Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В253.320.43,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Загуменний Я.В. 
Взаємодія турбулентного примежового шару з в'язко-пружним покриттям змінної товщини: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Я.В. Загуменний ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку енергетичної моделі взаємодії турбулентного промежового шару з деформівною поверхнею, що враховує кінематичні та динамічні взаємодії турбулентного потоку та поверхні в'язко-пружного покриття. Запропоновано визначати межові умови для примежового шару на податливій поверхні як розв'язок нестаціонарної задачі коливання тривимірного в'язко-пружного шару змінної товщини, скінченної довжини та ширини під дією випадкових локальних імпульсних навантажень з інтенсивністю та масштабами, що визначаються викидами з в'язкого підшару турбулентного примежового шару. Досліджено закономірності динамічної та кінематичної поведінки в'язко-пружного шару за дії локального імпульсного навантаження. Показано роль змінюваності його товщини та геометрії у формуванні хвильового поля на поверхні. Вивчено поведінку у часі кінетичної, потенційної, сприйнятної та поглиненої енергії. Визначено умови максимального поглинання енергії імпульсного навантаження залежно від параметрів в'язко-пружного шару та тривалості дії навантаження. На базі запропонованої моделі взаємодії проведено числовий розрахунок зниження опору тертя на поверхні в'язко-пружного покриття скінченних розмірів залежно від його властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.43,022 +
Шифр НБУВ: РА354849

Рубрики:

      
2.

Димитрієва Н. Ф. 
Моделювання турбулентних течій розведених розчинів полімерів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Н. Ф. Димитрієва ; НАН України, Ін-т гідромеханіки. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено турбулентні течії з домішками високомолекулярних полімерів малої концентрації, які за великих чисел Рейнольдса здатні знижувати опір тертя. Проаналізовано структуру пристінної градієнтної течії за умов турбулентного режиму та механізм її зміни під впливом молекулярної ваги домішок полімеру та його концентрації в розчині. Розроблено математичну модель турбулентної течії розведеного розчину полімеру, основою якої є модель переносу напружень Рейнольдса для турбулентної течії ньютонівського розчинника. Визначено функціональну залежність значення ефекта Томса від концентрації та молекулярної ваги полімеру. Запропоновано напівемпіричну модифікацію констант моделі переносу напружень Рейнольдса, що враховує вплив фізичних властивостей полімеру на зміну механізму турбулентної дифузії та перерозподілу пульсаційної енергії між компонентами тензора напружень Рейнольдса. Визначено характеристики турбулентного примежового шару розведеного розчину полімеру. Показано домінуючу роль впливу домішок полімерів на зміну інтенсивності енергетичного обміну між компонентами турбулентних напружень, яке пояснює збільшення анізотропії, зменшення породження енергії турбулентності, що призводить до зниження опору в потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.61 + В253.320.43,022
Шифр НБУВ: РА382413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Баштовий А.І. 
Процеси переносу при взаємодії крапель у турбулентних полідисперсних потоках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / А.І. Баштовий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с. — укp.

На основі проведених експериментальних досліджень взаємодії крапель з плівкою рідини на твердій поверхні та зіткнень крапель різних розмірів між собою за умов дії аеродинамічних сил одержано емпіричні формули, які кількісно описують дані явища у широкому діапазоні гідродинамічних умов. Доведено, що на результат взаємодії впливають різні фактори, зокрема, розміри крапель та їх відносні швидкості, фізичні властивості рідини, а також відносна швидкість газового середовища. Описано модель турбулентної газокраплинної течії з урахуванням впливу аеродинамічних сил на коагуляційні процеси. Проаналізовано вплив анізотропії пульсацій швидкості крапель на інтенсивність переносу у турбулентному потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + В253.320.43,022 +
Шифр НБУВ: РА328114

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського