Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=В368.313,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Лукашов Д.В. 
Дослідження локального магнітного впорядкування у ВТНП сполуці {YBasub2/sub (Cusub{1-x}/sub; sup57/sup Fesubx/sub) sub3/sub Osub{6+delta}/sub} методом месбауерівської спектроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Д.В. Лукашов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В368.313,022
Шифр НБУВ: РА310054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Перекрестов 
Критичний струм високотемпературної надпровідної кераміки Ві2223 у магнітному полі та під тиском: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Борис Іванович Перекрестов ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313,022 + В368.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА310827

Рубрики:

      
3.

Дерев'янко С.О. 
Нелінійна взаємодія електромагнітних хвиль у нормальних металах і жорстких надпровідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат . наук: 01.04.02 / С.О. Дерев'янко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Розглянуто ряд проявів електродинамічної нелінійності в нормальних металах і жорстких надпровідниках. Досліджено взаємодію електромагнітної хвилі з транспортним струмом у металевій пластині. Показано, що магнітодинамічна нелінійність у металах призводить до появи особливостей у часової залежності поверхневого електричного поля під час симетричного за магнітним полем збудження та немонотонних амплітудних залежностей дійсної та уявної частини поверхневого імпедансу в процесі антисиметричного збудження. У режимі сильної просторової дисперсії передбачено ефекти, аналогічні аномальному проникненню хвилі в метал і циклотронному резонансу. Проаналізовано взаємодію електромагнітних хвиль у пластині жорсткого надпровідника. Передбачено та теоретично обгрунтовано нове явище стимульованої прозорості надпровідника під дією електромагнітної хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В336.12,022 + В368.313,022
Шифр НБУВ: РА315606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сліпченко Т.М. 
Поверхневі та нелінійні хвилі в шаруватих надпровідниках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Сліпченко ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено поверхневі та нелінійні хвилі у сильно анізотропних шаруватих надпровідниках типу BiSrCaCuO й ефекти, що виникають внаслідок їх збудження. Аналітично одержано умови повного заглушення дзеркального відбиття та значного підсилення електромагнітного поглинання у разі збудження поверхневих хвиль у зразках високотемпературних надпровідників (ВТНП) з використанням методів періодичної модуляції в ab-площині надпровідника та порушеного повного внутрішнього відбиття. Показано, що своєрідний тип нелінійності шаруватих ВТНП зумовлює гістерезисну поведінку фази відбитої від поверхні шаруватого надпровідника хвилі залежно від амплітуди падаючої хвилі у разі його симетричного збудження. Знайдено та проаналізовано дисперсійне рівняння для поверхневих джожефсон-плазмових хвиль на межі шаруватий надпровідник - вакуум. Одержано закон дисперсії нелінійних хвилеводних мод у наноплівках шаруватих надпровідників, оточених металом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В368.313,022 +
Шифр НБУВ: РА363050

Рубрики:

      
5.

Русаков В.Ф. 
Проникнення магнітного поля у металооксидні сполучення та ніобієві сплави: роль магнітної передісторії: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ф. Русаков ; НАН України, Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено стійкість критичного стану металооксидних сполучень і ніобієвих сплавів, що включає явище термомагнітної нестійкості, яке супроводжують релаксаційні процеси. На площині магнітне поле - температура побудовано області, які визначають нестійкість критичного стану. Показано, що розмір і форма області виникнення нестійкості за температурою та магнітним полем істотно залежать від магнітної передісторії зразка та від залежності критичного струму від даних параметрів. Вивчено вплив польової залежності теплоємності на стійкість критичного стану. Досліджено матеріали різних структур і складів. Вивчено вплив форми зразка на розвиток динаміки нестійкостей. Уперше динамічні процеси досліджено в об'ємі зразка та у полі розсіювання. У вихровій структурі надпровідного матеріалу виявлено та пояснено коливальні процеси. На підставі експериментальних даних розраховано різні параметри досліджуваних матеріалів. З'ясовано, що для даних матеріалів виконується критерій адіабатичності розвитку нестійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 + В368.313,022 +
Шифр НБУВ: РА362760

Рубрики:

      
6.

Кошина О.А. 
Стаціонарні властивості джозефсонівських тунельних контактів на основі близькісних структур надпровідник/феромагнетик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.А. Кошина ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 25 с. — укp.

Досліджено надпровідний і магнітний ефекти близькості у S/F бішарі, який складається з надпровідного шару, товщина якого є набагато більшою за довжину когерентності, і феромагнітного шару з товщиною, яка є набагато меншою за довжину когенерентності, а також стаціонарних властивостей джозефсонівських тунельних контактів на основі близькісних S/F бішарів. Для слабкого та сильного ефекта близькості та довільної прозорості SF межі знайдено аналітичні розв'язки системи рівнянь Узаделя, які описують надпровідність в S і F шарах. Досліджено густину квазічастинкових станів у S і F металах, а також просторову поведінку параметра порядку в S металі. На підставі одержаних розв'язків розглянуто стаціонарний ефект Джозефсона у тунельних контактах, в яких один чи обидва береги є близькісними S/F бішарами. Здійснено аналітичне та числове дослідження явища зростання критичного струму й інверсії його знака. Установлено, що в S/F бішарі існує не тільки надпровідний, але й "магнітний ефект близькості".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313,022 +
Шифр НБУВ: РА350259

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського