Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г123.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Придатько С.П. 
Аддукти триброміду бору та їх кислотно-каталітичні властивості у неводних оксигеновмісних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.П. Придатько ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення та стану аддуктів триброміду та змішаних галогенідів бору в органічних неводних оксигеновмісних розчинниках, досліджено кислотну та каталітичну активності кислот Льюіса (каталізаторів Фріделя Крафтса). З використанням ядерного магнітного резонансу, електронного парамагнітного резонансу, диференційно-термічного аналізу визначено механізм і напрямок розкладу оксигеновмісних аддуктів триброміду бору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.15 +
Шифр НБУВ: РА329531

Рубрики:

      
2.

Дев'яткін С.В. 
Високотемпературний електрохімічний синтез боридів перехідних металів з іонних розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.В. Дев'яткін ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси електрохімічного синтезу диборидів перехідних металів з хлоридно-фторидних і кріолітно-глиноземних розплавів. Визначено термодинамічний критерій можливості високотемпературного електрохімічного синтезу. Розглянуто умови електрохімічного синтезу диборидів титану, цирконію, гафнію, ніобію і танталу з хлоридно-фторидних розплавів. На підставі електролізу одержано покриття диборидів титану, цирконію, гафнію, ніобію і танталу на нікелі, молібдені, вольфрамі з хлоридно-фторидних розплавів. Описано хімічну та електрохімічну поведінку оксидів бору, титану та їх оксидних комплексів у розплавленому кріоліті і на межі з вуглецевими матеріалами. Доведено, що процес синтезу дибориду титану відбувається в одну стадію, отримані покриття на нікелі та вольфрамі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.15-4 + Г573.8
Шифр НБУВ: РА319424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Логінова О.Б. 
Високотемпературні капілярні процеси в системах металевий розплав - різні модифікації вуглецю та нітриду бору: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.Б. Логінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Систематизовано нові експериментальні дані про капілярні властивості у більш ніж 80-ти контактних системах на основі вуглецю та нітриду бору з металевими розплавами. Поглиблено вивчено механізми процесу змочування та міжфазової взаємодії за умов конкуруючої взаємодії компонентів розплаву між собою та з твердою фазою. Встановлено взаємозв'язок між зміною змочуваності та структурою межі розподілу після кристалізації, ступенем перетворення, числом центрів кристалізації, розміром і морфологією одержуваних кристалів. Розроблено класифікацію домішок у ростові середовища для одержання кристалів алмазу, що сприяє оптимізації середовища кристалізації й одержанню кристалів алмазу з заданими властивостями. Показано, що характер міжатомної взаємодії у рідкій фазі поряд з типом фазових рівноваг в аналізованій системі впливає на поверхневий натяг розплаву, кути змочування, визначає структуру контактної зони, що формується, та впливає на процес кристалізації. Вивчено вплив високого тиску та процесу хімічної модифікації поверхні твердої фази на адгезію у контактній системі. Запропоновано шляхи керування змочуваністю й адгезією фаз у контактних системах різноманітної фізико-хімічної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-17 + Г123.15-2 +
Шифр НБУВ: РА322738

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського