Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г513$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Плохотніченко О.М. 
Водневозв'язані і ван-дер-Ваальсові комплекси похідних пірамідину і бензолу в матрицях аргону і неону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.М. Плохотніченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

За методом інфрачервоної (ІЧ) спектроскопії досліджено процеси утворення H-зв'язаних комплексів фенолів, p-бензохінону, піримідину й 2-амінопіримідину у низькотемпературних матрицях аргону та неону. На підставі кількісного аналізу ІЧ-спектрів поглинання зразків, що містять досліджувані речовини за різних концентрацій, обчислено молярні інтегральні коефіцієнти поглинання для спектральних смуг ізольованих молекул і найбільш характерних смуг комплексів. Запропоновано комп'ютерну модель, що дозволяє досить точно оцінювати кількості комплексів різного складу у матриці аргону у широкому діапазоні концентрацій. На підставі порівняння експериментальних і розрахованих теоретично ІЧ-спектрів поглинання визначено структури комплексів, що утворюються в матриці. У всіх випадках виявлені комплекси формувалися внаслідок водневих зв'язків, а стекінг-комплекси знайдені не були.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Г513,0 +
Шифр НБУВ: РА346010

Рубрики:

      
2.

Сідлецький О.Ц. 
Ефекти ближнього впорядкування в бінарних рідкокристалічних системах та розплавах органічних молекулярних кристалів: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / О.Ц. Сідлецький ; НАН України. НТК "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено, що в рідкокристалічних сумішах ціанобіфенілів з азометинами та довголанцюговими карбоновими кислотами мають місце істотні відхилення концентраційних залежностей діелектричної проникності від адитивних значень на концентраціях існування індукованої смектики; характер цих відхилень не залежить від фазового стану (смектик, нематик, ізотропна рідина). В системах ціанобіфеніл - азометин і ціанобіфеніл - немезогенна домішка виявлено позитивні відхилення концентраційних залежностей діелектричної проникності від адитивних значень як у рідкокристалічних, так і в ізотропній фазах, що є свідченням зв'язку цього ефекту із ближнім впорядкуванням молекул. У рідкокристалічній фазі це впорядкування трансформується на дальнє трансляційне впорядкування, що виражається у більш сильних відхиленнях від адитивних значень. Отримано експериментальні свідчення існування комплексів із переносом заряду в розплавах ряду систем органічний молекулярний кристал - хлораніл. Розраховано фізичні та хімічні властивості цих комплексів, запропоновано модель утворюваних надмолекулярних структур з урахуванням специфічних і неспецифічних взаємодій. На основі методів квантової хімії визначено енергії взаємодій, дипольні моменти, міжмолекулярні відстані, а також оптимізовано геометрії експериментально досліджених систем рідких та органічних молекулярних кристалів за різних співвідношень компонентів. Доведено, що отримані результати не суперечать експериментальним даним про властивості комплексів з переносом заряду в розплавах систем ряду органічних речовин із хлоранілом, а також підтверджують відсутність хімічних комплексів в системах ціанобіфеніл - азометин і ціанобіфеніл - стеаринова кислота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + Г513,022 +
Шифр НБУВ: РА327895

Рубрики:

      
3.

Желтоножська Т.Б. 
Інтер- та інтрамолекулярні полікомплекси, стабілізовані водневими зв'язками в процесах флокуляції та сорбції: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Б. Желтоножська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725 + Г513 +
Шифр НБУВ: РА324058

Рубрики:

      
4.

Пермякова Н.М. 
Інтермолекулярні полікомплекси, утворені водневими зв'язками, як нові функціональні матеріали: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.М. Пермякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено комплексоутворення в модельних парах полімерів полівініловий спирт (ПВС) - поліакриламід (ПАА) та кополімер стиролу з малеїнової кислотою (КСМК) - поліетиленоксид (ПЕО), установлено структуру та властивості утворених ІнтерПК, їх флокулювальної здатності за умов освітлення полідисперсних колоїдних систем. Установлено, що взаємодія ПВС і ПАА у розчині призводить до утворення ІнтерПК постійного складу, який визначається молекулярними параметрами полімерів і не залежить від співвідношення компонентів. Визначено основні характеристики ІнтерПК (КСМК + ПЕО). Показано, що головним фактором стабілізації обох ІнтерПК є система водневих зв'язків. Додатковим фактором стабілізації компактних частинок ІнтерПК (ПВС + ПАА) є гідрофобні взаємодії. Для ІнтерПК (КСМК + ПЕО) цей чинник відіграє певну роль лише за достатньо високої ММ ПЕО. Установлено ефект взаємодії ПАА з асоціатами ПВС та неоднорідну структуру ІнтерПК (ПВС + ПАА) у блочному стані. Виявлено підвищену флокулювальну здатність сумішей хімічно комплементарних полімерів у порівнянні з індивідуальними полімерами у разі освітлення полідисперсних суспензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г742-4 + Г513 +
Шифр НБУВ: РА326309

Рубрики:

      
5.

Чаговець В.В. 
Міжмолекулярні взаємодії багатоатомних спиртів і азотних основ з іон-сольватним оточенням при низьких температурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.В. Чаговець ; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено існування стабільних іон-дипольних комплексів, які молекули спиртів утворюють як з катіоном натрію, так і з аніоном хлору. Квантово-механічне моделювання надало пояснення стабілізації таких асоціатів, зумовленої утворенням квазіциклічних структур. Визначено, що енергії взаємодії молекул спиртів як з катіоном, так і з аніоном є близькими за величиною. Наведено пояснення відсутності явища фазового розшарування на макроскопічному рівні у разі охолодження систем "багатоатомний спирт - сіль". Виявлено відмінності у параметрах зв'язування іонів металів у іон-сольватному оточенні азотних основ у рідких і заморожених водних розчинах, які можуть становити один з молекулярних механізмів кріопошкоджень біологічних об'єктів. Експериментально зареєстровано асоціати азотних основ з аніонами хлору, що вказує на необхідність урахування взаємодій не тільки з катіонами, але й з аніонами у іон-сольватному оточенні нуклеїнових кислот. Доведено, що місця зв'язування аніонів з молекулами багатоатомних спиртів і азотних основ задаються розподілом зарядів і локалізацією найнижчої вільної молекулярної орбіталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г513.3,0 + В368.3,022 + Г244.12-2 +
Шифр НБУВ: РА369405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кравчина О.В. 
Обмінна взаємодія та магнітна структура метало-органічних сполук, що містять мідь, з водневими зв'язками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / О.В. Кравчина ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше визначено роль водневого зв'язку в реалізації обмінних взаємодій. Проведено дослідження однотипного ряду металоорганічних сполук за умов цілеспрямованої зміни параметрів водневого зв'язку. Всі сполуки синтезовано та вивчено вперше. Встановлено, що водневий зв'язок є ефективним механізмом реалізації обмінної взаємодії. Виявлено, що в метало-органічних сполуках на базі водневих зв'язків можна реалізувати різні типи магнітних структур. У ряді споріднених кристалографічно квазіодновимірних сполук встановлено наявність двовимірного неелівського антиферомагнетика та ледерної антиферомагнітної структури з косим рангом. Вперше показано визначальну роль симетрії хвильової функції основного орбітального стану магнітного іона, яка пов'язана з геометріє його локального оточення у процесі реалізації конкретного виду магнітної структури метало-органічних сполук. Встановлено, що сполука CENI є нуль-вимірним магнетиком, магнітні та резонансні властивості якого описано за допомогою кластерної моделі, яку утворено складною мережею внутрішньокластерних водневих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-23 + Г513,0 +
Шифр НБУВ: РА346231

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського