Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=В375.6,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Луценко Г.В. 
Вплив зовнішніх потоків та флуктуацій на коалесценцію при великих початкових пересиченнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.В. Луценко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Показано, що шум концентрації (пересичень) і фактора Гіббса - Томпсона впливає на кінетику коалесценції у бінарних системах з великою об'ємною часткою нової фази. Такий вплив змінює вигляд асимптотичного розподілу частинок за розмірами. Зростання рівня шуму (об'ємної частки) збільшує швидкість коалесценції. Уперше одержано залежність рівня шуму від об'ємної частки нової фази та встановлено критерій великої об'ємної частки. Завдяки комп'ютерному моделюванню встановлено, що у разі зростання об'ємної частки нової фази стають суттєвими ефекти кореляції між сусідніми частинками. З'ясовано, що шум хімічних потенціалів за умов індукованої потоками коалесценції у відкритій системі Cu/розплавлена лють впливає на вигляд розподілу частинок за розмірами. Одержані з використанням методів комп'ютерного моделювання розподіли підтверджено експериментальними результатами. Виявлено, що опис взаємної дифузії у рамках даркенівської схеми (наближення локальної квазірівноваги вакансій) у разі коалесценції у бінарних системах зі значною різницею рухливостей компонентів є недостатнім. Неоднорідним просторовим розподілом вакансій не можна нехтувати, якщо відстані між частинками не перевищують довжини вільного пробігу вакансій. У потрійній системі встановлено можливість відхилення від параболічного закону росту пресипітатів, зумовлене лише дифузійними причинами (без урахування межової кінетики).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В375.6,022 + К204.2 +
Шифр НБУВ: РА345241

Рубрики:

      
2.

Ярема С.В. 
Дозрівання за Оствальдом в металевих сплавах та гетероструктурах з квантовими точками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.В. Ярема ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності оствальдівського дозрівання дисперсних фаз у металевих сплавах і наноструктур у гетеросистемах з квантовими точками за умов дислокаційної дифузії. Запропоновано нові механізми росту за даних умов. Розраховано функції розподілу за розмірами для даних механізмів росту частинок та інші кінетичні співвідношення. Наведено схему формування квантових точок під час оствальдівського дозрівання тривимірних острівців, одержаних шляхом гетероепітаксії в режимі Странського - Крастанова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6,022
Шифр НБУВ: РА327003

Рубрики:

      
3.

Кухарський В.М. 
Чисельне дослідження процесів адвекції-дифузії у середовищах із тонкими неоднорідностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.М. Кухарський ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методику числового дослідження нестаціонарних процесів адвекції-дифузії у середовищах із тонкими неоднорідностями у вигляді криволінійних шарів чи вісесиметричних каналів. Запропоновано гетерогенні математичні моделі, які передбачають зниження вимірності ключових співвідношень в областях тонких включень. Числове розв'язання задач передбачає використання варіаційного підходу, згідно з яким побудовано відповідні постановки та досліджено питання їх коректності. У розробленій схемі розв'язання сформульованих задач використано метод скінченних елементів. Розглянуто питання стабілізації числових схем за умов дослідження процесів з домінуючою адвекцією. Побудовані алгоритми реалізовано у вигляді відповідного програмного забезпечення, на основі якого отримано ряд нових тестових і практично важливих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161,022 + В375.6,022
Шифр НБУВ: РА311255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського