Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В314.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Сичова О.М. 
Динаміка гаусових хвильових пакетів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.М. Сичова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

На базі моделі антисиметризованої молекулярної динаміки (АМД) досліджено особливості класичного руху хвильових пакетів нуклонів у полі ядерних сил. Встановлено зв'язок квантових функцій розподілу імовірності Фока - Баргманна з класичними фазовими траєкторіями центрів хвильових пакетів. Розкрито поняття статистичного інтегралу перекриття пробної функції, побудованої в АМД, як матриці густини ймовірності у цьому просторі. У рамках АМД запропоновано механізми для розпливання хвильових пакетів кластерів, розроблено метод оцінки імовірності повного розвалення кластера на нуклони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.3,022
Шифр НБУВ: РА317157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Черкаський В.О. 
Квантовий хаос в двовимірних потенціалах нетривіальної топології: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.О. Черкаський ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено прояви квантового хаосу у двовимірних нелінійних системах з нетривіальною формою потенційної поверхні, тобто такою, що має два або більше локальних мінімумів. Нелінійні моделі зі складною багатоямною формою потенційної поверхні представляють ситуацію загального положення та є ефективними моделями для опису важливих фізичних процесів - хімічних реакцій, фазових переходів, ядерних реакцій і розпаду наддеформованих ядер. Найбільш загальним видом класичної динаміки у таких системах є так званий змішаний стан, що характеризується тим, що у разі однієї тієї ж самої енергії за одних мінімумів наявний регулярний рух, а за інших - хаотичний. Вплив класичного хаосу на квазікласичну динаміку вивчено на рівні статистичних властивостей енергетичних спектрів, структури стаціонарних хвильових функцій і динаміки хвильових пакетів. Проведено оптимізацію числових методів розв'язання рівняння Шредингера у потенціалах складної топології та розроблено аналітичні квазикласичні методи контролю точності результатів, одержаних числовим шляхом. Спектральний метод, що використовується в оптиці, був адаптований для розв'язання рівняння Шредингера у багатоямному випадку. Це дозволило поліпшити статистичну вірогідність результатів. Досліджено статистичні властивості енергетичних спектрів змішаного стану. Показано якісну згоду одержаних результатів з гіпотезою про універсальний характер флуктуацій енергетичних спектрів. Проведено числове моделювання динаміки хвильових пакетів, за допомогою якого виявлено строгі кореляції між класичною та квантовою динамікою. Виявлено ефект посиленого хаосом тунелювання хвильових пакетів у багатоямному випадку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.3 +
Шифр НБУВ: РА357578

Рубрики:

      
3.

Шевченко Є.В. 
Кінетика неадіабатичних переходів у молекулярних системах з сильною релаксацією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Є.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено квантову кінетику неадіабатичного донорно-акцепторного електронного переносу через молекулярний місток. Запропоновано модель, що дозволяє у рамках спільного набору параметрів за умов сильної релаксації здійснити одночасний опис послідовного, а також суперобмінного механізмів переносу. Показано, що багатоекспоненційна кінетика процесу місткового електронного переносу може бути у деяких випадках дведена до одноекспоненційної. З'ясовано, що за кімнатних температур, незважаючи на малу заселеність містка електроном, що переносться, послідовний механізм є ефективнішим за суперобмін, якщо місток довший за 4 - 6 ланок. Для системи з регулярним містком одержано необхідні та достатні умови, за яких кінетика електронного переносу може вважатися одноекспоненційною та умови, за яких вклади двох механізмів у повну швидкість електронного переносу розділюються. Пояснено експерименти стосовно дистанційної залежності швидкості електронного переносу. Запропоновано нові механізми суперобмінного двоелектронного переносу, а саме, прямий і повторний. Проаналізовано умови домінування одного з цих механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.35,022 +
Шифр НБУВ: РА340388

Рубрики:

      
4.

Сіжук А.С. 
Мікроскопічна динамічна теорія та кінетика модельної системи неполярних молекул: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.С. Сіжук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Запропоновано фізичний механізм обміну імпульсами та власними моментами імпульсів модельних молекул під час зіткнення, який описує взаємозв'язок фаз так званих "шорстких" твердих кульок до та після взаємодії. Знайдено явний вигляд оператора перетворення початкових фаз системи двох кульок у фази після зіткнення. Одержано оператор, записаний і досліджений у матричному представленні. У наближенні парних зіткнень одержано точне еволюційне мікроскопічне рівняння для розглядуваної моделі з урахуванням крайових умов для випадку системи, обмеженої пружною стінкою. У випадку просторово однорідної системи біля положення рівноваги з максвелівсько-подібною функцією розподілу та нерівномірного початкового розподілу енергії за ступенями вільності одежано аналітичний розв'язок кінетичного рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.3,022 +
Шифр НБУВ: РА343466

Рубрики:

      
5.

Понежа О.О. 
Нелінійний тунельний транспорт електронів у двобар'єрних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.О. Понежа ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості тунельного транспорту електронів через два послідовно розташовані потенціальні бар'єри. Із урахуванням заряду, динамічно нагромадженого в міжбар'єрному просторі, показано, що можлива генерація двох типів автоколивань тунельного струму. Визначено умови переходу системи в хаотичний стан, а також знайдено способи пригнічення хаосу. Проаналізовано вплив дисипативних процесів на властивості тунельної системи. Знайдено функцію Гріна для квантової ями з виродженими енергетичними рівнями з урахуванням кулонівської взаємодії. Установлено, що за низьких температур акумуляція заряду в ямі, як функція прикладної напруги, відбувається східчасто, коли кожна сходинка відповідає додаванню одного електрона. Зазначено, що зростання температури спричиняє згладжування сходинкової залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.3 +
Шифр НБУВ: РА325574

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського