Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4827)Журнали та продовжувані видання (7114)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5КИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Уюнтена 
Актуальні проблеми реформування загальної середньої освіти в КНР: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Уюнтена ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Визначено історичні етапи розвитку загальноосвітньої середньої школи в Китаї, проаналізовано освітню політику Комуністичної партії Китаю у різні періоди діяльності. Надано характеристику основних напрямів і суті реформ середньої освіти в сучасному Китаї, визначено провідні тенденції та перспективи розвитку загальної середньої освіти у даній країні. Порівняно процеси реформування загальноосвітньої школи в КНР і Україні з метою визначення якісних змін у кожній з країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5КИТ) + Ч34(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА312037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чен Щзещзінь 
Бібліотечно-інформаційні мережі Китаю: сучасний стан та перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Чен Щзещзінь ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми організації бібліотечно-інформаційних мереж Китаю: їх кадрового та користувацько-технологічного забезпечення, перспективних напрямів розвитку даних мереж у Китаї (на прикладі університетських бібліотек). Комплексно проаналізовано міжнародний досвід бібліотечного співтовариства у сфері комп'ютеризації зазначених бібліотек і використання у їх діяльності Інтернет-технологій для об'єднання бібліотечних ресурсів у комп'ютерній мережі. Вивчено сучасний стан організації інформаційно-бібліотечної діяльності у Китаї. Визначено національні особливості бібліотечних комп'ютерних мереж, а також міжнародні, зумовлені впливом мережі Інтернет. Виявлено особливості використання інформаційних і телекомунікаційних технологій в університетських бібліотеках Китаю. Сформульовано основні умови та вимоги до створення WEB-сайтів у китайських університетських бібліотеках стосовно їх організації та функціонально-змістовного призначення. Розроблено та науково обгрунтовано перспективні напрями розвитку єдиної бібліотечної мережі університетів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(5КИТ)757.11 с51 +
Шифр НБУВ: РА326055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лі Хай Лінь 
Бідність як об'єкт соціально-економічної політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лі Хай Лінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Подано варіант комплексного дослідження бідності як соціально-економічної категорії, виявлено основні форми та причини, які її породжують. Визначено зміст багатоаспектної категорії "бідність". Охарактеризовано основні особливості бідності у країнах з перехідною економікою: велика питома вага бідного населення серед працюючих, високий рівень збіднілих - серед молоді, жінок, освічених і кваліфікованих робітників та ін. Спираючись на світовий досвід боротьби з бідністю, країни з економікою, що трансформується, впроваджують засоби подолання бідності, адекватні умовам даних країн. Запропоновано засоби боротьби з бідністю, запобігання перетворенню її на масову та хронічну - державний контроль за найважливішими соціальними індикаторами: відповідністю мінімальних розмірів заробітної плати, пенсії, стипендії, що відповідають рівню прожиткового мінімуму; доступністю безкоштовних медичних і загальноосвітніх послуг на мінімально визначеному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(5КИТ)0-94
Шифр НБУВ: РА313030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лю Бінцян 
Веризм та його аналогії в музичному мистецтві Європи і Китаю: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Лю Бінцян ; Одеська держ. музична академія ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4)5-226 + Щ313(5КИТ)5-226
Шифр НБУВ: РА342849

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чжан Ї. 
Вокально-педагогічна творчість, як передумова виконавської діяльності співака: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ї. Чжан ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито проблему вокально-педагогічної творчості професійного співака з позицій психолого-педагогічного та мистецтвознавчого аспектів. Проаналізовано сутність та специфіку вокально-виконавської та вокально-педагогічної творчості, їх взаємозумовленість та взаємозалежність. На основі порівняльного аналізу вокальної культури двох країн (України та Китаю) розроблено технологію, методичні принципи та практичні прийоми формування вокально-виконавських навичок у класі соціального співу. Розроблено модель творення вокально-виконавського образу, як основи підготовки студента до вокально-виконавської творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р + Щ314-73(4УКР) + Щ314-73(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА341588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шекера Я.В. 
Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Я.В. Шекера ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено джерела та еволюцію художніх образів у китайській поезії доби Тан (618 - 907), розкрито сутність та специфіку образу як такого в естетичній системі та літературній думці давнього Китаю. На підставі вивчення танської поезії у контексті системи світосприйняття давніх китайців визначено сутність художнього образу у китайській літературі й особливості образного мислення китайських поетів. За допомогою контекстно-описового методу філологічного аналізу досліджено функціонування образотворчого інструментарію танської поезії (метафори, гіперболи, градації, алегоричного зачину), розглянуто специфіку зображення пейзажу та вираження почуттів у китайській ліриці дотанського періоду. Визначено особливості зародження пейзажної лірики (IV ст.) та її подальшого розвитку до танської доби включно. Висвітлено вплив даоського та буддійського віровчень, а також концепції простору на танську поезію, простежено еволюцію основних образів природи у пейзажній ліриці доби Тан. На підставі дослідження генези художніх образів визначено спільні та відмінні риси образотворення й образних конотацій поезії дотанського та танського періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5КИТ)-335 +
Шифр НБУВ: РА348148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лю Цзе Я 
Державне регулювання розвитку кредитної кооперації в умовах ринкової економіки (на прикладі КНР): автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03 / Лю Цзе Я ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано підходи і рекомендації щодо підвищення ефективності й удосконалення державного регулювання розвитку кредитної кооперації в КНР. Розкрито зміст державного регулювання розвитку кредитної кооперації, його структуру і чинники, які обмежують дію кредитної кооперації в системі державного регулювання: відсутність системи державного контролю та підтримки, недостатня мережа кредитних спілок у сільській місцевості, низький рівень професійної діяльності кредитних спілок, недовіра до них населення. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення державного регулювання розвитку кредитних спілок в Україні за умов ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)262.2 + У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА370705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6
Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гримська М.І. 
Еволюція зовнішньої політики КНР в умовах реалізації стратегії "чотирьох модернізацій": автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.І. Гримська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз головних напрямків зовнішньополітичної діяльності КНР, а також засобів і методів її оптимізації у контексті глобальних і регіональних викликів національній безпеці на етапі реалізації стратегії "чотирьох модернізацій". З'ясовано, що сучасна зовнішня політика КНР спрямована на забезпечення умов реалізації національної стратегії розвитку, метою якої є досягнення Китаєм до середини XXI ст. статусу наддержави, яка посіла б домінуюче становище в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та рівне за своїм політичним впливом, економічною та військовою могутністю з США. Доведено, що у КНР розроблено оригінальну ідеологію розвитку сучасної світової системи на підставі протистояння "глобальних місій" провідних держав, що грунтується на різних цінностях, організаційних принципах, співвідношеннях "м'якої" та "жорсткої" сили, політики й економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ)64 +
Шифр НБУВ: РА367992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Білак П. П. 
Еволюція політики Тайваню щодо КНР: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. П. Білак ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано нездатність класичної неореалістської концепції балансування/пристосування надати об'єктивне пояснення особливостей тайвансько-китайських відносин. Запропоновано концепцію "хеджування" - проведення державою стратегії, спрямованої, з одного боку, на максимізацію вигід, а з іншого - на мінімізацію можливих ризиків. Розглянуто еволюцію політики Тайваню щодо Китаю, за цього особливу увагу приділено президентству Ма Ін-цзю (з 2008 р.). Проаналізовано причини вибору КР стратегії хеджування як основного інструменту політики щодо КНР, показано конкретні прояви реалізації цієї стратегії та перспективи її розвитку. Визначено фактори, що впливають на здійснення стратегії хеджування. Встановлено, що за умов зростання могутності Китаю хеджування є найбільш реалістичною та прагматичною стратегією для Тайваню у взаємовідносинах з Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ-4),9(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА382228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фанг Мочінь 
Економічна та соціальна оцінка розвитку підприємництва в промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Фанг Мочінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення системи оцінки та підвищення ефективності функціонування промислових малих і середніх підприємств (МСП) Китаю та України за умов державної підтримки. Визначено сутність підприємництва, уточнено його зміст з урахуванням сучасних умов. Досліджено особливості проведення реформ у Китаї та Україні, виявлено їх концептуальні та змістові розбіжності, які обумовили суттєве зростання результативності МСП у Китаї та практичного занепаду даного сектору в Україні. Наведено характеристику китайського менеджменту, показано можливості впровадження його окремих підходів в Україні. Виконано порівняльний аналіз стратегій розвитку, систем оподаткування та особливостей формування системи менеджменту в обох державах. Визначено основні фактори, що стимулюють розвиток МПС в Китаї та Україні. Запропоновано систему показників для оцінки діяльності МПС на галузевому та регіональному рівнях. Розроблено методику вибору напрямів фінансування МПС за рахунок державних і регіональних бюджетних коштів. Обгрунтовано заходи щодо підвищення ефективності функціонування МПС у Китаї та Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1-09 + У9(5КИТ)300-131.1-09 +
Шифр НБУВ: РА343962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хао Хайбінь 
Економічні основи соціальної політики держави в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Хао Хайбінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Доведено, що економічні основи соціальної політики держави є результатом актуалізації різних компонентів фундаментальної структури людської діяльності у процесі розвитку суспільства. Встановлено, що ефективність соціальної політики держави значною мірою залежить від світогляду вищих посадових осіб, що відображає протиріччя економізму та соціальної справедливості. Виявлено, що найбільш ефективними формами проведення оптимальної соціальної політики за умов ринкових реформ є цільові національні програми комплексного розвитку окремих сфер суспільного відтворення або певних територій і цільові акції соціального партнерства місцево-регіонального рівня. Доведено, що економічні засади соціальної політики у КНР базуються на вирішенні протиріччя між масовою некваліфікованою робочою силою та глобальною тенденцією переходу до економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У9(5КИТ)270 +
Шифр НБУВ: РА362751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Цао Ю. 
Епідеміологічне і молекулярно-генетичне дослідження раку страховоду в Китаї: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Ю. Цао ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження раку стравоходу у населення, яке мешкає в китайській провінції Хебей, яка характеризується найвищим рівнем розповсюдження даного захворювання у світі. Вперше одночасно вивчено гентичні (делеції) й епігенетичні (метилювання) зміни того ж самого гену - FHIT. Показано, що будь-яка інактивація гена-супресора - генетична й епігенетична - призводить до розвитку захворювання. Даний факт розглянуто як експериментальне підтвердження двоударної теорії виникнення раку. Вперше за результатами аналізу здорової тканини пацієнтів розраховано частоти алелей гена FHIT й обгрунтовано припущення, що висока розповсюженість раку стравоходу у дослідженому регіоні Китаю пав'язана з високою частотою делецій цього гену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(5КИТ)026.256 + Р569.433.1-1 +
Шифр НБУВ: РА362891

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Вей Дзюнь 
Жанрова система народно-пісенної культури Китаю: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Вей Дзюнь ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Вперше проведено дослідження жанрової системи народної пісенної культури Китаю, розглянуто процес її становлення та розвитку в соціально-історичному аспекті. Охарактеризовано фактори, що визначають особливості народно-пісенної традиції Китаю. Виявлено загальні та регіональні виконавські відмінності китайського вокального мистецтва. Встановлено критерії та запропоновано жанрову класифікацію народно-пісенної культури Китаю, яка грунтується на соціально-філософському підході. Обгрунтовано комплексне уявлення про китайські народно-пісенні традиції, охарактеризовано їх мовну специфіку та принципи виконавства, а також специфіку функціонування у соціумі. Наукове дослідження проведено з використанням описового, історико-географічного та порівняльно-історичного методів, а також матеріалів суміжних наук (історії, політології, лінгвістики, культурології, етнографії, музичної фольклористики). Вперше опубліковано зібрані у процесі дослідження народні пісні, що ілюструють розгалужену жанрову систему народно-пісенної культури Китаю, а також притаманні їй стилістичні особливості. Вперше китайські нотні матеріали подано з англійською транскрипцією, що дає можливість здійснювати їх оригінальне виконання іноземними співаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(5КИТ)0-414 +
Шифр НБУВ: РА344974

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Грицьких Д. В. 
Імперія Цин у зовнішній політиці Великої Британії, 1830 - 1842 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Д. В. Грицьких ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію, відповідно до якої в новому світлі розкрито історію політики Великої Британії щодо імперії Цин у першій третині XIX століття. Зроблено спробу відійти від спрощеного підходу, згідно з яким війна 1839 - 1842 рр. ("Перша опіумна війна"), була розв'язана британськими правлячими колами з метою захистити інтереси британських торговців, промисловців і контрабандистів. Зовнішньополітичне відомство, очолюване Дж. Пальмерстоном, беручи до уваги "опіумний фактор", використовувало його для вирішення більш масштабного завдання - визнання Пекіном Великої Британії як рівноправного партнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)52-6 + Т3(4ВЕЛ)52-6
Шифр НБУВ: РА376697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чжан Цзюньчен 
Іноземні інвестиції в економіці Китаю (пріоритети використання і механізми регулювання): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Чжан Цзюньчен ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Доведено пріоритетність використання іноземних інвестицій в економіці Китаю. Виявлено ключові тенденції розвитку міжнародного інвестеційного ринку, надано аналітичну оцінку процесам іноземного інвестування економік різних країн. Проведено порівняльний аналіз національних стратегій залучення та використання іноземних інвестицій, висітлено особливості інвестиційної політики КНР. Наведено комплекс теоретико-методичних і практичних рекомендацій щодо ефективного використання методів та інструментів державного регулювання іноземного інвестування з урахуванням мікроекономічних факторів його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9 (5Кит) 0-56
Шифр НБУВ: РА316114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хуан Цинь 
Інформаційна політика Китайської Народної Республіки в сучасних міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Хуан Цинь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано підхід до розуміння теоретико-методичних концепцій формування державної інформаційної політики на прикладі Китайської Народної Республіки (КНР) за умов трансформації політичної системи під впливом глобалізаційних процесів, який характеризується визнанням пріоритетності державного управління у сфері інформації та комунікації з одночасною підтримкою економічних реформ та вільної конкуренції. З'ясовано напрями міжнародного співробітництва у сфері інформаційної політики у межах регіональних міжнародних організацій Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР) - АТЕС та АСЕАН, яка відображає специфіку інформаційного розвитку регіону, роль політичного лідерства азійських країн і політику подолання інформаційної асиметрії за рахунок ефективної інвестиційної політики. На підставі компаративного аналізу узагальнено концептуальні засади сучасних стратегій інформаційної політики країн АТР і доведено, що вони поєднують глобальні інтеграційні тенденції та національну специфіку розвитку інфомаційного суспільства. Комплексно досліджено проблему формування політичної стратегії інформаційного суспільства КНР. Проаналізовано модель суспільного розвитку з урахуванням політичної, економічної та інших значимих складових інформаційної політики держави. Досліджено специфіку модернізації інформаційної сфери КНР, та зроблено висновок про позитивну динаміку впровадження міжнародних стратегій інформатизації, електронного врядування, електронної комерції та інформаційної безпеки у внутрішній політиці держави. Запропоновано рекомендації для реалізації пріоритетів державної інформаційної політики у міжнародних відносинах. З'ясовано емпіричну залежність модернізації політичної системи й ідеології КНР і державної інформаційної політики, яка є чинником забезпечення зовнішньополітичних інтересів Китаю у міжнародних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф018 + Ч620.4(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА350981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Тен Жи 
Китайска монументальна скульптура: традиції та сучасність: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Тен Жи ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено функції та художні принципи китайської монументальної скульптури на різних історичних етапах розвитку. Вперше в українському мистецтвознавстві висвітлено розвиток монументальної скульптури та спеціальної художньої освіти в Китаї XX - на початку XXI ст., визначено їх періодизацію й особливості засвоєння європейського естетичного досвіду. Розглянуто розвиток міської скульптури. Проведено критичний аналіз сучасних об'єктів. Введено до наукового обігу матеріали, документи, твори та прізвища китайських скульпторів XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ136.13(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА365790

Географічні рубрики:

      
19.

Черниш Н. О. 
"Китайська подорож" О. Седакової у контексті діалогу традиційних культур: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н. О. Черниш ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві здійснено компаративний аналіз "Китайської подорожі" в аспекті взаємодії з традицією китайської класичної культури (філософії, лірики та графіки пейзажних мініатюр). Дослідження збірки О. Седакової в обраному аспекті дозволяє визначити "зону контакту" двох культур як естетично свідому, так і несвідому, а також вирізнити семантико-поетологічні особливості циклу в контексті розробки тем і стилів Сходу в російській літературі XX ст. та в контексті усієї творчості поета. Специфіка літературного компаративного аналізу вимагає залучення до розгляду прецедентних текстів китайської культури ("Дао-Де цзін", "Ши цзін", поезія Лі Бо, Ван Вея, Сикун Ту), а також актуалізує рецептивно-інтерпретаційне дослідження проблеми атрибуції протексту, яким є книга китайської літератури "І цзін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Седакова О. О. 535 + Ш5(5КИТ)-318.3 +
Шифр НБУВ: РА380746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ма Вей 
Концепція форми в музиці Китаю і Європи: аспекти композиції та виконавства: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ма Вей ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено порівняння концепції музичної форми та її філософських засад, базуючись на концепції двійковості/четвертинності - трійковості у Китаї та Європі. Представлено концепцію художньої форми як взаємодію регіонально- та часово-ментально віддалених підходів, сформованих за умов Європи та Китаю, які інтегруються завдяки інтернаціональному значенню професійної музичної діяльності виконавців-піаністів та композиторів у поєднанні традицій різних країн та шкіл. Уперше в українському музикознавстві під час дослідження застосовано положення про музичну форму, які містить китайська філософія та сучасне китайське музикознавство. Проаналізовано ряд композицій і виконавських інтерпретацій китайських (Лі Ін Хая, Чжоу Луна, Чу Дзіен Ера, Тін Шан Ти, Ши Шун Чена, Лі Юнь Ді) і деяких європейських (С.Скотта, О.Станка, А.Бределя) музикантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.56 + Щ313(5КИТ) + Щ313(4) +
Шифр НБУВ: РА334308

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського