Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (427)Журнали та продовжувані видання (440)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5ІНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Кобзаренко А.М. 
Безпекова політика Індії в Південній Азії (1989 - 2004): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Кобзаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено структуру, характер та головні напрямки безпекової політики Індії в Південній Азії у 1989 - 2004 рр. Обгрунтовано концепцію розширення регіональних меж південноазійського комплексу безпеки, проаналізовано загрози, що походять з Південної Азії. Визначено основні параметри впливу індійського внутрішнього процесу та політики великих позарегіональних держав, зокрема - США, КНР та Росії. Розглянуто політику Індії щодо Пакистану, особливості індійсько-китайської взаємодії у безпековій сфері та ядерну політику країни. Доведено, що головними особливостями стратегії Індії протягом досліджуваного періоду були орієнтація на власні сили, пріоритетність контролю над найближчим оточенням, звуження застосування силової політики, використання переваг потенціалу та поступовий перехід до формування сприятливого середовища безпеки через зацікавлення сусідніх держав у конструктивних відносинах, а також випереджальне посилення вертикальних структур безпекової взаємодії з малими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)64 +
Шифр НБУВ: РА345740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Борділовська О. А. 
Еволюція зовнішньополітичної стратегії Республіки Індія у постбіполярний період: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / О. А. Борділовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше в український політичній науці досліджено особливості зовнішньополітичної стратегії Індії та її еволюцію в період по закінченню "холодної війни". Особливу увагу приділено цивілізаційному чиннику формування стилю міжнародної поведінки Індії. Доведено, що зовнішньополітичний її курс є поєднанням певних ідеальних підходів та практицизму, зумовленого необхідністю всебічного захисту національних інтересів. Проаналізовано еволюцію стратегії країни у постбіполярний період, що вирізняється посиленням реалістичних підходів та переходом до практичних кроків з метою підвищення її міжнародного статусу. Узагальнено досвід Індії в її зовнішньополітичній діяльності. Подано авторське бачення факторів, що зумовили прагнення країни вступити до клубу великих світових держав, і визначено головні чинники, що уможливлюють досягнення такої стратегічної мети у середньостроковій перспективі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)
Шифр НБУВ: РА381701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кулик А. С. 
Поетика малої лірики Аміра Хусро Дехлеві: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А. С. Кулик ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ІНД)952.131.11-4 Хусро Дехлеві, А. 535
Шифр НБУВ: РА369252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ігнатьєв П. М. 
Політика Республіки Індії в Південній Азії: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / П. М. Ігнатьєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості південноазійської політики Республіки Індії, стратегічною метою якої є набуття лідерства в регіоні. Проведено дослідження двох рівнів політики Республіки Індії з набуття лідерського статусу - регіонального та глобального, а також двостороннього та багатостороннього, яке здійснюється в рамках Південноазійської асоціації регіонального співробітництва. Надано оцінку ефективності регіональної політики Індії, сформовано рекомендації для органів державної влади, в компетенції яких здійснення зовнішньополітичної діяльності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)64-(57)
Шифр НБУВ: РА375526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Давидович Л. Я. 
Політика Республіки Індія щодо країн пострадянського простору (1991 - 2004 рр.): автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л. Я. Давидович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес формування політики Індії щодо країн пострадянського простору (ПРП) у взаємозв'язку з завданнями зовнішньої політики незалежної України. Особливу увагу приділено дослідженню пріоритетних напрямів політики Індії щодо країн ПРП, вивченню основних передумов її формування та засобів реалізації. Встановлено, що на ПРП основні напрями політики Індії - Російська Федерація та Центральноазійські республіки, другорядне місце відведено радянськіим республікам - державам Східної Європи, зокрема Україні, а також країнам Балтії та Кавказу в постбіполярний період. Визначено, що формування зовнішньополітичних пріоритетів Індії на ПРП відбувалося, значною мірою, на базі здобутків індо-радянських відносин та обумовлено високою концентрацією на зазначених напрямках - коротко- та довготермінових національних інтересів Республіки. Обгрунтовано доцільність гарантування енергетичної безпеки Індії, боротьбу з міжнародним тероризмом та сепаратизмом, інтенсифікацію економічного та військово-технічного співробітництва з потужними міжнародними партнерами та здобуття їх підтримки під час вирішення питання про набуття Індією статусу постійного члена Ради Безпеки ООН. Встановлено, що Індія здійснює співробітництво з країнами ПРП на рівні двостороннього співробітництва та в контексті багатосторонньої дипломатії (міжнародні організації, форуми, конференції). Доведено, що основні напрями політики Індії на ПРП - Російська Федерація та держави Центральноазійського регіону, Україна не відіграє значної ролі у зовнішньополітичній стратегії Індії постбіполярного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД),9(4/5)
Шифр НБУВ: РА382082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Стойко С.В. 
Розвиток педагогічної освіти Індії у XX столітті: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / С.В. Стойко ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено етапи розвитку педагогічної освіти в країні, проведено аналіз освітньої політики уряду в різні періоди діяльності. Висвітлено шляхи підготовки педагогів, зміст і форми підготовки, навчальні плани та програми закладів педагогічої освіти. Проаналізовано педагогічну освіту Індії та провідних світових країн у межах даного періоду. Розглянуто проблеми педагогічної освіти країни й висвітлено вірогідні перспективи її розвитку. Акцентовано увагу на тих позитивних ідеях, які можуть бути використані у підготовці вчителів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5ІНД)6
Шифр НБУВ: РА372404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ленько О.В. 
Суспільно-політичні погляди Джавахарлала Неру та становлення індійської державності (1947 - 1964 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Ленько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив суспільно-політичних поглядів першого прем'єр-міністра незалежної Індії Джавахарлала Неру (1889 - 1964 рр.) на становлення державності у незалежній Індії. Вивчено історичний досвід управління індійським суспільством. Викладено теоретичні та практичні рекомендації щодо управління суспільствами східного зразка. Висвітлено історію вивчення постаті політика. Розкрито питання економічної теорії та історії фінансів у роботах Д.Неру, його погляди на економічну сутність капіталізму та зовнішньоекономічні відносини. Розглянуто історико-економічні основи "курсу Д.Неру". Проаналізовано динаміку поглядів індійського політичного діяча на соціалізм, соціальну історію. Викладено теоретичні аспекти політичної історії у працях Д.Неру. Особливу увагу приділено здійсненню соціально-економічної модернізації Індії під його керівництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИНД)6-8 Неру + Ф1(5ІНД)603 Неру
Шифр НБУВ: РА312819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Собецька О.Е. 
Українська народна казка про тварин та індійська "Панчатантра": порівняльний структурно-семантичний аналіз сюжетів: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.Е. Собецька ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто українські казки про тварин і казки з індійської "Панчатантри". Проаналізовано порівняльні методи вивчення фольклору. Висвітлено жанрову специфіку та структуру "Панчатантри". Розглянуто особливості українського казкового епосу. З'ясовано типологію мотивів українських казок про тварин і "Панчатантри". У порівняльному аспекті проведено структурно-семантичний аналіз сюжетів українських казок про тварин і "Панчатантри". За результатами дослідження з'ясовано особливості порівнюваних культур, виявлено казки, в яких збігаються мотиви, сюжети, підтверджено ефективність порівняльного структурно-семантичного методу. Запропоновано схематичне зображення аналізу у вигляді таблиць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 + Ш3(5ІНД)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА361611

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського