Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.6 в641.8,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Міца О.В. 
Математичне моделювання оптичних шаруватих покриттів та оптимізація їх структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Міца ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель частково неоднорідної плівки. Досліджено вплив часткової неоднорідності на спектральні характеристики одиничних четвертьхвильового та напівхвильового шарів, відрізаючих, вузькосмугових та широкосмугових фільтрів. Запропоновано математичну модель неоднорідної плівки з різними закономірностями розподілу показника заломлення. Досліджено оптимальні профілі неоднорідної плівки у процесі здійснення просвітлення низькозаломлюючої та високозаломлюючої підкладинок у різних спектральних діапазонах. Наведено порівняльну характеристику просвітлення підкладинок неоднорідним шаром та одно-, дво-, три- та чотиришаровими структурами. Визначено найбільш ефективні методи для розв'язання наведених обернених задач синтезу оптичних шаруватих структур, вибираючи за критерій надійність та швидкодію. За допомогою методу Монте-Карло досліджено їх стійкість. Для розрахунку спектральних характеристик та оптимізації запропонованих моделей розроблено відповідне програмне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6 в641.8,022 + В372 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА331018

Рубрики:

      
2.

Третьяченко К.Г. 
Наноструктура та електродинаміка надпровідних квазі-монокристалічних плівок YBasub2/sub Cusub3/sub Osub7~-~x/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / К.Г. Третьяченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Запропоновано орієнтаційну модель епітаксійного росту та проведено комп'ютерне моделювання початкових стадій росту анізотропних плівок. Виявлено, що межові дислокації, упорядковані у низькокутових межах доменів, у НВЧ полі можуть призводити до виникнення теплової нестійкості. Удосконалено модель обмеження критичного струму за рахунок депінінгу Абрикосовських вихорів з дислокацій, що дозволяє обчислити параметри наноструктури плівок з магнітних або транспортних вимірювань. Виявлено аномальні польові залежності опору в'язкої течії магнітного потоку та параметрів нелінійної частини вольт-амперних характеристик, пов'язані з некогерентною течією потоку в каналах легкого плину. Сформовано механізм руху вихорів вздовж низькокутових границь за рахунок переповзання вихорів між дислокаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31 в641.8,022 + В372.6 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА339881

Рубрики:

      
3.

Єфімова К.О. 
Теоретичне дослідження процесів інтеркаляції шаруватих структур з залученням методів комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.О. Єфімова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження процесів інтеркаляції шаруватих структур - діхалькогенідів d-перехідних металів щодо нанотехнології їх інтеркалятів з залученням методів комп'ютерного моделювання. Сформульовано основні положення узагальненої фізичної моделі процесу інтеркаляції щодо використання в нанотехнології сполук з шаруватими структурами. Вперше на базі даних положень з застосуванням методу випадкових блукань розроблено математичні моделі, виконано їх алгоритмізацію та створено цілісний програмний комплекс, що моделює найбільш суттєву технологічну стадію процесів інтеркаляції та бі-інтеркаляції - перенос інтеркальованих атомів (молекул) у шаруватій структурі. На підставі порівняльного дослідження результатів обчислювальних та натурних експериментів підтверджено адекватність застосованого імітаційного підходу. Досліджено вплив коефіцієнту дифузії та швидкості дрейфу на рух фронту інтеркалята в шаруватій структурі. Встановлено, що дрейфова складова потоку значно інтенсифікує процес інтеркаляції у порівнянні з дифузійним впливом. Наведено рекомендації щодо одержання рівноважних інтеркалятів та оптимізації режимів нанотехнології діхалькогенідів d-перехідних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3 в641.8,022 + В372.6 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА346576

Рубрики:

      
4.

Шалаєв Р.В. 
Фотостимульована модифікація і оптичні властивості плівок алмазоподібного вуглецю: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.В. Шалаєв ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання виявлення механізмів впливу електромагнітного випромінювання на ріст і властивості алмазоподібних плівок з використанням газофазних методів одержання плівок за низьких тисків та опромінення випромінюванням ультрафіолетового (УФ) та видимого діапазонів спектра. Установлено, що опромінювання поверхні зразка, який зростає, лазерним випромінюванням видимого діапазону спектра збільшує концентрацію атомарного водню у приповерхневому газофазному шарі більш, ніж у 2,5 раза внаслідок фотосенсибілізованих процесів передачі енергії та дисоціації на збудженій ростовій поверхні. Показано, що УФ-опромінення ростової поверхні плівок нітриду вуглецю значною мірою знижує енергетичний бар'єр, збільшує ефективність вбудовування атомів азоту в структуру плівок і призводить до підвищення концентрації хімічно зв'язаного азоту в плівках. Одержано дані, на підставі яких установлено інтенсифікацію процесів травлення та перебудови ростової поверхні алмазоподібних плівок за умов її опромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6 в641.8,022 + В374 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353064

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського