Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=Г562.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Скриптун І.М. 
Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно-хлоридними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Скриптун ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодію легких металів (Al, Mg, Ti) та їх оксидів з гідроксидними та гідроксидно-сольовими розплавами. Розглянуто питання: розчинність оксидів легких металів у розплавах гідроксидів лужних металів та їх сумішей з галогенідами лужних металів; кінетика розчинності оксиду алюмінію у гідроксидно-сольових сумішах; кінетика корозії легких металів у лужних розплавах. Вивчені проблеми дозволяють встановити певні закономірності процесів розчинення металів та їх оксидів у розплавах, встановити кореляції між властивостями системи та розчинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Баранніков О.О. 
Вплив термічної передісторії і зовнішніх дій на кінетику кристалізації розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Баранніков ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА312984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Черненко Л.О. 
Механізм утворення електрохімічно активних часток у розплавах вольфраматів лужних та лужноземельних металів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.О. Черненко ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Методом неемпіричних розрахунків досліджено й обгрунтовано механізм формування та процеси переносу заряду в реакціях відновлення електрохімічно активних часток (ЕАЧ) у розплавах вольфраматів лужних та лужноземельних металів з урахуванням кислотно-основних властивостей середовища, електричного поля та поверхні електрода. Доведено визначальний вплив кислотних властивостей розплаву не лише на механізм формування, а й на реакційну здатність ЕАЧ, який посилюється під впливом поверхні електрода залежно від напруженості електричного поля. Проведено моделювання реакцій відновлення ЕАЧ та досліджено альтернативну стадійність процесів переносу заряду. Виявлено пріоритет одночасного переносу заряду на ЕАЧ у порівнянні з послідовним, що обумовлено ефектом зовнішньосферної катіонізації аніона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.41 + Г572.5 +
Шифр НБУВ: РА353569

Рубрики:

      
4.

Брем В.В. 
Міжфазний розподіл водню в системі (газ) - (фторидно-оксидні розплави) - (металеві розплави): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Брем ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА308564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Смик С.Ю. 
Рентгенографічне дослідження та аналіз локальної структури розплавів 3d-перехідних металів з оловом методом RMC: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.Ю. Смик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено рентгенодифракційне дослідження розплавів Fe, Co та Ni з оловом у широкому температурному та концентраційному інтервалах. Запропоновано методики зменшення впливу "ефекту обриву" та оцінки і зменшення похибок в експериментальних даних. Для розплавів системи Fe - Sn проведено вимірювання магнітної сприйнятливості. На підставі експериментально отриманих кривих за допомогою методу RMC побудовано тривимірні моделі розплавів. Для отриманих моделей проведено аналіз характеру локального впорядкування атомів шляхом розрахунку парціальних функцій (структурні фактори та функції парного розподілу атомів), парціальних координатних чисел, міжатомних відстаней та розподілу кута в зв'язках між атомами розплаву. Показано, що під час переходу від заліза до кобальту та нікелю в розплавах з оловом відбувається посилення взаємодії різносортних атомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тарасенко С. О. 
Синтез у сольових розтопах та властивості апатитів складу (М, М')10(Р04)6Х2,(М-Ca, Sr, Ba,Pb; M'- Eu, Cu; X-OH,F): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / С. О. Тарасенко ; НАН України ; Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.315-4 + Г562.41,0
Шифр НБУВ: РА369827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Соловйов В.В. 
Теоретичні принципи багатоелектронних процесів відновлення і формування ЕАЧ в іонних розплавах: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.В. Соловйов ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1998. — 39 с. — укp.

Виконано комплекс теоретичних досліджень, які містять у собі детальне квантовохімічне моделювання механізму формування електрохімічно активних частинок (ЕАЧ) і багатоелектронних процесів відновлення в іонних розплавах. Теоретично обгрунтовано механізм утворення ЕАЧ у розплавах із вмістом нітратів, карбонатів та фторидів бору і титану. Доведено визначаючий вплив кислотно-основних властивостей розплаву на механізм формування ЕАЧ, підтверджений результатами електрохімічних вимірювань для розплавів із вмістом нітратів і карбонатів і обчисленими величинами силових сталих оксианіонів. Встановлена оптимальна форма ЕАЧ, відновна здатність яких залежить від катіонного складу розплаву, адсорбційних властивостей поверхні електроду та електричного поля. Доведено залежність електронного спектру поверхні електроду від індивідуальних особливостей та відмінностей в будові межі розподілу розплав-електрод, що дозволило обгрунтувати механізм виникнення поверхневої провідності алмазу у розплаві із вмістом карбонатів. Запропонована методика квантовохімічної оцінки альтернативи стадійності багатоелектронних процесів відновлення в іонних розплавах, яка дозволила виявити пріоритет одностадійного переносу електронів для зовнішньосферно катіонізованих форм ЕАЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4

Рубрики:

      
8.

Змієвська Т.А. 
Фізико-хімічна характеристика розплавів комплексних сполук трифторацетат, тіоціанат лужного металу краун-ефір: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.А. Змієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше проведено вимірювання густини й електропровідності розплавів трифторацетатів лужних металів (ЛМ) та синтезовано їх комплекси з краун-ефірів (КЕ) (Б12К4, 15К5, Б15К5, 18К6, ДБ18К6). Для комплексів трифторацетат, тіоціанат лужних металів (ЛМ) - КЕ визначено температури плавлення, густину, питому електропровідність, ІЧ спектри та розраховано молярний об'єм і молярну електропровідність. Досліджено діаграми плавкості систем на основі комплексів тіоціанат ЛМ - КЕ з різними катіонами та лігандами, запропоновано критерій відносної стабільності комплексних сполук з різними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА318641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Щербак Л.П. 
Фізико-хімічні закономірності структурних переходів в конденсованих фазах на основі кадмій телуриду: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.21 / Л.П. Щербак ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Проведено вивчення структури кристалів з використанням рентгеноструктурного, мікрорентгеноспектрального, мікроструктурного, радіометричного методів аналізу та вимірювання мікротвердості. Установлено, що властива вихідному кристалу тетраедрична координація та ковалентний тип зв'язку зберігаються в розплавах CdTe, CdTe + 2(20) мол. % In, CdTe + 2(6) мол. % Ge принаймні до 1 825 К, що свідчить про мікрогетерогенність реальних розплавів напівпровідників у широкому інтервалі температур. Визначено, що в розплаві CdTe + 2 мол. % Sn за температур вище 1500 К проявляється помітний вклад металічної компоненти провідності, що є наслідком збільшення координаційного числа компонентів гратки в присутності багатозарядного іона. Вимірюваннями термоелектрорушійної сили розплаву до 1 825 К виявлено тонку структуру процесу топлення CdTe та його неізотермічний, постадійний характер, що є ознакою характерного для напівпровідників явища післятоплення.за методами ДТА ендотермічних процесів за певних температур перегріву розплаву, що супроводжується ростом його в'язкості (структурування) у вузькому інтервалі температур післятоплення на параметри процесу кристалізації, що свідчить про "хімічну пам'ять" розплавів. Установлено критичні температури реорганізації структури розплавів. Зроблено висновок щодо можливості поліморфного перетворення кристалічної гратки в інтервалі температур передтоплення. Проаналізовано результати дослідження в межах теорії самоорганізації в нерівноважених системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-2 + Г562.4 +
Шифр НБУВ: РА325459

Рубрики:

      
10.

Милянич А.О. 
Фізико-хімічні особливості будови розплавів і стекол систем PbO-(Mesubx/subOsuby/sub) - SiOsub2/sub: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.О. Милянич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4 + Л43-101
Шифр НБУВ: РА308764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського