Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.24,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Момот А.І. 
Вплив самоузгодженого заряджання порошинок на електродинамічні процеси у запорошеній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.І. Момот ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив ефектів, зумовлених самоузгодженим заряджанням порошинок, на колективні явища у плазмі. Значну увагу приділено проблемі екранування макрочастинки, що заряджається плазмовими струмами. Вивчено вплив таких процесів на поздовжні хвилі у запорошеній плазмі. Запропоновано модель точкового стоку для опису зарядки порошинки. Аналітично розраховано ефективний потенціал і розподіли плазмових частинок навколо порошинки у випадку слабоіонізованої плази з джерелами іонізації та електронно-іонної рекомбінації, так і плазми без зіткнень. Вірогідність моделі доводить, що знайдені формули з високою точністю апроксимують раніше відомі числові розв'язки. На базі запропонованої моделі досліджено динамічне екранування порошинки, яка рухається з постійною швидкістю та показано, що порошинка може прискорюватись індукованим нею полем. Вивчено екранування порошинки у напівобмеженій плазмі та встановлено, що ефективний потенціал порошинки принципово відрізняється від потенціалу пробного точкового заряду. Зроблено узагальнення самоузгодженої лінійної кінетичної енергії запорошеної плазми для випадку присутності сферичних порошинок різного радіуса. Одержано вираз для діелектричної проникності. Проведено детальне числове дослідження дисперсійного рівняння. Показано, що присутність пороху у плазмі може суттєвою мірою впливати на дисперсію та затухання іонно-звукових коливань, з'ясовано основні механізми цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24,022 +
Шифр НБУВ: РА350021

Рубрики:

      
2.

Суворова О.О. 
Електромагнітні поля та структура факельного НВЧ розряду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.О. Суворова ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Для вимірювання розподілу НВЧ поля безпосередньо у розряді запропоновано новий метод, який базується на використанні вібруючої струни як малого пробного тіла. За його допомогою вивчено характер розподілу електричної складової НВЧ поля у розрядах. Установлено та пояснено існування різних структур у НВЧ розряді (шнурової, факельної, сферичної) залежно від способу подавання газу та особливостей конструкції плазмотрону. Досліджено їх вплив на розподіл НВЧ поля та енергетичні характеристики розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24,022 + В333.24,022 + В333.24,022
Шифр НБУВ: РА327704

Рубрики:

      
3.

Греков Д.Л. 
Особливості розподілу електромагнітних полів в неоднорідній плазмі та їх використання для нагрівання і діагностики плазми та вилучення домішок: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / Д.Л. Греков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості розподілу електромагнітних полів у неоднорідній плазмі. Вивчено особливості розподілу полів, притаманні конкретним ситуаціям плазмових пасток, а саме відмінність форми перерізу плазмового шнура від кола, обмежені розміри плазмових установок, наявність периферійного прошарку плазми з малою густиною, дво- та тривимірна неоднорідності параметрів плазми. Розроблено засоби оптимізації роботи високочастотних плазмових джерел, нові шляхи використання високочастотних полів для нагрівання, впливу на надходження важких домішок до тороїдальної плазми та вилучення гелієвої золи із стеларатора-реактора. Запропоновано для великих токаманів нові методи діагностики розподілу густини плазми, полоїдального магнітного поля та Шафранівського зсуву за допомогою мікрохвильової рефлектометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24,022 +
Шифр НБУВ: РА325575

Рубрики:

      
4.

Тарасов І.К. 
Формування і динаміка електронних структур у пучково-плазмових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.К. Тарасов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання накопичення та утримання охолодженої зарядженої електронної плазми у пучково-плазмових системах внаслідок інжекції розмитого за швидкостями пучка електронів у дрейфовий канал, що перебуває у поздовжньому однорідному магнітному полі. Для дослідження даних явищ застосовано загальновідомі у фізиці плазми пасивні та активні діагностичні методики. Це дозволили виявити явище формування електронних вихрових структур і провести дослідження їх динаміки у самоузгодженій електростатичній динамічній пастці у пучково-плазмових системах. Результати вивчення містять інформацію про накопичення та утримання охолодженої зарядженої плазми і можуть стати альтернативою відомим засобам одержання й утримання холодної плазми. Результати дослідження коливальних процесів можуть бути використані в області прискорювальної техніки під час розробки систем транспортування пучків заряджених частинок, систем фазування та фокусування, а також розробки технологічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24,022
Шифр НБУВ: РА314589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського