Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (123)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=В253.311$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Дудзінський Ю.М. 
Акустичні властивості струминних гідродинамічних випромінювачів в умовах розвинутої кавітації: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Ю.М. Дудзінський ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Установлено кількісні взаємозв'язки між геометричними параметрами зануреної струминної оболонки та частотою генерованого акустичного сигналу, амплітудно-частотними характеристиками струминних гідродинамічних випромінювачів (ГДВ), спектром генерованого звуку; між швидкістю потоку та рівнем і частотою генерованого акустичного сигналу, яка суттєво знижується зі зростанням швидкості; між гідростатичним тиском у рідині, її властивостями, рівнем і частотою цього сигналу, які суттєво зростають з підвищенням тиску за оптимальної швидкості струменя на виході сопла; між геометричними параметрами, властивостями двофазного середовища, швидкістю струменя та частотою пульсації квантуючої області між соплом і перешкодою струминного ГДВ. Запропоновано акустичну модель коливань струминної оболонки ГДВ та розв'язано межову задачу про випромінювання звукових хвиль цією оболонкою. Одержано вираз для залежності частоти пульсацій кавітуючої області від її геометричних параметрів, властивостей двофазного середовища та швидкості потоку рідини струминної оболонки. Для дослідження струминних ГДВ застосовано математичну модель коливань занурених струминних оболонок. Одержано аналітичні залежності для здійснення розрахунків, а саме: частоти основної (нижчої) гармоніки генерованого звуку для двох типів розглянутих джерел звуку; амплітудно-частотних характеристик струминних ГДВ прямо- та протиточного типу; спектра сигналу, генерованого зануреними кільцевими струменями. Розроблено новий спосіб визначення міцності рідини на розрив шляхом виміру частоти нижчої гармоніки генерованого звуку та гідростатичного тиску у робочій ємності. Проведено експериментальні дослідження акустичних характеристик струминних ГДВ з розвинутою кавітацією, зокрема за умов високого гідростатичного тиску у різних робочих рідинах, а також ерозійної активності ближнього поля струминних ГДВ за надмірного статичного тиску. Виявлено кореляцію між нелінійним згасанням негармонійних акустичних імпульсів і ерозійною активністю у ближньому полі цих джерел звуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.44,022 + В253.311,022 +
Шифр НБУВ: РА361758

Рубрики:

      
2.

Василевський Ю. Є. 
Нелінійна динаміка трубопроводів з рідиною, що протікає: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / Ю. Є. Василевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено нелінійну модель дослідження динаміки трубопроводу за швидкісного руху рідини та перехідних режимів руху системи в околі критичних швидкостей. Проведено дослідження енергообміну між формами коливань системи. Проаналізовано можливості використання різних режимів змін швидкості течії та тиску для зменшення негативного впливу наближення до критичної швидкості. Розглянуто різні закони розгону та гальмування рідини, пульсації швидкості рідини та тиску у трубі. Встановлено, що визначальними для формування динамічних процесів є врахування сил інерції Коріоліса, а також сил внутрішнього тиску в рідині, які визначають додаткові зміни критичної швидкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.311,022 + В251.106.2,022 + Ж123.7
Шифр НБУВ: РА374763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хайрнасов С.М. 
Теплогідравлічні процеси в контурних теплових трубах з капілярним насосом на основі оксиду алюмінію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.М. Хайрнасов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т ". — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше проведено, проаналізовано та узагальнено результати досліджень структурних, теплофізичних, капілярно-транспортних та міцнісних властивостей розроблених капілярних структур (КС) на основі оксиду алюмінію, призначених для використання в капілярних насосах контурних теплових труб (КТТ). Проведено комплексні експериментальні дослідження теплотехнічних характеристик КТТ з капілярними насосами, в яких застосовувалися розроблені КС. Розроблено методи підвищення ефективності алюмінієвих КТТ за результатами проведення фізичного моделювання теплових процесів у зоні випаровування КТТ, а також нову двомірну математичну модель процесів теплоперенесення для аналізу температурного поля корпуса КТТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.311 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА327284

Рубрики:

      
4.

Туз В. О. 
Тепломасообмін і гідродинаміка парогазорідинних потоків в каналах з сітчастим покриттям: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / В. О. Туз ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено гідродинаміку гравітаційної плівкової течії у вертикальних каналах з сітчастим покриттям стінок. Виявлено нелінійний характер зміни товщини плівки за ламінарного режиму течії рідини, обумовлений капілярними ефектами у вічках сітки. Визначено межі гідродинамічних кризових явищ. Розв'язано систему рівнянь, за допомогою якої описується процес розриву плівки за течії у вертикальних канатах з сітчастим покриттям та експериментально встановлено нижню межу робочого діапазону. Комплексно досліджено процеси тепло- та масообміну, пов'язані з фазовими переходами. Визначено вплив режимних параметрів контактуючих фаз і геометричних характеристик елементів апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342,022 + З312.04 + В253.311
Шифр НБУВ: РА373028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського