Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г271.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Андрійчук І. Л. 
Кристалічна будова, редокс-реакції і сорбційні властивості метал-органічних каркасних сполук на основі карбоксилатних азамакроциклічних комплексів нікелю(ІІ) і міді(ІІ): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Андрійчук ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що взаємодія макроциклічних комплексів нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з ароматичними карбоксилатами в залежності від основності останніх в більшості випадків приводить до утворення метал-органічних каркасів (МОК), структурними блоками яких є одно- або двовимірні координаційні полімери. Показано, що в кристалічних гратках деяких сполук міститься вакантний простір. Встановлено, що кількість аміакату міді(ІІ) залежить від кристалічної будови сорбенту. Вперше показано можливість постсорбіційного перетворення даного адсорбату в нанорозмірний сульфід міді(ІІ). Продемонстровано, що перетворення комплексів нікелю(ІІ) в сполуки нікелю(ІІІ) в складі МОК, може розглядатись як шлях одержання нових редоксактивних метал-органічних каркасів (РАМОК). Показано, що редокс-взаємодія кристалічних макроциклічних карбоксилатів нікелю(ІІ) з солями срібла(І), золота(ІІІ) та паладію(ІІ) призводить до утворення нанокластерів відповідних нульвалентних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3 + Г278.13
Шифр НБУВ: РА371004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ковбасюк Л.А. 
Прямий синтез гетероядерних комплексів міді та свинцю з аміноспиртами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.А. Ковбасюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нового підходу до одержання гетероядерних комплексів в умовах прямого синтезу. З'ясовані основні закономірності взаємодії порошку міді з солями свинцю в неводних розчинах аміноспиртів та їх гідрохлоридів і встановлено утворення трьох типів гетероядерних комплексів, які відрізняються співвідношенням Сu : Pb. Розроблено нові методики одержання гетероядерних сполук, за якими вперше синтезовано 63 гетероядерні комплекси. Їх будова вивчена методами ІЧ-, ЕПР- спектроскопії та магнетохімії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 12 координаційних сполук. Виявлена висока протипухлинна активність синтезованих комплексів по відношенню до клітин асцитного раку Ерліха. Показано, що застосування прямого синтезу відкриває новий напрямок в області хімії гетероядерних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3-4

Рубрики:

      
3.

Нестеров Д.С. 
Прямий синтез, будова та властивості гетеротриметалічних комплексів з аміноспиртами на основі міді та кобальту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.С. Нестеров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше синтезовано ряд гетеротриметалічних d-d-d та d-d-p комплексів з N,O-донорними лігандами, побудованих за принципом молекулярних структурних типів. Показано, що атоми діамагнітних металів можуть впливати на характер обмінної взаємодії між парамагнітними центрами шляхом зміни будови обмінного фрагменту. За новими методиками, які відрізняються від відомих простотою експериментального виконання та доступністю вихідних речовин, вперше одержано 28 нових гетерометалічних координаційних сполук. Проведено повний рентгеноструктрний аналіз 16-ти гетерометалічних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.31 + Г278.12 +
Шифр НБУВ: РА351561

Рубрики:

      
4.

Салівон Н.Ф. 
Синтез та кристалічна структура комплексів галогенідів купруму(І) з органічними сульфідами та їх похідними: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.Ф. Салівон ; Львів. Нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Модифіковано методику синтезу диалілдисульфіду та одержано ряд диалілолігосульфідів з високим виходом. Одержано методом зміннострумного електрохімічного синтезу та безпосередньою взаємодією компонентів кристали дев'яти комплексів купрум(I) та один комплекс купрум(II) галогенідів з органічними сульфідами й їх похідними. Проведено іх рентгеноструктурний та кристалохімічний аналіз. Доведено зниження донорних властивостей атомів сульфуру диалілолігосульфідів у ряді диалілсульфід-диалілтетрасульфід. Виявлено лінійну кореляцію між міцністю взаємодії Cu-S та видовженням зв'язку S-S. Ускладнено структуру досліджених комплексів шляхом включення до неї декількох кристалографічно незалежних одиниць CuX.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316 + Г271.31 +
Шифр НБУВ: РА364270

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського