Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Г128.116$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Пальчик О.В. 
Галогенідні макробіциклічні трис-діоксимати заліза (II): синтез, структура та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Пальчик ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено синтез, будову, структуру та властивості, а також реакційну здатність галогенвмісних макробіциклічних трис-діоксиматів заліза (II). Описано лігандні системи та умови синтезу, за яких утворюються галогенідні макробіциклічні трис-діоксимати заліза (II). Експериментально доведено їх здатність вступати в реакції нуклеофільного заміщення, за цього синтезовано ряд фенольних, тіофенольних й амінних похідних, а також клатрохелатів, що містять краун-, тіокраун- і азакраунефірні фрагменти. З використанням топологічного аналізу поверхні неорганічних оксидних сорбентів розроблено метод синтезу фац-ізомерів клатрохелатів, за якого гідроксильні групи сорбентів виконують функції захисної групи преклатрохелатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116,0 +
Шифр НБУВ: РА341602

Рубрики:

      
2.

Голеня І.О. 
Координаційні сполуки міді (II) та заліза (II) з піридилгідроксамовими кислотами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.О. Голеня ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено моно- та поліядерні комплекси, а також координаційні полімери міді (II) та заліза (III) з новими полідентатними лігандами - піридилгідроксамовими кислотами. Розроблено методики синтезу, а також виділено в індивідуальному стані й охарактеризовано за допомогою аналітичних і фізико-хімічних методів 37-ми нових моно-, бі- та поліядерних координаційних сполук і координаційних полімерів. Установлено їх склад та способи координації лігандів. З використанням методів потенціометричного pH-титрування, електронної та ЕПР-спектроскопії та ESI мас-спектрометрії вивчено комплексоутворення піридин-2,6-дигідроксамової кислоти з іонами міді (II) у водних розчинах. Установлено константи стійкості утворюваних комплексів і характер їх розподілу залежно від pH. З використанням методу рентгеноструктурного аналізу досліджено будову 15-ти синтезованих сполук, зокрема 2-х моноядерних і 13-ти бі- та поліядерних комплексів і координаційних полімерів. Відкрито два нових способів координації гідроксаматних груп, знайдено новий мотив олігомеризації гідроксаматних лігандів за присутності іонів міді (II), яка зумовлює утворення безпрецендентних тетра- й октаядерних структур. Проведено дослідження температурної залежності магнітної сприйнятливості синтезованих комплексів міді (II) в інтервалі температур 1,7 - 300 К. Установлено, що піридин-2-гідроксамова і піридин-2,6-дигідроксамова кислоти є ефективними оберненими конкурентними інгібіторами мідьвмісного ензиму тирозинази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0 + Г128.116,0 +
Шифр НБУВ: РА355521

Рубрики:

      
3.

Варзацький О.А. 
Направлений синтез та фізико-хімія несиметричних макробіциклічних трис-диімінатних комплексів заліза (II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.А. Варзацький ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено стратегію конструювання раніше невідомих аксіально та меридіанально несиметричних клатрохелатів заліза (II), розроблено загальні методи синтезу сполук даного типу. Розглянуто можливість застосування елементооксидних матриць як топохімічної захисної групи для твердофазного синтезу клатрохелатів. Виявлено роль металохелатного скелета у стеричному контролі реакції утворення сполук із геометрично-ізомерними макрокаркасами. Вперше отримано імобілізовані на поверхні неорганічних матриць макробіциклічні системи, синтезовано 23 нові сполуки. З використанням рентгеноструктурного аналізу і фізико-хімічних методів дослідження отримано дані про структуру, спектральні та електрохімічні властивості синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116
Шифр НБУВ: РА307904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гавриленко 
Синтез та фізико-хімічні властивості гомо- та гетерополіядерних ми3- оксокарбоксилатних комплексів Fe3+, Cr3+, Mn2+, Co2+ та Ni2+: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Костянтин Сергійович Гавриленко ; НАН України; Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.316-4 + Г128.116-4
Шифр НБУВ: РА322331

Рубрики:

      
5.

Коробко С.В. 
Синтез, фізико-хімічні властивості, використання в молекулярному дизайні нових сурмавмісних клатрохелатів Fe(II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.В. Коробко ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше синтезовано макробіциклічні тирс-діоксимати з триорганілсурмяними зшиваючими фрагментами, а також напівклатрохелатний лакунарний комплекс, який містить один апікальний фрагмент. Виявлено здатність сурмавмісних клатрохелатів до постадійного обміну апікальних груп. Розроблено новий загальний метод синтезу клатрохелатних комплексів з нееквівалентними апікальними фрагментами. Запропоновано метод синтезу поліклатрохелатів шляхом постадійного нарощування макробіциклічного ланцюга. Вперше одержано гібридні комплекси, що містять фталоціанінові та клатрохелатні фрагменти. За допомогою сучасних фізико-хімічних методів дослідження встановлено склад і будову синтезованих сполук. На підставі застосування рентгеноструктурного аналізу визначено молекулярну та кристалічну структуру ряду комплексів. Розроблено методику ітераційного уточнення структурних параметрів, одержаних з EXAFS і Месбауерівських спектрів, що базується на використанні цих даних у поєднанні з розрахунками методом молекулярної механіки, показано доцільність застосування нового методу для встановлення молекулярної структури. З використанням розробленої методики відтворено будову сполук, для яких не вдалося виконати рентгеноструктурний аналіз. Загалом синтезовано 14 нових сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116,0 +
Шифр НБУВ: РА341638

Рубрики:

      
6.

Середюк М.Л. 
Фазові та спинові переходи в координаційних сполуках заліза (ІІ): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.Л. Середюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано 17 моноядерних комплексів та 12 одновимірних полімерних координаційних сполук. Встановлено, що моноядерні алківмісні сполуки в процесі плавлення утворюють смектичну рідкокристалічну фазу. Проаналізовано, що рідкокристалічні комплекси на основі одновимірних координаційних полімерів знаходяться в гексагональній фазі та за охолодження зазнають склування, що зменшує швидкість спінового переходу. Запропоновано класифікацію рідкокристалічних комплексів заліза (ІІ) на основі типу взаємодії фазового та спінового переходів, а саме: із взаємодією, із співіснуванням без взаємодії та у взаємодії. Показано, що синтезовані сполуки можуть бути використані як термохромні маркери для цінних паперів, дисплеїв та елементів пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116-25 + Г742.6 +
Шифр НБУВ: РА365701

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського