Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (72)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>GRR=43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Голоперов В.В. 
Ідейно-теоретична еволюція західноєвропейської соціал-демократії в контексті ліберальної трансформації західного суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.В. Голоперов ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено еволюцію західноєвропейської соціал-демократії на прикладі Соціал-демократичної партії Німеччини та Лейбористської партії Великобританії. Відзначено, що затвердження ревізіонізму, традиції модернізувати свою теорію відповідно з об'єктивними змінами у суспільстві, сприяло тому, що еволюція соціал-демократії відбувалась у взаємозв'язку з еволюцією західного суспільства. Доведено, що еволюція європейського суспільства була ліберально орієнтованою, відповідала прагненням західної людини до розширення свободи - політичної, економічної, культурної. За півтора сторіччя соціал-демократія пристосувалась до цього процесу, поступово стала використовувати як засадничі ліберальні принципи, погляди, рецепти. Запропоновано практичні рекомендації щодо стратегії розвитку української соціал-демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф64(43)2 +
Шифр НБУВ: РА356415

      
2.

Волик А.М. 
Розвиток сільськогосподарської кооперації в країнах Західної Європи (результати та можливості застосування в агропромисловому виробництві України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.М. Волик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено соціально-економічну сутність виникнення та напрями розвитку сільськогосподарської кооперації в зарубіжних країнах, основні принципи створення і функціонування кооперативних структур. Проведено класифікацію сільськогосподарських кооперативних формувань. Викладено особливості формування та організаційно-економічний механізм створення і функціонування кооперативів. Обгрунтовано соціально-економічні функції сільськогосподарської кооперації та її роль у формуванні продовольчих ресурсів окремих держав. Доведено можливості застосування зарубіжного досвіду кооперування фермерських господарств у реформуванні агропромислового виробництва України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(43)321.88 + У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА310499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Іжа М. М. 
Система регіонального управління: світовий досвід і Україна: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / М. М. Іжа ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування регіонального рівня управління у зарубіжних державах і в Україні з огляду на сучасні тенденції глобалізації, регіоналізації та децентралізації. Регіон, як базову складову системи регіонального управління, розглянуто у двох площинах: як одну з одиниць територіальної структури держави, та як повноправного учасника політичного процесу, що стає можливим у результаті тенденції регіоналізації у більшості сучасних держав. Встановлено, що регіоналізація, яка є основою формування регіонального рівня управління, процесом регіонального структурування простору, а також повноцінного включення регіонів у політичне, економічне та соціальне життя на національному та транснаціональному рівнях. На підставі аналізу процесів на регіональному рівні у країнах Західної та Східної Європи доведено, що глобалізація не призводить до стандартизації регіонів різних країн, не нівелює їх територіальні та культурні особливості, а створює для них нові можливості для розвитку в економічній, соціальній, культурній сферах. Показано, ще найкращим шляхом розвитку для держави та регіонів є пристосування до мінливих рамок глобалізації, що значною мірою залежить від адекватності інституційної структури регіонів. Розглянуто взаємозв'язок між членством у наднаціональній структурі - Євросоюзі й адміністративно-територіальним устроєм, системою відносин центр - регіони у країнах-членах. Надано характеристику регіонального рівня управління в Україні, визначено його найбільш гострі проблеми та визначено шляхи їх подолання. Вказано на небезпеки федералізації та формалізації у ході вдосконалення системи органів регіонального рівня управління, визначено ефективність застосування інструментів здійснення державної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124 + Ф3(43/45)124
Шифр НБУВ: РА384255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Чернятевич 
Становлення економічних суб'єктів ринкової економічної системи в Західній Європі (друга половина ХVII - перша половина ХІХ ст.): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ярослава Василівна Чернятевич ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(43)4
Шифр НБУВ: РА365309

Рубрики:

      
5.

Чугріна О.Р. 
Трансформація міжнаціональних та міжетнічних відносин у Західній Європі в 1980 - 1990-ті рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Р. Чугріна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних теоретичних надбань наукової думки й аналізу значної кількості джерел і літератури здійснено комплексне дослідження процесу трансформації міжнаціональних і міжетнічних відносин у 1980 - 1990-х рр. із застосуванням міждисциплінарного підходу. Узагальнено міжнародно-правові критерії права на самовизначення та його реалізації за сучасних умов, розглянуто зміни щодо статусу та прав етнонаціональних меншин і корінних народів, а також етнополітичних прав людини. Висвітлено досвід врегулювання етнополітичних проблем у федеративних та унітарних країнах Західної Європи. Здійснено інтерпретацію регіоналізму як чинника міжетнічної стабільності й єдності Європи. Визначено засоби вирішення етнонаціональних проблем на підставі вивчення практичного досвіду західноєвропейських країн стостовно іноетнічних груп. Обгрунтовано цінність полікультурної різноманітності європейського суспільства у його консолідації. Визначено найважливіші напрями у політиці держав, спрямовані на збереження культурної та лінгвістичної самобутності народів Західної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС53)634-56 + Ф51(43) +
Шифр НБУВ: РА348027

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського