Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.34,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Сльозова Ж.В. 
Високочастотні властивості феромагнетиків та антиферомагнетиків в умовах нерезонансного збудження зовнішніми змінними полями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ж.В. Сльозова ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вперше отримано кінетичні рівняння для магнонів, в яких точно враховано вплив зовнішнього змінного нерезонансного магнітного, електричного та звукового полів. Вивчено поведінку магнітних моментів у зовнішніх, випадкових магнітних полях з нетривіальною топологією. Показано, що навіть у випадку однорідних та ізотропних зовнішніх полів з'являється два типи незвичайних ефектів, пов'язаних з їх топологічною нетривіальністю - дрейфовим потоком у просторі швидкостей та перехресною дифузією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022 + В377.35,022 + В338,022
Шифр НБУВ: РА316796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шитов А.А. 
Вплив акустичних полів на динаміку магнітних неоднорідностей двопідграткових магнітовпорядкованих кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / А.А. Шитов ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — Бібліогр.: с. 14-15. — укp.

Досліджено нелінійну динаміку доменної межі (ДМ) у двопідграткових магнетиків під дією акустичної хвилі. Розглянуто випадки, коли звукова хвиля поширюється перпендикулярно площині ДМ та в площині МД. Визначено особливості динамічної поведінки ДМ у двопідграткових ферит-гранатах та слабких феромагнетиках з анізотропією типу легка вісь і легка площина. Одержано рівняння, що описують динаміку намагніченості в полі звукової хвилі. Знайдено залежність амплітуди зсуву ДМ за умов коливального руху від частоти зовнішньої звукової хвилі та доведено, що здобута залежність має резонансний характер. Визначено швидкість направленого руху ДМ. Установлено, що швидкість у звуковій хвилі, яка поширюється перпендикулярно площині ДМ більша, ніж швидкість у звуковій хвилі, що поширюється в площині ДМ. Швидкість спрямованого руху ДМ у феритах більша, ніж у феромагнетиках, але менша, ніж у слабких феромагнетиках. Установлено, що ефект дрейфу ДМ ac-типу більший, ніж ефект дрейфу ДМ ab-типу. Знайдено залежність швидкості дрейфу ДМ від топологічного заряду та поляризації ДМ. Відзначено, що аналіз цієї залежності дає змогу стверджувати, що поряд з дрейфовим рухом відокремленої ДМ може відбуватися дрейф смугової доменної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022
Шифр НБУВ: РА326883

Рубрики:

      
3.

Співак В.Ю. 
Вплив зовнішніх змінних магнітних полів на форму месбауерівського спектра м'яких феромагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.02 / В.Ю. Співак ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розвинуто загальну теорію месбауерівського поглинання м'якими феромагнетиками, що перебувають в радіочастотному (РЧ) магнітному полі, з урахуванням східцеподібних реверсій магнітного поля на ядрах та вимушених коливань ядер. Особливу увагу приділено випадку вимушених коливань, когерентних періодичним реверсіям поля. Теорію також розширено на випадок м'якого феромагнетика, що перебуває як в РЧ полі, так і в сталому полі, прикладеному паралельно РЧ полю. Для пояснення таких експериментів наведено модель асиметричних реверсій. Встановлено, що частотний спектр випромінювання складається з рівновіддалених ліній, розділених на подвійну частоту РЧ поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477.2,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА311238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нефедченко В.Ф. 
Далекий порядок та магнітна релаксація в системах однодоменних наночастинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ф. Нефедченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 17 с. — укp.

Побудовано середньопольову теорію дипольного феромагнетизму та магнітної релаксації. У межах наближення середнього локального дипольного поля створено теорію дипольного феромагнетизму в системах однодоменних феромагнітних наночастинок, розподілених у твердій матриці та взаємодіючих шляхом магнітно-дипольної взаємодії. Виведено рівняння, яке зв'язує спонтанну намагніченість ансамблів наночастинок, характеристиками їх розподілу у просторі та температурою. Виведено рівняння, що описує у наближенні середнього локального дипольного поля термоіндуковану релаксацію намагніченості ансамблів наночастинок, висота потенційного бар'єра між рівноважними напрямками магнітних моментів яких істотно перевищує теплову енергію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА318774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Клевець П.М. 
Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.М. Клевець ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію переорієнтаційних фазових переходів у двовимірних феромагнітних плівках та досліджено фазові стани двовимірних негейзенбергівських магнетиків. Побудовано модель переорієнтаційних фазових переходів, що враховує вплив магнітодипольної та могнітопружної взаємодій і одноіонної анізотропії, яка залежить від температури. За даною моделлю переорієнтація намагніченості з легковісної фази в площинну відбувається через кутову фазу. З'ясовано, що кількісні оцінки температурного інтервалу існування кутової фази складають приблизно 105 K. У моделі за умов урахування магнітодипольної взаємодії й одноосьової анізотропії може реалізуватися переорієнтаційний фазовий перехід за температурою з легковісної фази в площинну. Відзначено, що вплив магнітопружної взаємодії на формування доменної фази виявляється в гібридизації пружних і магнітних збуджень та у збільшенні інтервалу полів існування доменної фази. Якщо "похила" анізотропія діє в площині плівки, то в системі може реалізуватися п'ять типів фазових станів. Знайдено спектри квазічастинок у негейзенбергівському феромагнетику для випадків "об'ємної" та "плоскої" магнітопружної взаємодій. У випадку "плоскої" магнітопружної взаємодії у разі фазового переходу з феромагнітної фази у квадрупольну відбувається розм'якшення подовжньо поляризованих квазіфононів. Показано, що в ізотропних негейзенбергівських антиферомагнетиках квадрупольна фаза нереалізується ні за яких співвідношень між константами білінійного та біквадратичного обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.34,022 +
Шифр НБУВ: РА330195

Рубрики:

      
6.

Спірін Д.В. 
Магнетопружні ефекти в двовимірних квантових феромагнетиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат.наук: 01.04.07 / Д.В. Спірін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив магнетопружної взаємодії на стабілізацію дальнього магнітного порядку. Вивчено фазові та динамічні характеристики двовимірних квантових феромагнетиків за наявності біквадратичної та магнітодипольної взаємодій, одноіонної анізотропії. Висвітлено двовимірні феромагнетні системи з обліком магнітопружної, магнітодипольної, біквадратичної взаємодій та одноіонної анізотропії типу "легка площина". Отримано спектри квазічастинок. Проведено оцінки флуктуацій магнітного моменту. Визначено можливість стабілізації дальнього магнітного порядку. Оцінено температуру Кюрі для різних систем. Досліджено властивості двовимірної ХV моделі з урахуванням магнітопружної взаємодії. Запропоновано нову модель для пояснення переорієнтаційних фазових переходів за температурою в тонких плівках, пов'язану з урахуванням двовимірної магнітопружної взаємодії. Вперше вивчено фазовий перехід, завдяки якому під час низьких температур відбулось розм'якшення поздовжньо-поляризованої квазіфононної моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022
Шифр НБУВ: РА312183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кожемяко О.В. 
Мікроскопічна теорія зв'язаних магнітопружних хвиль у феромагнетиках зі складною одноіонною анізотропією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Кожемяко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню зв'язаних магнітопружних хвиль у магнетиках у зовнішньому магнітному полі довільної орієнтації зі складною анізотропією, за наявністю біквадратичної обмінної взаємодії і механічних граничних умов. Отримано аналітичні вирази (в довгохвильовій межі) для спектрів квазімагнонів і квазіфононів у магнетиках різноманітної симетрії у двох температурних межах. Розглянуто умови розм'якшення квазіфононної моди та активації квазімагнонного спектра. Досліджено вплив сильної одноіонної анізотропії та обміну вищих (у порівнянні з білінійним) порядків за спіном на різноманітні засоби реалізації немагнітних фаз з тензорним параметром порядку (квадрупольних фаз) і особливості спектральних закономірностей у цих фазах. Встановлено: механічні граничні умови призводять до зміни типу фазового переходу, що виявляється в якісно новому вигляді функціональної залежності вільної енергії системи від параметра порядку та в особливостях законів дисперсії квазіфононів і квазімагнонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022
Шифр НБУВ: РА308285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ткачук О.М. 
Модифікація структури приповерхневого шару епітаксійних плівок {Ysub3/sub Fesub5/sub Osub12/sub/Gdsub3/sub Gasub5/sub Osub12/sub} при іонній імплантації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / О.М. Ткачук ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022

Рубрики:

      
9.

Загородній В.В. 
Надвисокочастотні спектральні і релаксаційні характеристики магнітостатичних хвиль і коливань в анізотропних шаруватих структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Загородній ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто спектральні характеристики магнітостатичних хвиль, що поширюються в площині дотично намагніченої шаруватої структури метал-діелектрик-ферит-діелектрик (МДФД) під довільним кутом до напрямку намагнічування, з урахуванням магнітної кристалографічної анізотропії феритового шару. Значну увагу приділено аналізу найширше використовуваних у техніці надвисокочастотних МДФД-структур на основі епітаксійної плівки залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ) на підкладці з гадоліній-галієвого гранату з кристалографічною орієнтацією (111). Показано, що поверхневі магнітостатичні хвилі в МДФД-структурі можуть поширюватися відносно напрямку наманічування в діапазоні кутів, що не обмежується відомими для дотично намагніченого феритового шару критичними значеннями. Показано, що зміна частоти в межах існування поверхнево-об'ємних хвиль може призводити до зміни типу хвилі з поверхневого на об'ємний і навпаки. Відповідні дисперсійні залежності кількісно проаналізовано на прикладі МДФД-структури з епітаксійною плівкою ЗІГ з типовими параметрами. Досліджено межі зміни власної добротності прямокутних геометричних феритових резонаторів магнітостатичних коливань у складі МДФД-структур за різних типів коливань, значень напруженості поля підмагнічування та резонансних частот з урахуванням впливу магнітної кристалографічної анізотропії. Запропоновано наближений підхід до аналізу власної добротності МДФД-резонаторів різних типів коливань з довільними частотами та хвильовими числами. Експериментально досліджено добротність всіх основних типів магнітостатичних коливань у прямокутних геометричних плівкових резонаторах у 3-см діапазоні та прямих об'ємних коливань у 8-мм діапазоні. Створено та експериментально досліджено прилади на поверхневих хвилях: фільтр з ортогональними перетворювачами; фільтр на поверхневих хвилях, що поширюються під гострим кутом до поля підмагнічування у структурі МДФД; багатоканальний частотний розгалужувач. У смуговому фільтрі реалізовано найбільш оптимальні параметри внесеного затухання та позасмугового придушення серед приладів подібного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022 + В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА331905

Рубрики:

      
10.

Дереча Д. О. 
Особливості структури міжфазної поверхні феромагнетик-електроліт в магнітному полі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Д. О. Дереча ; Ін-т магнетизму, НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано залежності зміни структури поверхні металу від напруженості та напряму прикладення зовнішнього магнітного поля. Показано, що прикладення просторово періодично розподіленого магнітного поля до електрохімічної комірки змінює структуру поверхні осадів від гладкої, дрібнозернистої до дендритної. Експериментально виявлено просторово-періодичний розподіл електричного потенціалу поблизу міжфазної поверхні феромагнетик-електроліт. Надано теоретичне пояснення виявлених ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022 + В372.5,022
Шифр НБУВ: РА372895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Непочатих Ю.І. 
Роль подовжніх коливань намагніченості в динаміці орієнтаційних переходів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Ю.І. Непочатих ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Виявлено внесок поздовжніх коливань намагніченості у величину енергетичної щілини м'якої магніторезонансної моди у малих магнітних полях та його незалежність від співвідношення частот залізних і рідкісноземельних мод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В334,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА316090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Джежеря 
Статичні і динамічні властивості нелінійних магнітних утворень у низьковимірних феромагнітних системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Юрій Іванович Джежеря ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА310822

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського