Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Г562.187$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Байдич Л.Е. 
Гексафторофосфати лужних металів: синтез, властивості, застосування у суперконденсаторах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.Е. Байдич ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено простий спосіб одержання розчинів електроліту для суперконденсаторів на основі натрій гексафторофосфату в апротонному розчиннику, успішне випробування якого проведено на промислових зразках типорозміру R2325 з вугільними електродами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187 + З264.6-03 +
Шифр НБУВ: РА353488

Рубрики:

      
2.

Реброва Т.П. 
Кислотні властивості високотемпературних іонних розчинників на основі галогенідів лужних та лужноземельних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.П. Реброва ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено розчинність оксидів та дисоціацію карбонат-іонів у розтопах, кислотність іонних розчинників, кислотно-основні взаємодії за Луксом-Флудом у розтопах на основі хлоридів, бромідів і йодидів лужних металів, а також хлоридів лужноземельних металів. Розроблено методи визначення індексів основності як міри відносних кислотних властивостей іонних розчинників. Зазначено, що для розтопів солей натрію характерне послідовне зростання стійкості розчинів карбонат-іонів. На підставі визначення індексів оксоосновності досліджено зміщення шкал кислотності розтопів за температури 600, 700 і 800 .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2
Шифр НБУВ: РА326834

Рубрики:

      
3.

Брильова К.Ю. 
Кислотно-основні рівноваги в нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / К.Ю. Брильова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу кислотно-основних взаємодій в організованих нанорозмірних системах, що містять четвертинні амонієві групи. Як зонди обрано індикаторні барвники, зокрема, сульфофталеїнового, гідроксиксантенового та сольватохромного типів. Виявлено диференціювальну дію наночастинок кремнезему з діаметром 40 та 85 нм, вкритих шаром молекул цетилтриметиламоній броміду (ЦТАБ), відносно кислотно-основних рівноваг індикаторів. Показано, що наночастинки оксиду кремнію діаметром 85 нм, вкриті бішаром молекул катіонної поверхнево-активної речовини (ПАР), найбільш близькі за властивостями до міцел катіонних ПАР. Зазначено, що особливості електронних спектрів і таутомерних перетворень індикаторів флуоресцеїнового ряду у суспензіях модифікованих наночастинок, а також закономірності перебігу реакції лужного гідролізу аніону бромфенолового синього свідчать про відмінний від міцел характер взаємодій іонів барвників з поверхневим шаром молекул ЦТАБ. Вивчено вплив чотирьох катіонних полі(пропіленімін)ових дендримерів другої генерації на протолітичну поведінку певних кислотно-основних індикаторів. Досліджені макромолекули виявляють виражену дію на спектри поглинання, константи іонізації, таутомерію та флуоресценцію зондів. У певних випадках дендримери (або їх агрегати) поводять себе більшою мірою як багатозарядні катіони, а не як нанрозмірні частинки псевдофази. Вивчено поведінку кислотно-основних індикаторів у суспензіях катіонних і аніонних поліелектролітних щіток, а також за присутності "комплексів" останніх з ЦТАБ. Диференціювальна дія цих систем стосовно протолітичних рівноваг барвників є вираженою у більш слабкому ступені, ніж у міцелах ПАР, модифікованих наночастинках кремнезему та катіонних дендримерах. Це зумовлено високим ступенем гідратованості поліелектролітного шару щіток, а також його будовою, тобто густиною насадки поліелектролітних ланок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2,0 + Г642.1-18 +
Шифр НБУВ: РА356281

Рубрики:

      
4.

Філатов Д. Ю. 
Константи дисоціації електролітів та шкала кислотності в ацетоні у присутності диметилсульфоксиду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Д. Ю. Філатов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено стехіометрію сольватації протона у розчиннику ацетон-диметилсульфоксиду (АЦ-ДМСО) й оцінено константу обміну протоном між двома розчинниками. Одержано значення констант дисоціації солей, кислот та індикаторів у розчиннику АЦ-ДМСО. Надано роль гомо- та гетероспряження у даному розчиннику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2 + Г562.36
Шифр НБУВ: РА372273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мороз В.В. 
Протолітичні рівноваги та комплексоутворення похідних дифлавонолу в основному та збудженому станах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Мороз ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження спектральних характеристик смуг поглинання та випромінення, а також квантово-хімічного аналізу електронних переходів виявлено, що залежно від замісників довгохвильові смуги поглинання дифлавонолів обумовлені переходами, локалізованими на піронохромоновому фрагменті або переходами з міжфрагментним перенесенням заряду. За допомогою експериментальних і теоретичних методів встановлено, що молекули дифлавонолів мають симетричну електронну будову в основному та асиметричну у збудженому станах. Доведено, що зміни кислотно-основних властивостей дифлавонолів у разі збудження призводять до фотопереносу тільки одного з протонів та утворення тільки однієї з двох можливих фототаутомерних форм. На підставі квантово-хімічних розрахунків та аналізу спектральних характеристик комплексів зроблено припущення щодо їх вірогідної структури та запропоновано механізми комплексоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.16 + Г562.187.2 +
Шифр НБУВ: РА362595

Рубрики:

      
6.

Тарасова Л.Д. 
Процеси подвійного обміну в розчинах комплексних фторидів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.Д. Тарасова ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності перебігу реакцій подвійного обміну між фторокомплексами лужних металів в апротонних середовищах, розроблено новий спосіб одержання електролітів для літієвих джерел струму. Створено політерми розчинності вихідних солей в індивідуальних розчинниках у максимально можливому інтервалі температур. Вивчено фазові рівноваги у відповідних змішаних системах за участю кінцевих продуктів. Проведено зівставлення стійкості сольватів фторокомплексів літієвих солей у різних розчинниках з використанням хімічних, рентгеноструктурних аналізів і розрахункових програм. Досліджено вплив кінетичних і термодинамічних факторів на перебіг обмінних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187,0 + З251.33 +
Шифр НБУВ: РА339261

Рубрики:

      
7.

Дручок М.Ю. 
Статистичне моделювання ефектів іонної асоціації та катіонного гідролізу в колоїдно-електролітичних розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.24 / М.Ю. Дручок ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Описано механізми комплексоутворення у водних розчинах сильноасиметричних електролітів та електролітів з високовалентними іонами. Показано вплив іонної асоціації різного типу на структурні та термодинамічні властивості водних розчинів сильноасиметричних поліелектролітів. Як методи дослідження використано теорію інтегральних рівнянь Орнштейна - Цернікс і комп'ютерні симуляції методом Монте-Карло. У межах асоціативного гіперланцюжкового наближення вперше одержано аналітичні вирази для хімічних потенціалів і вільної енергії системи. Дану методику, паралельно з запропонованим раніше двогустинним середньосферичним наближенням, використано під час опису та інтерпретації даних осмометричних експериментів ряду водних розчинів глобулярних протеїнів. У досліджуваних системах виявлено різні ступені димеризації протеїнів. Розглянуто явище катіонного гідролізу. Запропоновано модель водного розчину високовалентного катіона, на прикладі якої показано вплив заряду катіона на структурні та динамічні властивості його першої гідратної оболонки. За допомогою теорії інтегральних рівнянь і моделювання методом молекулярної динаміки, показано, що з ростом заряду катіона молекули води першої гідратної оболонки деформуються та навіть втрачають протони, що інтерпретується як явище катіонного гідролізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187,0 + Г612.3,0 +
Шифр НБУВ: РА344085

Рубрики:

      
8.

Чергинець В.Л. 
Фізико-хімічні закономірності кислотно-основних взаємодій у іонних розтопах на основі галогенідів S-елементів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.Л. Чергинець ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Виявлено загальні закономірності кислотно-основних взаємодій у іонних розтопах. Наведено дані стосовно роботи кисневих електродів, дисоціації основ Лукса - Флуда та розчинності оксидів у розтопах хлоридів, бромідів і йодидів лужних металів і лужноземельних металів. Запропоновано узагальнене визначення для системи розчинників та їх поділ на два типи залежно від наявності власної кислотно-основної рівноваги, яке можна використовувати для опису молекулярних та іонних розчинників. Одержано систематичні дані оксидів у розтоплених галогенідах лужних металів. Вивчено вплив катіонного й аніонного складу, температури та розміру часток оксидів на їх розчинність у розтопах. З'ясовано вплив складу та температури розтопу на стійкість карбонат-іонів. Досліджено розчинність карбонатів лужноземельних металів у розтопі KCl - NaCl.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.105,0 + Г562.187.2,0 +
Шифр НБУВ: РА346492

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського