Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (74)
Пошуковий запит: (<.>U=В368.3,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Паславський В.Н. 
Базисний підхід в теорії фермі-систем при низьких температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.Н. Паславський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Узагальнено базисний підхід у теорії фермі-систем на випадок відмінних від нуля температур та його застосування до розрахунку інтегральних і одночастинкових характеристик моделей вироджених фермі-систем в області низьких температур. Досліджено особливості n-частинкових кореляційних функцій ідеальної системи ферміонів за відмінних від нуля температур. Запропоновано один з можливих шляхів розрахунку одночастинкових характеристик у рамках базисного підходу. Визначено температурну залежність поправки на локальне поле моделі електронної рідини, залежність поправки на локальне поле вироджених фермі-систем від характеру потенціалу взаємодії між частинками. Проведено розрахунки інтегральних, одночастинкових і динамічних характеристик моделі виродженої електронної рідини у широкій області параметра неідеальності за відмінних від нуля температур. Висвітлено температурну залежність ефективних потенціалів взаємодії у рамках іонної моделі металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА312609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ревякін В.П. 
Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.П. Ревякін ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + Г522.1
Шифр НБУВ: РА310717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вовк Р.В. 
Динаміка квазічастинкових підсистем з різними енергетичними спектрами в ізотропних і анізотропних конденсованих середовищах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Р.В. Вовк ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження еволюції підсистем квазічасткових збуджень різноманітного спектра в ізотропних та анізотропних конденсованих середовищах різної морфології. Встановлено закономірності часової та просторової еволюції анізотропних фононних пучків у надплинному гелії. Визначено закономірності впливу дефектного ансамблю різної морфології, структурної анізотропії, легування домішками та високого гідростатичного тиску на флуктуаційне формування підсистем нескорельованих заряджених бозонів, а також реалізацію різних низькотемпературних фазових переходів у високотемпературних надпровідних монокристалах системи 1 - 2 - 3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 + В368.3,022 +
Шифр НБУВ: РА355397

Рубрики:

      
4.

Кутько В.І. 
Динаміка низькоенергетичних збуджень в шаруватих ян-теллерівських кристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.І. Кутько ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 31 с. — укp.

Описано результати експериментальних досліджень динаміки низькоенергетичних збуджень подвійних лужно-рідкісноземельних молібдатів за низьких температур. Встановлено особливості механізмів формування низькочастотних фононних збуджень, зумовлені шаруватою структурою цих матеріалів. Показано, що структура низькочастотного фононного спектра за певних обставин може досить точно описуватись одновимірною моделлю. Виявлено, що у формуванні низькоенергетичних електронних збуджень рідкісноземельних іонів визначальну роль відіграє їх динамічний зв'язок з акустичними або оптико-акустичними коливальними гілками. Вивчено механізми формувань низькоенергетичних станів змішаних кристалів, у яких ян-теллерівські центри (рідкісноземельні іони) розбавлені діамагнітними іонами. Визначено, що розбавлені шаруваті ян-теллерівські кристали мають складні фазові діаграми, зумовлені різною електрон-фононною взаємодією. Експериментально вивчено особливості динамічної електрон-фононної взаємодії низькочастотних збуджень у зовнішньому магнітному полі. Виявлено, що зовнішнє магнітне поле може індукувати ян-теллерівське впорядкування в цих матеріалах. Досліджено нелінійну динаміку низькоенергетичних збуджень у сильно нерівноважному стані. Визначено послідовність нерівноважних фазових переходів під дією НВЧ накачки. Запропоновано механізм переходу до детермінованого хаосу, що спостерігався за певних високих рівнів потужності мікрохвильового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В377,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА321089

Рубрики:

      
5.

Городілов Б.Я. 
Домішкові ефекти у низькотемпературній теплопровідності кріокристалів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Б.Я. Городілов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 34 с. — укp.

Висвітлено результати досліджень низькотемпературної фононної теплопровідності квантових і класичних кріокристалів. Проаналізовано вплив нормальних фонон-фононних процесів розсіювання на теплопровідність твердих воднів в області гелієвих температур. Доведено, що інтенсивність нормальних процесів у квантових кристалах перевищує інтенсивність нормальних процесів у класичних кристалах. Запропоновано єдиний опис нормальних фонон-фононних процесів для класичних і квантових кристалів. Досліджено аномально сильний вплив квазіізотопічної домішки (неону) під час концентрацій порядку 1 ppm на теплопровідність твердого параводню за температур рідкого гелію. Визначено нелінійну залежність домішкового ефекту від концентрації інтерференцією резистивних і нормальних фонон-фононних процесів розсіювання. Виділено квантові ефекти ізотопічного домішкового розсіювання у твердому водні. Виявлено новий тип розсіювання фононів неізотопічною домішкою, що значно слабше за ізотопічне розсіювання, високочастотні фонони не формують теплоопір за умов значної відмінності потенціалу взаємодії домішки та матриці. Проаналізовано вплив обертального руху домішкових молекул на теплопровідність. Доведено, що домішкове розсіювання фононів має резонансний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 +
Шифр НБУВ: РА336761

Рубрики:

      
6.

Хижний І.В. 
Електронно-стимульовані явища у кріокристалах інертних елементів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / І.В. Хижний ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено електронно-стимульовані явища у кріогенних інертних елементах, попередньо опромінених іонізуючим випромінюванням. Зареєстровано термо- та фотостимульовану екзоелектронну емісію з атомарних кріокристалів Ne та Xe. За допомогою комплексного експериментального дослідження оптичними та струмовими методами активаційної спектроскопії виявлено новий механізм релаксації у системі локалізованих заряджених частинок, в основу якого покладено випромінювальну рекомбінацію домішкових атомів. Виявлено ефект аномально сильної низькотемпературної "пост-десорбції" атомів і запропоновано механізм цього явища. Визначено енергетичні рівні електронно-стимульованих структурних дефектів у твердому Ne і твердому Xe. Для твердого Ne встановлено їх атомну конфігурацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В371.236,022 + В372.314,022
Шифр НБУВ: РА375650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Королюк О.О. 
Квантові ефекти у теплопровідності твердих розчинів водню і дейтерію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / О.О. Королюк ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив різних механізмів розсіяння фононів на перенос тепла у твердому параводні, а також у розчинах параводень-ортодейтерій по всій області їх існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА313667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Левківський І. П. 
Крайові стани в системах з квантовим ефектом Хола: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / І. П. Левківський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Запропоновано модифікований гамільтоніан кіральної рідини Латінжера на випадок коли має місце сильна кулонівська взаємодія між крайовими каналами. Одержано теоретичний вираз, який визначає диференційну провідність електронного інтерферометра Маха-Цендера. Числово розраховано залежність провідності від прикладеної різниці потенціалів і температури, проведено розрахунки контрастності інтерференційної картини осциляцій Ааронова-Бома у провідності інтерферометра та фазового зсуву. Побудовано класифікацію ефективних низькоенергетичних польових моделей крайових станів дробового квантового ефекту Хола на підставі класифікації інваріантів цілочислових решіток і продемонстровано принципову можливість експериментально відрізнити нееквівалентні ефективні польові моделі шляхом вимірювання спектрів зарядів і масштабних розмірностей квазічастинок за допомогою електронного інтерферометра Маха-Цендера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.4 в641,022 + В368.3,022
Шифр НБУВ: РА376821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чаговець В.В. 
Міжмолекулярні взаємодії багатоатомних спиртів і азотних основ з іон-сольватним оточенням при низьких температурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / В.В. Чаговець ; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено існування стабільних іон-дипольних комплексів, які молекули спиртів утворюють як з катіоном натрію, так і з аніоном хлору. Квантово-механічне моделювання надало пояснення стабілізації таких асоціатів, зумовленої утворенням квазіциклічних структур. Визначено, що енергії взаємодії молекул спиртів як з катіоном, так і з аніоном є близькими за величиною. Наведено пояснення відсутності явища фазового розшарування на макроскопічному рівні у разі охолодження систем "багатоатомний спирт - сіль". Виявлено відмінності у параметрах зв'язування іонів металів у іон-сольватному оточенні азотних основ у рідких і заморожених водних розчинах, які можуть становити один з молекулярних механізмів кріопошкоджень біологічних об'єктів. Експериментально зареєстровано асоціати азотних основ з аніонами хлору, що вказує на необхідність урахування взаємодій не тільки з катіонами, але й з аніонами у іон-сольватному оточенні нуклеїнових кислот. Доведено, що місця зв'язування аніонів з молекулами багатоатомних спиртів і азотних основ задаються розподілом зарядів і локалізацією найнижчої вільної молекулярної орбіталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г513.3,0 + В368.3,022 + Г244.12-2 +
Шифр НБУВ: РА369405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Воробйов Є.В. 
Нестабільність деформування та зміцнення матеріалів в умовах глибокого охолодження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Є.В. Воробйов ; Ін-т проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2004. — 36 . — укp.

Обгрунтовано загальну методологію критеріальної оцінки граничних станів металевих матеріалів за умов нестабільності деформування за кріогенних температур. Розроблено адекватні моделі процесу низькотемпературної стрибкоподібної деформації, на основі яких оцінено її амплітудне значення, описано кінетику стрибка, встановлено зв'язок його параметрів з характеристиками системи навантажування, запропоновано засоби уникнення прояву ефекту переривчастої текучості (ПТ). Проаналізовано комплексний вплив ряду чинників на параметри ПТ і механінічні характеристики конструкційних сплавів, встановлено найбільш суттєві фактори та розроблено рекомендації щодо їх нормування під час визначення стандартних механічних характеристик за умов нестабільності деформації. Одержано порівняльні оцінки напружених станів, що реалізуються у процесі ПТ зразків різних типів, наведено рекомендації щодо вибору їх типорозмірів для стандартних випробувань металів на статичний розтяг за температур до 4,2 К. Розроблено новий метод визначення небезпечних та допустимих напружень, що враховує нестабільність розвитку деформацій за кріогенних температур і дозволяє оптимально використовувати низькотемпературне та деформаційне зміцнення матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + К204.35 +
Шифр НБУВ: РА331722

Рубрики:

      
12.

Паль-Валь 
Низькотемпературні механізми дислокаційної акустичної релаксації в кристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.П. Паль-Валь ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено експериментальному вивченню елементарних механізмів динаміки дислокацій в кристалах при низьких температурах. Результати дослідження базуються на детальному вивченні низки низькотемпературних акустичних ефектів і аномалій. Запропоновані нові послідовні і несуперечливі мікроскопічні інтерпретації виявлених ефектів. Значно вдосконалені і доповнені існуючі уявлення про рух дислокацій в потенційному рельєфі Пайєрлса. Детально вивчена динамічна взаємодія дислокацій з атомами домішок. Створені нові уявлення про нетривіальний вплив фононної і електронної в'язкості кристалів на термічно активований рух дислокацій і окремих кінків на дислокаціях. Запропоновані способи врахування статистичного характеру локальних еволюцій елементів дислокаційної структури в реальних кристалах. Доповнені уявлення про вплив дислокацій на фазові перетворення та динаміку дислокацій поблизу фазових переходів. Створена послідовна і прозора картина зв'язку динамічної поведінки кристала як лінійного або нелінійного елемента низькотемпературних акустичних пристроїв зі структурно-дислокаційними процесами в його об'ємі. Окреслені нові напрямки досліджень динаміки дефектів в реальних кристалах в умовах низьких і наднизьких температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022

Рубрики:

      
13.

Саган В.В. 
Перенесення тепла у молекулярних кристалах з фазовими переходами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / В.В. Саган ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Запропоновано теоретичну модель, яка дозволила розрахувати у межах дебаєвської моделі внесок в теплопровідність низькочастотних фононів і "дифузних" мод в орієнтаційно-впорядкованих і орієнтаційно-невпорядкованих фазах. На прикладі гексафторетану виявлено, що за певних випадків розгальмування обертового руху молекул навколо обраної осі призводить до збільшення теплопровідності у разі підвищення температури, як і обертання молекули як цілого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В367.1,022 +
Шифр НБУВ: РА356969

Рубрики:

      
14.

Часовський К.В. 
Синтез і дослідження фізичних властивостей плівок стабілізованої при низьких температурах delta-фази Bisub2/sub Osub3/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.В. Часовський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА340353

Рубрики:

      
15.

Блажнов І.В. 
Структура та властивості переохолоджених рідин в області сильнов'язких станів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.В. Блажнов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано мікронеоднорідну будову сильнов'язких рідин і скла, показано роль водневих зв'язків (ВЗ) у гліцерині та гліцерино-подібних рідинах. Проаналізовано роль процесів кластеризації та зародкоутворення, які є основними фізичними механізмами формування мікронеоднорідної структури. Розглянуто оптичні властивості склоподібного становища, на підставі аналізу поведінки фактора Дебая - Валера висвітлено особливості молекулярних коливань у сильнов'язких станах. Доведено, що "динамічна крихкість" гліцерино-подібних рідин визначається властивостями підсистеми ВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + Л43-101 +
Шифр НБУВ: РА342400

Рубрики:

      
16.

Ібулаєв В.В. 
Структурні дослідження діселеніду ніобію поблизу низькотемпературних фазових переходів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Ібулаєв ; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В317.24,022 +
Шифр НБУВ: РА368040

Рубрики:

      
17.

Анцигіна 
Термодинамічні, кінетичні та магнітні властивості квантових твердих тіл при низьких температурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Тетяна Миколаївна Анцигіна ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА310805

Рубрики:

      
18.

Багацький М.І. 
Тунельні стани у кріокристалах з домішками. Калориметричні дослідження: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / М.І. Багацький ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА310088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Фрейман 
Фазові переходи в квантових і магнітних молекулярних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Юрій Олександрович Фрейман ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022
Шифр НБУВ: РА310806

Рубрики:

      
20.

Косевич М.В. 
Фізичні механізми вторинної емісії кластерів із конденсованих середовищ при низьких температурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / М.В. Косевич ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему встановлення фізичних механізмів утворення кластерів за умов переводу конденсованих зразків з різними типами міжмолекулярних взаємодій до газової фази під впливом бомбардування високо-енергетичними частинками у температурному діапазоні 77-273 К. Розроблено новий напрямок експериментального дослідження вторинної емісії кластерів на базі створеного низькотемпературного варіанта сучасного ефективного методу мас-спектрометрії. Детально досліджено залежності складу та розподілу кластерів, що розпилюються, від складу, структури, типів міжмолекулярних взаємодій, температури конденсованих одно- та багатокомпонентних систем, які включають водний лід, кристалогідрати неорганічних сполук, спирти, гліцерин, компоненти біополімерів. Надано інтерпретацію виявленим змінам у ефективності утворення кластерів у процесі фазових переходів у зразках. На підставі узагальнення усіх отриманих даних зроблено висновок щодо некоректності пошуку єдиної моделі утворення кластерів для всіх типів речовин та запропоновано систематизацію різних типів механізмів вторинної емісії кластерів залежно від молекулярно-фізичних параметрів вихідних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В368.3,022 + В369,022
Шифр НБУВ: РА315138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського