Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Г262.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Братенко М.К. 
4-Карбофункціоналізовані піразоли: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / М.К. Братенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід до цілеспрямованої трансформації карбофункціоналізованих угруповань у положенні 4 піразольного ядра з метою конструювання біологічно активних ациклічних і гетероциклічних ансамблів і конденсованих систем. Запропоновано методологію синтетичного застосування 4-формілпіразолів і продуктів їх конденсації з рядом N- та C-нуклеофілів для побудови складних і перспективних біологічно активних молекул: піразоло[3,4-d]піридазинів, первинних, вторинних, третинних 4-піразолілметиламінів, 4-піразолілтіазолідин-4-онів, піразоліл-4-амінометилфосфонових кислот, піроло[2,3-d]піразолів, 5-[піразол-4-іл]-2-піразолінів, 4-(5-ізолксазоліл)піразолів, (піразол-4-іл)3,4-дигідропіримідин-2-онів(тіонів). Оптимізовано відомі та розроблено альтернативні високопродуктивні методи одержання 4-піразолкарбонових, піразол-4-оцтових, 3-(піразол-4-іл)пропенових, 2-(бензоїламіно)-3-піразол-4-ілпропанових, 2-аміно-3-(піразол-4-іл)пропанових кислот і вивчено їх хімічні властивості та напрямки синтетичного застосування. Встановлено, що піразол-4-карбонові кислоти та 4-амінометилпіразоли є зручними базовими системами для одержання високореакційних електрофільних реагентів: 4-ізоціанатопіразолів, 4-ізоціанатометилпіразолів, 4-карбонілізотіоціанатопіразолів, 4-ізотіоціанатометилпіразолів. Систематично досліджено поведінку одержаних електрофілів відносно типових нуклеофільних реагентів. Розроблено ефективний підхід до важкодоступних високореакційних 4-хлорометилпіразолів, на основі яких вперше одержано синтетично перспективні реагенти: 4-піразолілметилтрифенілфосфонієві солі, -тіоли, -тіо(ізотіо)ціанати, -азиди, -іміди, -ізоціанати, -ціаніди. Запропоновано нову методологію синтезу біологічно активних 4,5-дигідро-2Н-піразоло[4,3-c]хінолінів, яка грунтується на внутрішньомолекулярному арилюванні N-алкіл[3-(2-хлорфеніл)-4-піразоліл]метиламінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1,0
Шифр НБУВ: РА371897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Панімарчук О.І. 
Синтез і властивості 4-амінометилпіразолів та їх похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.І. Панімарчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових піразол-4-метил-амінів відновленням піразол-4-метилазидів нікелем Ренея або гідразинолідом N-(4-піразолілметил)фталімідів, N-алкіл-N-(4-піразолі)метиламінів відновленням N-алкілальдімінів натрію борогідридом; N,N-диметил-4-метиламінопіразолів алкілюванням N-метил-N-піразолілметиламінів формальдегідом у мурашиній кислоті або модифікацією альдегідної групи 4-формілпіразолів за видозміненою реакцією Лейкарта - Валлаха. На основі 4-амінометилпіразолів синтезовано нові високоелектрофільні функціональні похідні: 4-ізоціаенатометилпіразоли та 4-ізотіоціанато-метилпіразоли та досліджено їх реакції з нуклеофільними реагентами. Створено синтетичні бібліотеки похідних 4-амінометилпіразолів: амідів, сульфамідів, тіосечовин, четвертинних амонійних солей. За результатами фармакологічних досліджень останніх показано наявність у них мембраностабілізувальної, гемолітичної та бактерицидної активності. Відкрито внутрішньомолекулярну циклоконденсацію N-[3-(2-хлорофеніл)-4-піразоліл]метиламіну та його N-алкільованих аналогів до похідних 4,5-дигідро-2H-піразоло[3,4-c]хінолінів. Серед синтезованих сполук виявлено речовини з високою сперматоцидною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1-4 +
Шифр НБУВ: РА363254

Рубрики:

      
3.

Чорноус В.О. 
Синтез і перетворення піразол-4-карбонових кислот та їх аналогів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.О. Чорноус ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Здійснено перетворення синтезованих кислот в їх функціональні похідні: хлорангідриди, ізоціанати, карбонілізотіоціанати, естери, аміди, карбамати, сечовини тощо. Здійснено нові внутрішньомолекулярні циклізації 3-(1-нафтил)-1-фенілпіразол-4-карбонової кислоти та її хлорангідриду до 4-оксо-2-фенілфеналено-[2,3-с]піразолу, а також 3-(2-нафтил)-1-феніл-4-ізоціанатопіразолу до 2H-бензо[h]піразоло[4,3-с]ізохіноліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1-4 +
Шифр НБУВ: РА322927

Рубрики:

      
4.

Дубініна Г.Г. 
Синтез конденсованих гетероциклічних систем шляхом нуклеофільного заміщення у віцинальних дигалогенгетероциклах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Г.Г. Дубініна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено препаративний метод синтезу конденсованих функціональнозаміщених піроло[b]піразинів. Встановлено, що взаємодія 5,6-дихлор-2,3-піразиндикарбонітрилу з похідними 2-ціанометил- та 2-тіохіназолону призводить до утворення суміші ізомерів - продуктів циклізації за атомами азоту 1-N і 3-N. Встановлено напрямок циклізації у взаємодії 3,4-дихлор-N-R-малеїмідів з 2-тіо-5-R-6-азаурацилами, 2-тіоурацилами та 2-тіохіназолом. Вивчено фізичні, хімічні, спектральні властивості синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1
Шифр НБУВ: РА318104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Каніщев О.С. 
Фторовмісні NH-, N-хлоро-піразоли і 1,2,3-триазоли. Синтез та властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.С. Каніщев ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез та досліджено хімічні властивості фторовмісних NH- та N-хлоропіразолів та 1,2,3-триазолів з сульфонільною групою у молекулах гетероциклів. Розроблено нові методи синтезу фторовмісних похідних піразолів і 1,2,3-триазолів, що містять біля атома азоту водень, хлор або алькільні групи, а також 4-поліфторалкілзаміщених піримідинів, на базі 1,1-дигідрополіфторалкілсульфонів. Установлено, що хлорування 4-поліфторалкіл-5-арил(бензил)сульфоніл-1,2,3-триазолів призводить до утворення стабільних N-2-хлорозаміщених 1,2,3-триазолів у вигляді виключно одного регіоізомеру. Вивчено вплив поліфторалкільного й арил(бензил)сульфонільного замісників у молекулах піразолів і 1,2,3-триазолів на регіоселективність реакцій N-алкілування. Розроблено принципово новий шлях одержання синтетичних аналогів нуклеозидів з 4-(n-толілсульфоніл)-5-трифторометил-2H-1,2,3-триазолом у ролі нуклеїнової основи на прикладі реакції приєднання 2-хлоро-4-(n-толілсульфоніл)-5-трифторометил-2H-1,2,3-триазолу до подвійного зв'язку 3,4,6-три-O-ацетил-D-глікалю. Виявлено достатньо високий рівень противірусної активності синтезованих аналогів нуклеозидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1 + Г262.6 +
Шифр НБУВ: РА364766

Рубрики:

      
6.

Марруго Гонсалес А.Х. 
Халкони, 2-піразоліни та 2,3-дигідро-1Н-1,5-бензодіазепіни, що містять 8-гідроксихіноліновий фрагмент: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Х. Марруго Гонсалес ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Показано, що халкони на основі 5-форміл- і 5-ацетилпохідних 8-гідроксихіноліну утворюються з добрими виходами за умов лужного каталізу та мають переважну s-цис-транс-геометрію пропенового фрагменту з його антиорієнтацією відносно хінолінового фрагмента. З використанням спектрофотометричного методу оцінено відповідні константи взаємодії та її залежність від відповідних структурних змін у молекулах халконів. Показано, що бромування єнотової системи можливе після того, як завершиться процес бромування гетероциклу. Установлено, що 5-(8-гідроксихіноліновий) фрагмент здійснює значний батохромний і батофлорний ефект, коли вводиться у 3-положення 2-піразоліну у порівнянні з 1,3,5-трифеніл-2-піразоліном. Одночасно відбувається зниження квантового виходу, яке частково компенсується під час хелатування. Показано можливість синтезу 5-(8-гідроксихінолінових) похідних 2,3-дигідро-1H1,5-бензодіазепіну. Установлено, що їх синтез ускладнюється побічним процесом, а саме: звуженням семичленного дигідродіазепінового циклу до п'ятичленного імідазольного, чому сприяє кислий характер 8-гідроксилу та домішки під час хелатування кислот Льюіса. За результатами комп'ютерного оцінювання потенціальної біологічної активності одержаних сполук показано перспективність експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1,0 + Г263.234,0 +
Шифр НБУВ: РА361693

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського