флуоресцеїнового ряду у суспензіях модифікованих наночастинок, а також закономірності перебігу реакції лужного гідролізу аніону бромфенолового синього свідчать про відмінний від міцел характер взаємодій іонів барвників з поверхневим шаром молекул ЦТАБ. Вивчено вплив чотирьох катіонних полі(пропіленімін)ових дендримерів другої генерації на протолітичну поведінку певних кислотно-основних індикаторів. Досліджені макромолекули виявляють виражену дію на спектри поглинання, константи іонізації, таутомерію та флуоресценцію зондів. У певних випадках дендримери (або їх агрегати) поводять себе більшою мірою як багатозарядні катіони, а не як нанрозмірні частинки псевдофази. Вивчено поведінку кислотно-основних індикаторів у суспензіях катіонних і аніонних поліелектролітних щіток, а також за присутності "комплексів" останніх з ЦТАБ. Диференціювальна дія цих систем стосовно протолітичних рівноваг барвників є вираженою у більш слабкому ступені, ніж у міцелах ПАР, модифікованих наночастинках кремнезему та катіонних дендримерах. Це зумовлено високим ступенем гідратованості поліелектролітного шару щіток, а також його будовою, тобто густиною насадки поліелектролітних ланок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2,0 + Г642.1-18 +
Шифр НБУВ: РА356281

Рубрики:

      
3.

Самохіна Л.В. 
Кількісний опис хімічної модифікації міцелярних розчинів додецилсульфату натрію і модель утримування в міцелярній рідинній хроматографії: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.В. Самохіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто теоретичні засади створення хімічно модифікованих мікрогетерогенних реакційних середовищ. Досліджено властивості організаційних середовищ, що створюються на основі найбільш поширеної аніонної поверхнево-активної речовини (ПАР) - додецилсульфату натрію. Створено засади кількісного опису хімічної модифікації міцелярних розчинів додецилсульфату натрію. Наведено дані про характеристики міцелоутворення в модифікованих розчинах, одержано рівняння, що описують вплив речовин-модифікаторів на ці характеристики. Виявлено нові ефекти хімічної модифікації міцелярних розчинів аніонної ПАР за присутності двозарядних протиіонів та їх комплексів з нейтральними лігандами. Уперше установлено зв'язок між оптимальним складовним міцелярного елюенту та закономірностями зміни його міцелярних характеристик (критичної концентрації міцелоутворення, ступеня зв'язування протиіонів, коефіцієнта розподілу модифікатора між водним розчином та міцелярною псевдофазою) у разі змінювання концентрації ПАР та модифікатора. Створено нову змістовну модель хроматографічного утримування в міцелярній рідинній хроматографії (МРХ), яка враховує взаємовплив компонентів міцелярного елюенту (ПАР і модифікатора) та більш адекватно відтворює експериментальні дані, ніж відомі в МРХ моделі. Розроблено нову методику розділення п'яти цитостатичних антибіотиків ряду рубоміцина за методом МРХ. Уперше для модифікації міцелярних елюентів на основі додецилсульфату натрію застосовано спирти-модифікатори - 2-бутанол, ізобутанол, ізопентанол. Показано переваги застосування спиртів ряду бутанола та пентанола для створення міцелярних елюентів з метою розділення гідрофобних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471 + Г642.2 +
Шифр НБУВ: РА328734

Рубрики:

      
4.

Мага І.М. 
Утворення, екстракція та аналітичне застосування іонних асоціатів хрому (VI) з основними барвниками: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.М. Мага ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено загальні закономірності, особливості утворення та екстракції іонних асоціатів Хрому (VI) з основними барвниками, показано перспективність їх аналітичного застосування. Підібрано екстрагенти, вивчено вплив pH середовища, природи та концентрації барвника, кислоти, процесу висолювання. Розраховано хіміко-аналітичні характеристики іонних асоціатів Хрому (VI), встановлено їх склад. Вивчено електрохімічні властивості іонних асоціатів. Запропоновано методики визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г642.1
Шифр НБУВ: РА310566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського