Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (190)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г461.313$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шкумат А.А. 
Ацетилацетонати плюмбуму, кадмію та хрому як стандартні зразки складу для атомно-абсорбційної спектрометрії: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.А. Шкумат ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено одну з актуальних проблем аналітичної хімії - створення стандартних зразків складу на основі комплексів металів з органічними лігандами для атомно-абсорбційної спектрометрії. Показано, що ацетилацетонати металів відповідають усім вимогам, пред'явлених до стандартних зразків складу: стабільні у твердому стані та розведених розчинах, однорідні, похибка визначення металів у зразках не перевищує 0,3 %, мають достатню розчинність у воді та органічних розчинниках. Запропоновано нові екстрагенти на основі розчинів поверхнево-активних речовин для пробопідготовки зразків нафтопродуктів та ацетилацетонати металів як стандартні зразки складу за атомно-абсорбційного та екстраційно-атомно-абсорбційного визначення вмісту металів у нафтопродуктах і стопах. Запропоновано хімічні модифікатори на основі розчинів поверхнево-активних речовин за атомно-абсорбційного визначення аналітів у низькотемпературному полум'ї типу пропан-бутан-повітря, що дозволило покращити метрологічні характеристики методик аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.1-94 +
Шифр НБУВ: РА366972

Рубрики:

      
3.

Аль-Швейят М.И.А. 
Безекстракційне спектрофотометричне визначення фосфору та арсену з використанням гетерополікомплексів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.И.А. Аль-Швейят ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові високочутливі та вибіркові методики електрофотометричного визначення фосфору й арсену, які не використовують концентрування. Показано особливості реакцій і визначено умови кількісного утворення подвійних і потрійних молібденових гетерополікомплексів P(V) і As(V) структури Кеггіна в міцелярних розчинах неіонних поверхнево-активних сполук (НПАР). Вперше показано можливість непрямого визначення P(V) за атомами молібдену без екстракційного відділення надлишку реагенту. Для визначення P(V) та As (V) вперше запропоновано використовувати реакції утворення іонних асоціатів поліметинових барвників з гетерополіаніонами (ГПА) структури Кеггіна, проведено їх детальне вивчення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.2-5 + Г125.31-5 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА348593

Рубрики:

      
4.

Качан І.А. 
Іммобілізовані на кремнеземі іонні асоціати молібденових гетерополікислот - нові аналітичні форми для визначення P, Si, Sb, окисників та відновників: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.А. Качан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі кремнеземів, функціоналізованих четвертинними амонієвими солями аліфатичної та гетероциклічної природи, придатних для сорбційного концентрування окиснених і відновлених форм гетерополікислот (ГПК) фосфору та силіцію, з метою наступного твердофазно-спектрофотометричного та тест-визначення P, Si, Sb, а також деяких окисників та відновників, зокрема, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Досліджено й оптимізовано умови вилучення ГПК з водного розчину з використанням модифікованих четвертинних амонієвих солей кремнеземів та вивчено природу міжфазної взаємодії з використанням методів ультрафіолетової/Вид-, інфрачервоної спектроскопії, спектроскопії дифузного відбиття та твердофазної спектрофотометрії. Доведено участь активних груп поверхні кремнезему у закріпленні ГПК. Установлено, що іммобілізація ГПК на кремнеземній матриці у формі іонного асоціату супроводжується стабілізацією реагенту, що сприяє поліпшенню метрологічних храктеристик методик визначення елементів, які утворюють ГПК. Показано, що іммобілізовані на кремнеземі у формі іонних асоціатів ГПК є ефективними гетерофазними редокс-реагентами для визначення окисників та відновників. Розроблено методики сорбційно-спектрофотометричного та тест-визначення мікрокількостей P, Sb, Si, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Метрологічні характеристики методик перевірено за умов аналізу модельних розчинів і апробовано під час проведення аналізу реальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА358041

Рубрики:

      
5.

Цюкало Л.Є. 
Іммобілізовані на поверхні кремнезему фталексони - твердофазні реагенти для сорбційно-спектрофотометричного і візуального тест-визначення Pb (II), Zn (II), Fsup-/sup і Сsub2/sub Оsub4/sub; sup2-/sup: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.Є. Цюкало ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано нові аналітичні форми зазначених реагентів на основі адсорбційно закріплених їх внутрішньокомплексних сполук з Fe (III), Bi (III), Al (III). Показано, що непоруватий кремнезем є кращою матрицею для закріплення такого типу модифікаторів з урахуванням меншого впливу поверхні на кислотні властивості закріпленого реагенту. Вивчено вплив сторонніх іонів на ступінь вилучення досліджуваних елементів та величину аналітичного сигналу, наведено способи його усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с45 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА341849

Рубрики:

      
6.

Коновалова О.Ю. 
Індикаторні плівки на основі желатинового гелю для виявлення та визначення лікарських органічних речовин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Ю. Коновалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано желатиновий гель фотоплівок як реакційне середовище за шкалою полярності розчинників і використано для створення прозорих індикаторних плівок для виявлення та визначення органічних речовин. Індикаторні плівки для первинних ароматичних амінів одержано іммобілізацією альдегідів (ваніліну, n-диметиламінобензальдегіду) в додатково гідрофорбізований желатиновий шар. Установлено особливості утворення основ Шиффа в желатиновому гелі. Показано можливість використання високодисперсних гексаціанофератів (II) Cu (II) та Co(II), синтезованих у желатиновому гелі фотоплівок як аналітичних реагентів для виявлення та визначення нітроксоліну. Прозорі індикаторні плівки придатні для спектрофотометричних визначень, контролю слідів розчину на твердих поверхнях, аналізу мутних середовищ, суспензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4с46 + Г461.313.2-95 +
Шифр НБУВ: РА365005

      
7.

Базель Я.Р. 
Іонні асоціати ацидокомплексів металів з поліметиновими барвниками у фотометричному аналізі та іонометрії: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / Я.Р. Базель ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено систематичному вивченню оптичних та електрохімічних властивостей основних поліметинових барвників та їх іонних асоціатів (ІА) з ацидокомплексами металів, використанню ІА як ефективних аналітичних форм для фотометричного, екстракційно-фотометричного аналізу та іонометрії. Досліджено нові кольорові твердофазні реакції за участю поліметинових барвників у водній фазі. З'ясовано хімізм екстракції іонних асоціатів з водно-органічного середовища як ефективний спосіб покращання хіміко-аналітичних характеристик екстракційно-фотометричних методів аналізу. Встановлено можливість використання іонних асоціатів як електродоактивних речовин пластифікованих іоноселективних електродів. Розроблено нові ефективні методики визначення мікрокількостей Ag, Bi, Co, Cu, Cl, Fe, Ga, Hg, In, Mo, Pb, Pd, Pt, Re, Tl, W, Zn в сплавах, високочистих, напівпровідникових матеріалах, біологічних об'єктах та об'єктах навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.4
Шифр НБУВ: РА307865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шкумбатюк Р.С. 
Іонні асоціати нітрофенолів з основними поліметиновими барвниками у спектрофотометричному аналізі та іонометрії: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Р.С. Шкумбатюк ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Систематично вивчено оптичні й електроаналітичні властивостеі поліметинових барвників та їх іонних асоціатів (ІА) з нітрофенолами. Використано вивчені ІА як ефективні аналітичні форми для здійснення спектрометричного аналізу й іонометрії. Досліджено нові кольорові твердофазні реакції за участі поліметинових барвників у водній фазі. З'ясовано хімізм екстракції іонних асоціатів нітрофенолів з водного середовища. Розраховано основні хіміко-аналітичні характеристики досліджених ІА. Установлено можливість використання виділених іонних асоціатів як електродоактивних речовин пластифікованих іоноселективних електродів. Розроблено нові ефективні методики визначення мікрокількостей нітрофенолів у модельних сумішах і природних об'єктах (воді, грунтах).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.714,0 + Г461.313.21,0 +
Шифр НБУВ: РА356674

      
9.

Шафран К.Л. 
Комплексоутворюючі сорбенти на основі аморфних кремнеземів і о-діоксихроменолів та їх аналітичне застосування: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / К.Л. Шафран ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню комплексоутворюючих сорбентів на основі аморфних кремнеземів і o-діоксихроменолів. Установлено хіміко-аналітичні характеристики сорбентів, модифікованих адсорбційною і хімічною іммобілізацією o-діоксихроменолів. Вивчено закономірності сорбції і оптимізовано умови сорбційного вилучення багатозарядних іонів металів 3-амінопропілаеросилом, модифікованим карбоксилдіоксихроменолом. Запропоновано методики сорбційно-спектрофотометричного визначення мікрокількостей Mo (VI), Ti (IV) та Ga в природних об'єктах багатокомпонентного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313

Рубрики:

      
10.

Бугай О.М. 
Моделювання процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційному спектрометрі: кінетична модель з двома незалежними джерелами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.М. Бугай ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Побудовано кінетичну модель процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційній спектрометрії, яка враховує проникнення проби вглиб графіту. Досліджено закономірності формування аналітичного сигналу в атомно-абсорбційній спектрометрії. Встановлено, що суттєвий вклад під час формування атомно-абсорбційного сигналу вносять два паралельних в часі процеси надходження атомів в аналітичну зону: один - на поверхні печі, інший - в об'ємі стінки графітової печі. З'ясовано фізичний зміст параметрів кінетичної моделі процесів атомізації та вивчено їх вплив на форму аналітичного сигналу. Показано, що у разі інтерпретації механізмів атомізації разом з енергією утворення вільних атомів необхідно враховувати передекспоненціальні фактори, величина яких пов'язана з часом перебування атомів в джерелах. Досліджено процеси атомізації міді, срібла та цинку. Доведено можливість використання моделі щодо контролю вірогідності аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313,0 + Ж607с344 +
Шифр НБУВ: РА344055

Рубрики:

      
11.

Маторіна К. В. 
Модифікація аналітичних органічних реагентів електролітами та поліелектролітами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / К. В. Маторіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив неорганічних електролітів, катіонного поліелектроліту полігексаметиленгуанідиній хлориду й органічних розчинників на хіміко-аналітичні характеристики барвників, бінарних комплексів іон металу - барвник і потрійних металополімерних комплексів іон металу - барвник - полівінілпіролідон (ПВПД). Розроблено комплекс методик визначення високомолекулярних фракцій ПВПД та іонів важких металів, а також методику визначення середньої молекулярної маси ПВПД у лікарському перепараті неогемодез. Запропоновано потенціометричні методики визначення вмісту високомолекулярного ПВПД з використанням асоціатів полімеру з катіонними барвниками. Перевагою запропонованих потенціометричних сенсорів є можливість визначення низькомолекулярних зразків ПВПД за присутності високомолекулярних і навпаки. Показано можливість використання розроблених потенціометричних сенсорів на основі потрійних металополімерних комплексів для визначення вмісту високомолекулярного ПВПД та іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21-4 + Г715
Шифр НБУВ: РА375742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вишнікіна О.В. 
Непряме визначення фосфору у вигляді гетерополікомплексів з використанням екстракційного та сорбційного розділення: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.В. Вишнікіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено високочутливі та вибіркові методики спектрофотометричного й атомно-абсорбційного визначення фосфору з використанням його нових аналітичних форм. Удосконалено методику визначення молібдену та вольфраму у вигляді ГПК з фенілфлуороном і бромпірогаллоловим червоним за умов модифікації неіоногенним ПАР неонолом. Показано збільшення відтворюваності та чутливості в процесі визначення молібдену у вигляді комплексу з фенілфлуороном методом базисної лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.264-5 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА342759

Рубрики:

      
13.

Щепіна Н.Д. 
Паладійкомплексні хімічні модифікатори у визначенні металів електротермічним атомно-абсорбційним методом: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.Д. Щепіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто метод зниження межі визначення та підвищення точності атомно-абсорбційного визначення мікрокількостей металів у складних матрицях шляхом хімічного модифікування високотемпературних атомізаційних процесів з використанням хелатів Паладію (II). Запропоновано принципово новий клас паладійвмісних комплексних модифікаторів. Виявлено фактори, що обумовлюють більш високу ефективність нових модифікаторів на основі неорганічних сполук паладію у порівнянні з існуючими модифікаторами. Установлено, що рівень зниження межі виявлення металів за присутності хімічних модифікаторів залежить від термічної стабільності та характеру термодеструкції комплексних сполук. Запропоновано механізм дії паладійкомплексних модифікаторів. Розроблено чутливі високоточні експресні методики визначення металів у мінералізованих водах, харчових продуктах, у тому числі в органічних екстрактах (після концентрування елементів, що визначаються), за допомогою електротермічної атомно-абсорбційної спектроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236,0 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА343442

Рубрики:

      
14.

Шевченко Г.М. 
Пар-стабілізовані емульсії типу "масло/вода" у титриметричному, спектрофонометричному та атомно-абсорбційному аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Г.М. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та практичні рекомендації щодо використання ПАР-стабілізованих емульсій для визначення високогідрофобних органічних сполук титри-, спектрофотометричним та атомно-абсорбційним методами аналізу. Встановлено основні фактори, що впливають на протолітичні характеристики сульфофталеїнових індикаторів у ПАР-стабілізованих емульсіях. Досліджено вплив природи ПАР-стабілізатора на аналітичний сигнал атомно-абсорбційного визначення ряду важких металів у емульсіях. Розроблено методики атомно-абсорбційного визначення гідрофобних металовмісних органічних сполук та умови спектрофотометричного визначення високогідрофобних амінів з використанням ПАР-стабілізованих емульсій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г662,0 + Г461.313
Шифр НБУВ: РА327032

Рубрики:

      
15.

Деркач Т.М. 
Плазмохімічна пробопідготовка для атомно-абсорбційного аналізу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Т.М. Деркач ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання нерівноважного низькотемпературного плазмового розряду, що формується між електродом і поверхнею рідини, до якої занурений другий електрод, для інтенсифікації стадії пробопідготовки в аналітичному процесі. Досліджено реакції, що відбуваються під дією плазми в розчинах різних сполук і отримано параметри, що дозволяють керувати окислювально-відновними процесами. Реакції розглянуто як плазмово-електрохімічні у випадку, коли на твердому електроді відбуваються електрохімічні реакції, а в об'ємі рідини має місце хімічна взаємодія продуктів рекомбінації радикалів із компонентами розчину. Запропоновано методики атомно-абсорбційного визначення вмісту золота та срібла в технологічних ціаністих розчинах із застосуванням плазмохімічної пробопідготовки для усунення матричного ефекту ціанідів. Розроблено реактор для обробки плазмою геологічних порошкових зразків. Встановлено істотні зміни, які виникають під дією плазми в морфології та хімічному складі поверхні часток руди, що дозволило застосувати плазмову обробку для прискорення розчинення благородних металів перед атомно-абсорбційним аналізом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313
Шифр НБУВ: РА308206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Конопліцька О.П. 
Пропілтіоетиламіно кремнезем для концентрування та визначення іонів Au (III), Pd (II), Ag (I) та Hg (II): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.П. Конопліцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено хіміко-аналітичні властивості кремнеземів, які містять на поверхні закріплені N-, S-вмісні органічні ліганди. Показано, що запропонований адсорбент є ефективним для концентрування та відділення мікрокількостей іонів благородних металів від макрокомпонентів кольорових металів. Запропоновано твердофазно-спектрометричну методику визначення меркурію (II) та сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення купруму (II), цинку (II), кадмію (II), плюмбуму (II) в природних водах, ауруму (III), аргентуму (I) та паладію (II) в природній, мінеральній воді та технічному розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА363993

Рубрики:

      
17.

Вакуліч А.М. 
Реакції різнолігандних ізо- та гетерополікомплексів з трифенілметановими барвниками і неіонними поверхнево-активними речовинами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.М. Вакуліч ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено всебічному дослідженню впливу і ролі неіонної поверхнево-активної речовини (ПАР) у реакціях утворення іонних асоціатів гетерополіаніон - органічний барвник, ізополіаніон - органічний барвник, виявлені закономірності зміни їх хіміко-аналітичних властивостей. Вперше вивчено взаємодію молібдовольфрамових ізополіаніонів з барвниками в присутності неіонної ПАР та гетерополіаніонів з катіонною комплексною ПАР. Вивчені попередні системи дозволили пояснити перебіг реакцій у розчинах гетерополіаніон - органічний барвник - неіонна поверхнево-активна речовина (НПАР). Визначені склад, умовні константи нестійкості вивчених асоціатів, виявлені закономірності зміни їх стійкості залежно від заряду гетерополіаніона та електронних параметрів органічного барвника. Одержані результати використані для розробки спектрофотометричних методик визначення Галію, Фосфору та Вольфраму в різних об'єктах. Основною перевагою методик визначення Фосфору є висока чутливість (0,008 мгк/мл), усунення необхідності використовувати токсичні органічні розчинники, простота та експресність виконання, Галію - висока селективність і чутливість (0,05 мкг/мл). Вперше реакція утворення асоціату ізополіаніон - органічний барвник у присутності НПАР використана для визначення Вольфраму у молібденових матрицях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313

Рубрики:

      
18.

Верба В.В. 
Сорбційно-спектрометричне і тест-визначення Bi, Cr, Fe, Mn, Mo, U, I та аніонних ПАР силікагелями, модифікованими ЧАС: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / В.В. Верба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Показано, що вилучення металу у формі ацидокомплексу здійснюється за іон-асоційованим механізмом. Інтенсивне забарвлення іонних асоціатів (ІА), що утворюються на поверхні сорбентів, використано в сорбційно-спектрометричних (СС) і візуально-тестових (ВТ) методах визначення Бісмуту та Молібдену. З'ясовано закономірності міжфазної взаємодії у системі "іммобілізовані на силікогелях (СГ) ЧАС - внутрішньокомплексні сполуки аніонного типу". Досліджено сорбцію комплексних сполук Феруму з саліцилатом і Урану з арсеназо I залежно від складу комплексів, що утворюються у розчині. На основі функціоналізованих сорбетів з забарвленими аналітичними формами ІА барвників, а саме: метилового оранжевого, пікрату, флуоресцеїну створено специфічні аніоніти для гібридних способів спектрометричного та ВТ визначення безбарвних аніонних поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21,0 + Г461.313.21,0 + Г461.313.21,0
Шифр НБУВ: РА355513

      
19.

Лисенко О.М. 
Сорбція тіоціанатних комплексів Co(II), Fe(III) і Mo(VI, V) на пінополіуретані та її використання в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Лисенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню хіміко-аналітичних параметрів взаємодії пінополіуретану з тіоціанатними комплексами Co(II), Fe(III) та Mо(VI,V). Встановлено закономірності сорбції цих комплексів на сорбенті за різних умов; запропоновані можливі механізми сорбції, показано, що вони залежать від властивостей сорбенту, концентраційних умов, кислотності середовища і складу комплексу. Виведені рівняння, які дозволяють прогнозувати сорбцію залежно від кислотності середовища, об'єму розчину та маси сорбенту. Запропоновано методики сорбційно-десорбційно-фотометричного визначення кобальту у природних водах і заліза в мінеральних кислотах, сорбційно-візуального тестування заліза в мінеральних кислотах, кобальту і молібдену в природних і стічних водах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313

Рубрики:

      
20.

Старова Т.В. 
Спектрофотометричне та сорбційно-спектроскопічне визначення арсену(V) та фосфору(V) з використанням гетерополіаніонів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Т.В. Старова ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сорбцію іонних асоціатів, утворених гетерополіаніонами та барвниками, на твердих сорбентах і розроблено високочутливі методики спектрофотометричного визначення арсену, сорбційно-спектроскопічного та візуально-тестового визначення арсену та фосфору з використанням їх відновлених металозаміщених гетерополікомплексів. Вивчено умови кількісного утворення 10-молібдо-2-вольфрамоарсенату (МВА), вплив водно-міцелярного середовища НПАР на вихід комплексу, умови його відновлення аскорбіновою кислотою. Побудовано діаграму утворення та відновлення МВА й оптимізовано умови утворення його асоціатів з барвниками (астразоновий рожевий, кристалічний фіолетовий). Вперше запропоновано використовувати їх для сорбції на твердих сорбентах з метою концентрування гетероатомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.4 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА362652

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського