Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.312,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Курган Н.А. 
Вплив ізоморфних заміщень на електронну будову та властивості апатитоподібних сполук на основі лужноземельних елементів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.А. Курган ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання електронної будови та властивостей ізоморфно-модифікованих в аніонній і катіонній підгратках апатитів кальцію та нанодисперсних апатитоподібних структур. З використанням різних спектральних методів і квантовомеханічних розрахунків проведено систематичне дослідження електронної будови зазначеного ряду апатитоподібних сполук. В ізоморфнозаміщених за ізовалентною схемою у катіонній і аніонній підгратках апатитоподідних сполуках описано зміни у закономірностях формування електронно-енергетичної структури та характеру міжатомних хімічних зв'язків. Установлено зміни у структурі валентних смуг і зарядових станів атомів залежно від типу та ступеня допіювання 3d-металами, магнієм, стронцієм і ванадієвими тетраедрами. Результати дослідження сприяють розвитку спектральноспрямованого синтезу матеріалів з заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В372.312,022 +
Шифр НБУВ: РА361423

Рубрики:

      
2.

Рябченко Ю.С. 
Вплив метастабільних та резонансних домішкових станів на явища переносу в твердих розчинах Asub3/subBsub5/sub та Asub2/subBsub6/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.С. Рябченко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

встановлено, що він розташований не вище, ніж на 20 меВ над дном зони провідності. Зроблено припущення, що така ж ситуація має місце для домішкових іонів Ni.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В372.312,022 +
Шифр НБУВ: РА325201

Рубрики:

      
3.

Абрамов А.А. 
Домішкові стани в одноосьово стиснутому кристалічному твердому тілі із складною енергетичною структурою (на прикладі p-Ge): Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / А.А. Абрамов ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично досліджено поглинання світла глибокими домішковими центрами в одноосьово стиснутих p-Ge і GaAs. Розраховано енергію зв'язку та розширення резонансних домішкових станів для домішкового центра з екранованою кулонівською взаємодією. Проведено обчислення й аналіз перетину домішкового розсіювання. Обчислено поляризаційні залежності спонтанного випромінювання світла з одноосьово стиснутого p-Ge. Обгрунтовано, що одержані результати вказують на зміну механізму випромінювання з ростом величини одноосьового стиску. Виявлено, що перебудова спектра та хвильових функцій домішкових станів продовжується і в області великих величин тисків (> 6кбар). Розглянуто методи та моделі розрахунку домішкових станів, а також фізичні представлення про домішковий стан та їх вплив на оптичні та кінетичні ефекти у домішкових деформованих кристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022 +
Шифр НБУВ: РА322729

Рубрики:

      
4.

Ратнер М.А. 
Кінетика росту та оптичні прояви атомарних і вакансійних кластерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.А. Ратнер ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетику росту атомарних кластерів у газовому струмені, що розширюється у вакуумі, а також вакансійних кластерів (пор) в опромінюваному кристалі. Процес агрегації часток та росту кластерів відіграє істотну роль у різних галузях фізики твердого тіла, які мають важливі застосування. Кінетику росту атомарних кластерів досліджено з урахуванням одночасної дії двох механізмів росту: шляхом конденсації газу на поверхні кластерів, а також злиття кластерів під час зіткнення. Встановлено, що кінетика росту вакансійних кластерів має важливі особливості, зумовлені його неоднорідним характером: пори ростуть швидше поблизу дислокацій, ніж у далині від них. Наведено результати, що складають фізичну основу щодо покращання структури кристала шляхом радіаційного відпалу та зменшення чутливості кристала до опромінювання завдяки первісному інтенсивному опроміненню контрольованою дозою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022 + В372.8,022
Шифр НБУВ: РА309539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гунда Б.М. 
Люмінесцентні властивості моно- та полікристалів нелегованого і легованого міддю тетраборату літію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Б.М. Гунда ; Ужгород. держ. ун-т. — Ужгород, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.99,022 + В372.312,022
Шифр НБУВ: РА310522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Журавльов А.Х. 
Нелінійні явища в деформованих середовищах та магнетиках низької розмірності: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Х. Журавльов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Теоретично проаналізовано нелінійні явища в неоднорідно деформованих середовищах і магнетиках низької розмірності з домішками. Одержано нелінійне рівняння масопереносу в деформованому середовищі. На його основі описано масоперенос мічених атомів з поверхні металів, що зазанали дії імпульсного навантаження великої амплітуди. Завдяки розв'язку системи нелінійних рівнянь дифузії описано структурні зміни у приповерхневих шарах металів, опромінених іонами інертних газів низьких енергій з газорозрядної плазми. Теоретично визначено магнітовпорядковані області поблизу дислокацій у магнетиках у парамагнітній фазі. Побудовано кількісну теорію залежності температур орієнтаційних фазових переходів від величин амплітудної та кутової дисперсій магнітної анізотропії. На базі побудованої електродинаміки тонких магнітних плівок продемонстровано, що модельний розрахунок гігантського магнітоімпедансу в магнетиках низької розмірності та феромагнітного резонансу еквівалентні. Проаналізовано ряд нелінійних електродинамічних ефектів: генерації другої гармоніки, двоімпульсного електромагнітного відлуння тощо. Доведено інтегрованість на випадок чотириферміонної взаємодії одновимірної однодомішкової моделі Андерсона та модифікованого, на випадок орбітальної (додаткової) взаємодії, ланцюжка електронів Хаббарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34-2,022 + В377.3,022 + В372.312,022
Шифр НБУВ: РА311295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ткачук П.М. 
Особливості електронних процесів у ZnSe і CdTe при гетеровалентному заміщенні компонентів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.М. Ткачук ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 39 с.: рис. — укp.

Розвинуто перспективний напрямок фізики твердого тіла, пов'язаний з переходом мілкий - глибокий рівень у результаті перебудови кристалічної гратки навколо атома домішки під час гетеровалентного легування кристалів. Результати роботи є важливими для розвитку наукових основ створення детекторів іонізуючого випромінювання. Розроблено модель неоднорідного напівпровідника для твердих розчинів ZnSe - GaAs зі складом поблизу ZnSe, досліджено механізми рентгенолюмінесценції та рентгеночутливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В337.1,022 + В372.312,022
Шифр НБУВ: РА313804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мельник Т.М. 
Проміжна та заключна стадії сегрегації домішок на межах і в порах твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Мельник ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням кінетики сегрегації домішок на зовнішніх і внутрішніх поверхнях розподілу, а також у порах твердих тіл. Розглянуто особливості сегрегації домішок у бінарних і потрійних сплавах на проміжних і заключній стадіях процесу (затримка темпу та немонотонний хід сегрегації, формування проміжних довгоживучих нерівноважних сегрегацій), причиною яких є латеральна взаємодія та боротьба за місця домішок у межі. Проаналізовано вплив розмірів зерен на темп і результат сегрегації. На прикладі виділення метану з вугілля розглянуто процес виділення з пористого твердого тіла молекул газу, акумульованих раніше в твердому розчині та порах. Результати досліджень дозволяють прогнозувати темпи накопичення домішок на міжзеренних межах і зовнішніх поверхнях конструкційних матеріалів, визначати час зростання відпускної крихкості, а також оцінювати рівень газоносності вугільної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022
Шифр НБУВ: РА311010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського