Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (295)Книжкові видання та компакт-диски (238)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Г461.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Юрченко О. І. 
-дикетонати металів як аналітичні форми та основа стандартних зразків складу для спектроскопічних методів аналізу: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.02 / О. І. Юрченко ; Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 31 : a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31-4
Шифр НБУВ: РА370968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Запорожець О.А. 
Адсорбовані на кремнеземах органічні реагенти у комбінованих спектроскопічних і тест-методах аналізу: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / О.А. Запорожець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Ш.. — К., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні підходи та практичні рекомендації щодо гетерогенізації органічних аналітичних реагентів шляхом їх нековалентної іммобілізації на поверхні нефункціоналізованих кремнеземів (КЗ) з метою створення сорбційно-спектроскопічних і ВТ-методик аналізу, придатних для застосування за умов стаціонарної лабораторії та на місці відбору проби. На основі систематичного дослідження іммобілізації на КЗ матрицях близько 40-ка органічних реагентів, їх комплексних сполук та іонних асоціатів виявлено основні критерії, що впливають на хіміко-аналітичні властивості твердофазних реагентів (ТР) такого типу. Розроблено нові аналітичні форми комплексотвірних, амінообмінних і хемілюмінесцентих реагентів. Методом молекулярного збирання ліганду на поверхні КЗ одержано ТР, які утворюють із іонами металів комплекси зі співвідношеннями M : R = 1 : 2. На підставі кількісної оцінки комплексотвірної здатності адсорбованих реагентів обгрунтовано причини зростання їх вибірковості в порівнянні з аналогами в розчині. Одержано кореляційні рівняння, які дозволяють прогнозувати та скеровувати хіміко-аналітичні властивості ТР. Розроблено низку сорбційно-спектроскопічних і ВТ методик, які за основними метрологічними характеристиками вигідно відрізняються від кращих аналогів з літератури. Сформульовано найбільш перспективні області застосування даних ТР та наведено напрямки подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31 +
Шифр НБУВ: РА325071

Рубрики:

      
4.

Шкумат А.А. 
Ацетилацетонати плюмбуму, кадмію та хрому як стандартні зразки складу для атомно-абсорбційної спектрометрії: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.А. Шкумат ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено одну з актуальних проблем аналітичної хімії - створення стандартних зразків складу на основі комплексів металів з органічними лігандами для атомно-абсорбційної спектрометрії. Показано, що ацетилацетонати металів відповідають усім вимогам, пред'явлених до стандартних зразків складу: стабільні у твердому стані та розведених розчинах, однорідні, похибка визначення металів у зразках не перевищує 0,3 %, мають достатню розчинність у воді та органічних розчинниках. Запропоновано нові екстрагенти на основі розчинів поверхнево-активних речовин для пробопідготовки зразків нафтопродуктів та ацетилацетонати металів як стандартні зразки складу за атомно-абсорбційного та екстраційно-атомно-абсорбційного визначення вмісту металів у нафтопродуктах і стопах. Запропоновано хімічні модифікатори на основі розчинів поверхнево-активних речовин за атомно-абсорбційного визначення аналітів у низькотемпературному полум'ї типу пропан-бутан-повітря, що дозволило покращити метрологічні характеристики методик аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.1-94 +
Шифр НБУВ: РА366972

Рубрики:

      
5.

Аль-Швейят М.И.А. 
Безекстракційне спектрофотометричне визначення фосфору та арсену з використанням гетерополікомплексів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.И.А. Аль-Швейят ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові високочутливі та вибіркові методики електрофотометричного визначення фосфору й арсену, які не використовують концентрування. Показано особливості реакцій і визначено умови кількісного утворення подвійних і потрійних молібденових гетерополікомплексів P(V) і As(V) структури Кеггіна в міцелярних розчинах неіонних поверхнево-активних сполук (НПАР). Вперше показано можливість непрямого визначення P(V) за атомами молібдену без екстракційного відділення надлишку реагенту. Для визначення P(V) та As (V) вперше запропоновано використовувати реакції утворення іонних асоціатів поліметинових барвників з гетерополіаніонами (ГПА) структури Кеггіна, проведено їх детальне вивчення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.2-5 + Г125.31-5 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА348593

Рубрики:

      
6.

Дорошенко А.О. 
Будова і фотоніка органічних люмінофорів з аномально великим стоксовим зсувом флуоресценції: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / А.О. Дорошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА317107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
8.

Поврозін Є. А. 
Довгохвильові сквараїнові барвники як флуоресцентні біоаналітичні реагенти: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Є. А. Поврозін ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В. Богатського. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено спектральні, фотофізичні властивості та фотостабільності двохвильових сквараїнових барвників у водних середовищах, а також за ковалентного та нековалентного зв'язування ку з біотином і модельними протеїнами - альбуміном (BSA) й імуноглобуліном (IgG). Встановлено закономірності впливу молекулярної будови сквараїнів на їх характеристики у вільному та зв'язаному з біомолекулами стані. На прикладі біотину, олігонуклеотидів, BSA та IgG показано переваги сквараїнів як біоаналітичних реагентів для визначення низько- та високомолекулярних біоаналітів. Розроблено методи визначення вмісту біотину реакцією з авідином та імуноаналізу, що грунтуються на змінах часу життя флуоресценції сквараїну К8-1661. Розроблено гібридизаційний метод визначення олігонуклеотидів, що грунтується на вимірюванні часу життя флуоресценції сквараїну К8-1340 у міцелярному або протеїновому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.2-4
Шифр НБУВ: РА383729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мешкова С.Б. 
Зв'язок між складом, стійкістю і спектральними властивостями комплексів 4f-елементів та їх використання в люмінесцентному аналізі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01:02.00.02 / С.Б. Мешкова ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2001. — 31 с.: рис. — укp.

Встановлено зв'язок між складом, стійкістю, оптичними властивостями комплексів і характеристиками іонів Ln і лігандів. Запропоновано рівняння, що описує зміни в ряду Ln їх властивостей. Запропоновано нові способи ліквідування внутрішньо- та міжмолекулярних втрат енергії, вперше у люмінесцентному аналізі використано спрямований вибір лігандів, спектральних переходів Ln(III) та засоби маскування у процесі розробки високочутливих і селективних методик визначення Sm, Eu, Nd, Tm, Yb в різних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА313339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Смик Н.І. 
Іммобілізовані на кремнеземі 1-(2-тіазолілазо)-2-нафтол та дитизон як твердофазні реагенти для спектроскопічного та візуально-тестового визначення важких металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.І. Смик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено хелатоутворюючі сорбенти на основі високодисперсних кремнеземів з адсорбційно закріпленими N,O- та S,N-вмісними азореагентами та їх комплексами з Zn(II). Спектроскопічними методами встановлено хімізм їх взаємодії з поверхнею кремнеземної матриці. Визначено закономірності процесу сорбції та умови концентрування Ag(I), Hg(II), Pb(II), Cu(II), Co(II) та Zn(II) модифікованими сорбентами. Розраховано умовні константи стійкості комплексів металів з іммобілізованими реагентами. Запропоновано методики сорбційно-фотометричого та візуально-тестового їх визначення у водах (на рівні 0,01 ГДК) та біологічних рідинах (на рівні вмісту в крові людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31
Шифр НБУВ: РА308400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Качан І.А. 
Іммобілізовані на кремнеземі іонні асоціати молібденових гетерополікислот - нові аналітичні форми для визначення P, Si, Sb, окисників та відновників: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.А. Качан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі кремнеземів, функціоналізованих четвертинними амонієвими солями аліфатичної та гетероциклічної природи, придатних для сорбційного концентрування окиснених і відновлених форм гетерополікислот (ГПК) фосфору та силіцію, з метою наступного твердофазно-спектрофотометричного та тест-визначення P, Si, Sb, а також деяких окисників та відновників, зокрема, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Досліджено й оптимізовано умови вилучення ГПК з водного розчину з використанням модифікованих четвертинних амонієвих солей кремнеземів та вивчено природу міжфазної взаємодії з використанням методів ультрафіолетової/Вид-, інфрачервоної спектроскопії, спектроскопії дифузного відбиття та твердофазної спектрофотометрії. Доведено участь активних груп поверхні кремнезему у закріпленні ГПК. Установлено, що іммобілізація ГПК на кремнеземній матриці у формі іонного асоціату супроводжується стабілізацією реагенту, що сприяє поліпшенню метрологічних храктеристик методик визначення елементів, які утворюють ГПК. Показано, що іммобілізовані на кремнеземі у формі іонних асоціатів ГПК є ефективними гетерофазними редокс-реагентами для визначення окисників та відновників. Розроблено методики сорбційно-спектрофотометричного та тест-визначення мікрокількостей P, Sb, Si, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Метрологічні характеристики методик перевірено за умов аналізу модельних розчинів і апробовано під час проведення аналізу реальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА358041

Рубрики:

      
12.

Поліщук 
Іммобілізовані на кремнеземних матрицях полііонени: синтез і властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Лілія Миколаївна Поліщук ; НАН України; Інститут хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31 + Г583.252,0
Шифр НБУВ: РА369428

Рубрики:

      
13.

Цюкало Л.Є. 
Іммобілізовані на поверхні кремнезему фталексони - твердофазні реагенти для сорбційно-спектрофотометричного і візуального тест-визначення Pb (II), Zn (II), Fsup-/sup і Сsub2/sub Оsub4/sub; sup2-/sup: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.Є. Цюкало ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано нові аналітичні форми зазначених реагентів на основі адсорбційно закріплених їх внутрішньокомплексних сполук з Fe (III), Bi (III), Al (III). Показано, що непоруватий кремнезем є кращою матрицею для закріплення такого типу модифікаторів з урахуванням меншого впливу поверхні на кислотні властивості закріпленого реагенту. Вивчено вплив сторонніх іонів на ступінь вилучення досліджуваних елементів та величину аналітичного сигналу, наведено способи його усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с45 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА341849

Рубрики:

      
14.

Коновалова О.Ю. 
Індикаторні плівки на основі желатинового гелю для виявлення та визначення лікарських органічних речовин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Ю. Коновалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано желатиновий гель фотоплівок як реакційне середовище за шкалою полярності розчинників і використано для створення прозорих індикаторних плівок для виявлення та визначення органічних речовин. Індикаторні плівки для первинних ароматичних амінів одержано іммобілізацією альдегідів (ваніліну, n-диметиламінобензальдегіду) в додатково гідрофорбізований желатиновий шар. Установлено особливості утворення основ Шиффа в желатиновому гелі. Показано можливість використання високодисперсних гексаціанофератів (II) Cu (II) та Co(II), синтезованих у желатиновому гелі фотоплівок як аналітичних реагентів для виявлення та визначення нітроксоліну. Прозорі індикаторні плівки придатні для спектрофотометричних визначень, контролю слідів розчину на твердих поверхнях, аналізу мутних середовищ, суспензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4с46 + Г461.313.2-95 +
Шифр НБУВ: РА365005

      
15.

Козіна О.А. 
Інформаційний показник ефективності функціонування лабораторних комп'ютерних систем на прикладі нефелометричних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.А. Козіна ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено моделі інформаційного показника ефективності лабораторних комп'ютерних систем, у яких зіставлено призначення лабораторної системи, виражене через діагностичну значимість лабораторного параметра в даній клінічній ситуації, та кількість інформації, що міститься у вихідній величині системи. Розглянуто лабораторну комп'ютерну систему як інформаційно-вимірювальну, на вхід якої, незалежно від ступеня автоматизації процедур дослідження, надходять первинний біоматеріал та заявка на дослідження. Запропоновано моделі імовірнісних характеристик похибок перетворення корисної інформації в окремих блоках: попередньому, вимірювальному, обчислювальному, керувальному та у всій нефелометричній лазерній системі. Досліджено моделі інформаційного показника ефективності лабораторних систем у разі первинної та вторинної діагностичних непевностей клінічної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.314
Шифр НБУВ: РА312585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Базель Я.Р. 
Іонні асоціати ацидокомплексів металів з поліметиновими барвниками у фотометричному аналізі та іонометрії: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / Я.Р. Базель ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено систематичному вивченню оптичних та електрохімічних властивостей основних поліметинових барвників та їх іонних асоціатів (ІА) з ацидокомплексами металів, використанню ІА як ефективних аналітичних форм для фотометричного, екстракційно-фотометричного аналізу та іонометрії. Досліджено нові кольорові твердофазні реакції за участю поліметинових барвників у водній фазі. З'ясовано хімізм екстракції іонних асоціатів з водно-органічного середовища як ефективний спосіб покращання хіміко-аналітичних характеристик екстракційно-фотометричних методів аналізу. Встановлено можливість використання іонних асоціатів як електродоактивних речовин пластифікованих іоноселективних електродів. Розроблено нові ефективні методики визначення мікрокількостей Ag, Bi, Co, Cu, Cl, Fe, Ga, Hg, In, Mo, Pb, Pd, Pt, Re, Tl, W, Zn в сплавах, високочистих, напівпровідникових матеріалах, біологічних об'єктах та об'єктах навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.4
Шифр НБУВ: РА307865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шкумбатюк Р.С. 
Іонні асоціати нітрофенолів з основними поліметиновими барвниками у спектрофотометричному аналізі та іонометрії: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Р.С. Шкумбатюк ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Систематично вивчено оптичні й електроаналітичні властивостеі поліметинових барвників та їх іонних асоціатів (ІА) з нітрофенолами. Використано вивчені ІА як ефективні аналітичні форми для здійснення спектрометричного аналізу й іонометрії. Досліджено нові кольорові твердофазні реакції за участі поліметинових барвників у водній фазі. З'ясовано хімізм екстракції іонних асоціатів нітрофенолів з водного середовища. Розраховано основні хіміко-аналітичні характеристики досліджених ІА. Установлено можливість використання виділених іонних асоціатів як електродоактивних речовин пластифікованих іоноселективних електродів. Розроблено нові ефективні методики визначення мікрокількостей нітрофенолів у модельних сумішах і природних об'єктах (воді, грунтах).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.714,0 + Г461.313.21,0 +
Шифр НБУВ: РА356674

      
18.

Рогульський Ю.В. 
Кінетична модель процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційному спектрометрі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ю.В. Рогульський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 21 с. — укp.

Побудовано кінетичну модель електротермічної атомізації в графітових печах під час атомно-абсорбційної спектрометрії. Експериментально та теоретично вивчено процеси, які відбуваються під час атомізації проби. Встановлено, що інтенсивність та форма атомно-абсорбційного сигналу залежать, в основному, від трьох процесів, які відбуваються одночасно: утворення вільних атомів, дифузії атомної пари та температурного розширення газової фази в печі. Апроксимація даних модельними виразами дозволяє отримати основні параметри процесу атомізації - енергію утворення вільних атомів та швидкість процесів їх утворення і дифузії. Теоретичні дослідження порівняно з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31
Шифр НБУВ: РА310360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Іщенко М.В. 
Комбіновані спектроскопічні методи визначення Pb (II), Cd (II), Cu (II), Co (II), Ni (II) іммобілізованими на силікагелі сульфарсазеном та бромбензтіазо: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.В. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі іммобілізованих на силікагелі сульфарсазену та бромбензтіазо та досліджено їх гетерофазні реакції з іонами важких металів. Оптимізовано умови іммобілізації сульфарсазену у формі його іонного асоціату з четвертинними амонійними солями. На основі іммобілізованого сульфарсазену розроблено сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення Плюмбуму (II) та Кадмію (II) у природних водах і фізіологічних розчинах та твердофазно-спектрофотометричну методику визначення Кадмію (II). Оптимізовано умови іммобілізації бромбензтіазо на гідроксильованому кремнеземі з розчинників різних типів. Досліджено природу взаємодії твердофазного бромбензтіазо з іонами важких металів і встановлено оптимальні умови їх сорбційного вилучення. На основі іммобілізованого бромбензтіазо запропоновано сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення Cd (II), Cu (II), Co (II), Ni (II), твердофазно-спектрофотометричну та візуальну тест-методики визначення Cd (II) у природних водах та кухонній солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с45 + Г461.31,0 +
Шифр НБУВ: РА341850

Рубрики:

      
20.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського