Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252.551.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Романьков Д.А. 
Взаємодія N-заміщених 1,4-бензохінонімінів з арилсульфінатами натрію та роданідом калію: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.А. Романьков ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-техн. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що приєднання арилсульфінантів натрію до N-заміщених 1,4-бензохінонімів критичним чином залежить від окисно-відновного потенціалу (ОВП) останніх: як правило, N-арилсульфонілпохідні утворюють продукти 1,4- та 1,6-приєднання, N-{N-(арилсульфоніл)бензимідоїл}похідні - продукти 1,4- та 1,6-приєднання, тоді як N-ароїлпохідні - продукти 1,4-, 1,6- та 6,1-приєднання. Виявлено і сформульовано основні закономірності взаємодії. Встановлено, що приєднання арилсульфанатів натрію до N-заміщених 1,4-бензохінонімінів критичним чином залежить від ОВП останніх. Різниця у регіоселективності приєднання арилсульфінатів натрію до досліджених хінонімінів, ймовірно, обумовлена можливим одночасним перебігом реакції за двома незалежними механізмами - нуклеофільним приєднанням арилсульфінат-анінон в орто-положення до карбонільної групи хіноїдного ядра та приєднанням арилсульфінат-радикалу, який утворюється в результаті окиснення хіноніміном арилсульфінат аніона, до атомів оксигену та нітрогену хіноїдного ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1,0 +
Шифр НБУВ: РА368644

Рубрики:

      
2.

Лудченко О.М. 
Закономірності процесів галогенування та гідрогалогенування N-заміщених n-хінонмоноімінів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.М. Лудченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Виконано систематичні дослідження взаємодії галогенів з алкілзаміщеними в хіноїдному ядрі N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінами. Виявлено та сформульовано основні закономірності перебігу даних процесів. У разі галогенування N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінов з алкільними замісниками в хіноїдному ядрі одержано продукти, у яких метильну групу піддано галогенуванню, а у разі хлорування N-ароїл-2,6-ди-трет-бутил-1,4-бензохінонмоноімінів відбувається заміщення однієї трет-бутильної групи у хіноїдному ядрі на атом хлору. Установлено закономірності галогенування 4-ароїламінодофенолів, що містять одну або декілька метоксильних груп в ароїльному фрагменті. Установлено основні закономірності дегідрогалогенування циклогексенових структур - галогеновмісних похідних N-заміщених 1,4-бензохінонімінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1-27 + Г252.552-4 +
Шифр НБУВ: РА352177

Рубрики:

      
3.

Мартяк Р.Л. 
Синтез конденсованих гетероциклічних сполук на основі продуктів реакції Меєрвейна: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Р.Л. Мартяк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу конденсованих гетероциклів, які грунтуються на використанні продуктів арилювання та галогенарилювання ненасичених сполук, у реакціях циклоконденсацій. Досліджено циклізації 2-арил-1,4-бензохінонів з рядом біфункційних S-нуклеофільних реагентів - тіокарбамідом, алкілксантогенатами калію, похідними димеркаптокарбонових кислот, встановлено та обгрунтовано регіонаправленість цих реакцій. Виявлено, що результат взаємодії 2-арил-1,4-бензохінонів з CH-кислотами визначається конкурентністю двох процесів: циклізації моноадукту до похідних бензофурану і окиснення цього ж адукту до хінону, який може реагувати ще з однією молекулою CH-кислоти. З'ясовано, що 2-арил-1,4-бензохінони реагують з етил(3-R-аміно)кротонатами за умов реакції Неніцеску з утворенням продуктів як індольної, так і бензофуранової циклізації. Розроблено новий підхід до синтезу 3-хлоро-2-хлорокарбоніл-бензо[b]тіофенів із замісниками в ароматичному ядрі на основі 3-арил-2-галогенопропанових кислот та їх естерів. Досліджено взаємодію 3-арил-2-бромопропанових кислот та їх естерів з 2-меркаптобензімідазолами та розроблено препаративний метод одержання похідних бензімідазо[2,1-b]тіазолідин-3-ону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1-271.7 +
Шифр НБУВ: РА328467

Рубрики:

      
4.

Санталова Г.О. 
Синтез, структурні особливості і реакційна здатність N-арилсульфеніл- та N-арилсульфініл-1,4-бензохінонімінів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Г.О. Санталова ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію N-(арилсульфоніл)арилсульфінімідоїлхлоридів і арилсульфінхлоридів з n-амінофенолами, а також взаємодію різних арилтіолів з N-хлор-1,4-бензохінонімінами. Розроблено новий метод синтезу N-арилсульфініл-1,4-бензохінонмоно- та діімінів. Установлено недоліки та переваги цього методу у порівнянні з іншими. Визначено, що механізм Z,E-ізомеризації N-арилсульфеніл-1,4-бензохінон-моноімінів є інверсійним. Бар'єр Z,E-ізомеризації N-арилсульфініл-1,4-юензохінонімінів значно менше, ніж для хінонімів з 2-х і 6-ти валентним атомом сульфуру. Уперше за умов гідрохлорирування та взаємодії з арилсульфіновими кислотами N-арилсульфініл-1,4-бензохінонмоноімінів установлено, що реакції перебігають за схемами 1,4- та 6,3-приєднання з розривом зв'язку S - N. Виявлено, що у разі взаємодії N-арилсульфініл-1,4-бензохінонімінв з азидом натрію відбувається 1,4-приєднання азидо групи та процес окиснення - відновлення з уnворенням 2-азидо-N-арилсульфеніл-1,4-бензохінонімінів. N-арилсульфеніл-1,4-бензохіноніміни з азидом натрію не реагують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1 +
Шифр НБУВ: РА360850

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського