Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.11,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Грабова І.А. 
Оптичні характеристики плазми газорозрядних джерел випромінювання на бромидах і йодидах інертних газів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.А. Грабова ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321,022 + В333.11,022 +
Шифр НБУВ: РА361814

Рубрики:

      
2.

Середа І.М. 
Особливості використання зворотних сорбентів водню в плазмових джерелах позитивних та негативних іонів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.М. Середа ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості металогідридних електродів у відбивному розряді. Розглянуто питання застосування катодів у плазмових джерелах іонів водню для підвищення ефективності їх роботи. Досліджено вплив ступеня насиченості воднем металогідридного катоду на розрядні характеристики та параметри плазми відбивного розряду. Вивчено особливості порожнистого металогідридного катоду у відбивному розряді, а також збудження ефекту металогідридного катоду за менших розрядних напруг. Описано фізичну модель джерела позитивних іонів водню з металогідридним плоским та порожнистим катодом. Висвітлено нові методи керування функцією розподілу за енергіями іонних генеруючих пучків. Визначено особливості механізмів утворення негативних іонів водню в об'ємі відбивного розряду з металогідридним катодом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.11,022 +
Шифр НБУВ: РА342270

Рубрики:

      
3.

Корсунов К.А. 
Розробка та дослідження високоресурсних плазмотронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.10 / К.А. Корсунов ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню конкретного наукового завдання, пов'язаного з розробкою високоресурсних і високоефективних плазмотронів лінійної схеми одностороннього витікання для нагрівання агресивних газів потужністю від декількох кВт до 500 кВт. Знайдені умови, що сприяють підвищенню ресурсу роботи електродів плазмотрона, високому електричному та тепловому ККД, економічності за експлуатації у промисловості. Узагальненими способами створення і удосконалення конструкцій таких плазмотронів є: принцип розщеплення анодних та катодних плям дуг, зниження концентрації теплового навантаження, профілювання розрядного каналу, суміщення секціонованого каналу із ступінчастим анодом та ціла низка інших конструктивних рішень в залежності від призначення плазмотрона. Значна частина експериментальних даних подана у вигляді таблиць, узагальнених графіків та критеріальних рівнянь, зручних для застосування в інженерних розрахунках при розробці плазмотронів. Створені плазмотрони були використані при розробці промислових установок для захисту робочої поверхні продувальних кисневих фурм та отримання діоксиду титану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.11,022

Рубрики:

      
4.

Саєнко В.А. 
Стаціонарні електричні розряди з однорідним випаровуванням електрода у вакуумі та їх застосування в джерелах плазми, іонів та термоіонному напиленні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.02 / В.А. Саєнко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 29 с. — укp.

Представлений розгляд властивостей і характеристик стаціонарних електричних розрядів з однорідним випаровуванням електрода, при якому розміри області випаровування співрозмірні з розмірами робочої частини електрода, тобто, зі всього різноманіття стаціонарних електричних розрядів з випаровуванням електрода становлять виняток тільки розряди з випаровуванням із катодної і анодної плям вакуумно-дугового розряду. На основі досліджених розрядів розроблено більш ніж 15 конструкцій джерел плазми, іонів і плазмових прискорювачів. Вони застосовані в технології термоіонного напилення плівок і покриттів, в тому числі в технології конкретних виробів машинобудування, мікромеханіки, електроніки, радіоізотопних і напівпровідникових приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.11,022

Рубрики:

      
5.

Петрушеня А.А. 
Створення та динаміка негативно заряджених частинок у плазмових електромагнітних уловлювачах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / А.А. Петрушеня ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження фізичних процесів, які впливають на створення та динаміку електронів і негативних іонів у плазмових джерелах з використанням пастки Пеннінга й однощілинного гострокутного електромагнітного уловлювача. Установлено особливості еволюції в аксіальному напрямку поздовжніх енергетичних спектрів електронного пучка, що ежектується з плазмових систем пеннівгівського типу. Визначено ефективний спосіб керування струмом пучка електронів, що ежектується. З'ясовано особливості емісійних і розрядних характеристик плазмового джерела електронів на основі електрично-несиметричного відбивного розряду з порожнистим катодом за умов використання газів з різними масовими числами та їх суміші як робочих джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.63,022 + В333.11,022 +
Шифр НБУВ: РА339949

Рубрики:

      
6.

Ольшанський В.В. 
Чисельне моделювання струмових і параметричних несталостей плазми в області іонних циклотронних і нижньогібридних частот: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.В. Ольшанський ; Харк. держ. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено динаміку турбулентного нагрівання плазми без зіткнень під час розвитку струмових і параметричних несталостей в області іонних циклотронних і нижньогібридних частот методом дискретного моделювання. Проведено 2D-моделювання струмової несталості у плазмі з іонами двох сортів, які рухаються перпендикулярно сильному магнітному полю. Вивчено механізми насичення несталостей і ефективність нагрівання плазми відповідно до її параметрів. Зроблено 2D-моделювання нижньогібридних та іонних циклотронних параметричних несталостей плазми, що містить іони двох сортів. Розглянуто випадок сильних полів накачки, в якому амплітуда осциляцій відносної швидкості іонів різних сортів перевищує теплову швидкість іонів, але є меншою за теплову швидкість електронів. Розвинуто чисельну 2D3V модель і розроблено чисельний ход для дослідження електрон-іонної параметричної турбулентності плазми на основі неявної схеми інтегрування рівнянь руху макрочастинок. Досліджено нелінійну стадію електрон-іонної параметричної турбулентності в плазмі, що складається з електронів і іонів одного або двох сортів в області частот накачки порядку іонної циклотронної частоти. Визначено, що розвиток параметричної турбулентності призводить до нагрівання електронів та іонів у режимі динамічного хаосу в русі частинок і декореляції самоузгодженого електричного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.271,022 + В333.11,022
Шифр НБУВ: РА308060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського