Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Г261.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Литвин Р. З. 
Арилювання похідних піролу і тіофену та перетворення продуктів реакцій: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Р. З. Литвин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методи арилювання функціоналізованих піролів і тіофенів. Опрацьовано методи одержання гетероциклічних сполук з арипірольними або арилтіофеновими фрагментами. Вперше досліджено арилювання похідних піролу - 2-піролкарбальдегіду, 1-метил-2-піролкарбальдегіду, 1 -метил-2-ацетилпіролу, 2-трихлорацетилпіролу, сетерів 2-піролкарбонової, 1-метил-2-піролкарбонової, 4-бром-1-метил-2-піролкарбонової кислот і знайдено, що 2-заміщені піроли арилюються регіоселективно у положення 5 пірольного циклу. Розроблено способи синтезу похідних [1,2,4]триазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазолу, 1,2,4-тіадіазолу, 1,3,4-оксадіазолу, та хроменону з арилпірольними й арилтіофеновими замісниками з використанням 5-арил-2-піролкарбонових кислот й їх хлорангідриди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.2-27 + Г261.3-27
Шифр НБУВ: РА373285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Власенко Ю.Д. 
Синтез, хімічні властивості та біологічна активність 3,5-діамінотіофенів з електронодефіцитними замісниками в положеннях 2 та 4: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Ю.Д. Власенко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових похідних 3,5-діамінотіофенів (3,5-ДАТ) і проведено цілеспрямований пошук речовин з анальгетичною, протизапальною, антимікробною та гіполіпідемічною активністю серед сполук даного ряду. Вперше розроблено "one-pot" технологію рідинно-фазного паралельного синтезу 3,5-ДАТ з електронодефіцитними замісниками у положеннях 2 та 4, шляхом взаємодії заміщених ацетонітрилів, арилізотіоціанатів і фенацилбромідів за умови основного каталізу та гомогенного середовища. Шляхом зміни похідних ацетонітрилу та метиленактивних галогенпохідних досліджено можливість введення різних замісників у положення 2 та 4. Вивчено взаємодію похідних ацетонітрилів з арилізотіоцианатами. Вперше одержано й описано солі N,S-ацеталькетонів та DBU й обгрунтовано можливість їх використання як вихідних сполук для препаративного синтезу сірковмісних гетероциклів. Вивчено властивості похідних 3,5-ДАТ у реакціях ацилування. Вперше синтезовано 2-нітро-3,5-діамінотіофени шляхом взаємодії вихідних 3,5-ДАТ з нітрозувальними реагентами. Будову синтезованих сполук підтверджено даними ІЧ, УФ/Вид, ЯМР-спектроскопії, хромато-мас-спектрометрії та рентгеноструктурним дослідженням. Розроблено комбінаторну бібліотеку похідних 3,5-ДАТ. Із використанням програми PASS здійснено віртуальний скринінг синтезованої комбінаторної бібліотеки заміщених 3,5-ДАТ і сплановано цілеспрямований пошук серед синтезованих сполук речовин з анальгетичною, протимікробною, гіполіпідемічною та протизапальною дією. Вперше одержано дані про анальгетичну, протимікробну, гіполіпідемічну та протизапальну активність похідних 3,5-ДАТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 діамінотіофен + Г261.21,0 +
Шифр НБУВ: РА357504

Рубрики:

      
3.

Конощук Н.В. 
Фізико-хімічні і електрохімічні властивості електропровідних полімерних матеріалів на основі 3-заміщених тіофенів: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Конощук ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено загальні закономірності поведінки полімерних матеріалів на основі 3-заміщених тіофенів у процесі їх редокс-перетворень. Встановлено умови електросинтезу плівок полі-3-фенілтіофена (П3ФТ), які можна n-допувати катіонами лужних металів. Обгрунтовано вплив катіона фонового електроліта електросинтезу П3ФТ і домішок краун-ефірів на характеристики процесу електрохімічного оборотного n-допування одержаних плівок. Показано взаємозв'язок між фізико-хімічними характеристиками органічного розчинника, природою катіона фонового електроліта та закономірностями редокс-перетворень полі-3-метилтіофена (П3МТ) і П3ФТ. Встановлено, що сумісна електрохімічна полімеризація 3-фенілтіофена та піролу призводить до утворення плівок їх сополімерів, спектральні та електрохімічні властивості яких визначаються умовами синтезу. Одержано нові композити П3МТ і П3ФТ з різними вуглецевими матеріалами (ВМ). Показано, що властивості одержаних композитів залежать від ступеня упорядкованості ВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.21-2 +
Шифр НБУВ: РА321229

Рубрики:

      
4.

Ковальова С.О. 
Фосфорилювання похідних 2-амінотіофену галогенідами фосфору (III): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / С.О. Ковальова ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.21-271.6 + Г275.24-4 +
Шифр НБУВ: РА340420

Рубрики:

      
5.

Фесун І.М. 
Фторовмісні 1,2-дитіол-3-тіони: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / І.М. Фесун ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено хімічні властивості 5-поліфторалкілзаміщених 1,2-дитіол-3-тіонів у реакціях з деякими електрофільними та нуклеофільними реагентами. Визначено вплив поліфтороалкільного замісника у 5-му положенні циклу на їх перебіг. Показано, що за м'яких умов фторовмісні дитіолтіони легко реагують з хлором або хлористим сульфурилом з утворенням 3-хлоротіо-1,2-дитіолієвих солей. Гідроліз останніх дає 1,2-дитіол-3-они, які можна одержати хлоруванням дитіолтіону у середовищі оцтової кислоти або у реакції з ацетатом ртуті. Вичерпне хлорування 4-фторо-5-тетрафтороетил-1,2-дитіол-3-тіону з хлористим сульфурилом призводить до утворення поліхлорованого фторовмісного 1,2-дитіолану. Установлено, що заміщенню на аміногрупу в утвореному продукті підлягає тільки атом хлору у 5-му положенні навіть за використання надлишку аміну та підвищеної температури. Виявлено вплив довжини поліфтороалкільного замісника у 5-му положенні циклу на напрямок перебігу реакції дитіолтіонів з вторинними амінами за умов нагрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.212,0 +
Шифр НБУВ: РА346665
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського