Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9ЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Журман С. М. 
Генеза ремесла в господарській системі Лівобережної України в XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / С. М. Журман ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено генези ремесел в господарській системі Лівобережного регіону України в XVII - XVIII ст. Проаналізовано особливості впливу ремісничого виробництва на розвиток господарської системи. Розглянуто історичні передумови виникнення ремесел, розвиток ремісничого виробництва на даній території в XVII - XVIII ст. Висвітлено перехід від натуральної до товарної системи господарства, чисельність і фахову розгалуженість ремісників, організаційну форму об'єднання майстрів, діяльність позацехових ремісників, причини зниження ролі та значення ремісничого виробництва в господарстві Лівобережної України. Визначено, що ремесла становлять важливий напрямок господарської діяльності населення регіону, характеризують загальний рівень розвитку економіки краю, впливаючи на соціальні, політичні та культурні процеси, які відбуваються у даний період у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР-9ЛІВ)403.0 + Т3(4УКР)46-2
Шифр НБУВ: РА377207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Качмала В.І. 
Демографічні та соціально-економічні зміни на Лівобережній Україні на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.І. Качмала ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено демографічні та соціально-економічні зміни на Лівобережній Україні на початку XX ст. На основі аналізу архівних дежерел, матеріалів преси, історіографічної бази дослідження розкрито особливості соціального складу мешканців регіону, чинників діяльності сільського населення та впливу аграрних реформ П. Столипіна на мешкалнців Лівобережжя. Розглянуто демографічні зміни у народжуваності, сімейних стосунках, смертності, міграційних процесах і тривалості життя мешканців регіону напередодні та під час Першої світової війни. Досліджено вплив соціальних проблем на економіку Полтавської та Чернігівської губерній, проведено паралель між економічною кризою та наростанням соціальної напруги. Зазначено, що перед початком Першої світової війни сільське населення відігравало вирішальну роль у контексті соціально-економічних змін і вирішувало проблему демографії. Проаналізовано роль і місце населення Полтавської та Чернігівської губерній у соціально-економічній структурі суспільства у період 1900 - 1917 рр. Доведено, що для населення регіону був характерний доіндустріальний тип відтворення, зокрема, високі народжуваність і смертність, великий відсоток працюючого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + С73(4УКР-9ЛІВ)61
Шифр НБУВ: РА372482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Прус В.З. 
Джерела права Лівобережної України першої половини XVIII століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.З. Прус ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела права Лівобережної України першої половини XVIII ст. на основі аналізу правових актів та матеріалів адміністративної та судової практики. Проаналізовано джерела права, що були чинними на вказаній території та сферу їх застосування для регулювання суспільних відносин. В основу дослідження покладено правові акти гетьманської влади, Генеральної військової старшини, договірні статті гетьманів з російськими царями, процес поширення в систему права Лівобережної України актів законодавства російського царату, Малоросійського приказу та I Малоросійської колегії, а також процес систематизації українського права вказаного періоду. З'ясовано юридичну природу та зміст договірних статей гетьманів з російськими царями, а також їх вплив на процес поширення російського законодавства. Проаналізовано теоретичний аспект основних форм закону імперської Росії, а також на підставі конкретних юридичних фактів визначено напрямки його поширення в українську систему права. Доведено, що за умов обмеження влади гетьмана та Генеральної військової канцелярії, а також їх тимчасової відсутності чи взаємозаміни українська система права, маючи великі традиції, продовжувала функціонувати та розвиватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-3 +
Шифр НБУВ: РА366964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шигаль Д.А. 
Мирова юстиція на Лівобережній Україні за судовою реформою 1864 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Шигаль ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут мирових суддів, створений за судовою реформою 1864 р., досліджено його головні змістові та функціональні ознаки. Проаналізовано основні етапи розробки цього інституту під час підготовки судової реформи. З залученням значної кількості архівних і статистичних матеріалів з'ясовано специфіку організації та діяльності мирових суддів у губерніях Лівобережної України, виявлено особливості їх функціонування у цих регіонах. Висвітлено напрямки функціонування даних суддів, зокрема: примирливу діяльність і здійснення обов'язків з охорони і підтримання громадського порядку. Розкрито суть скороченого порядку судочинства у даних судах. Наведено узагальнювальні таблиці з приводу становлення та розвитку інституту мирових суддів на Лівобережній Україні, на підставі яких сформульовано висновки щодо позитивного значення судів, що розглядаються, у справі становлення місцевого правосуддя та затвердження принципів законності й правопорядку у середовищі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)51-629.1 + Х891.9(4УКР-9ЛІВ)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА339445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сердюк І.О. 
Полкові міста Лівобережної України середини XVIII ст.: історико-демографічний вимір (на прикладі Ніжина, Переяслава й Стародуба): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І.О. Сердюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено основні характеристики дитинства, активного віку та старості, а також сприйняття їх тогочасним суспільством. Визначено особливості демографічної поведінки міських мешканців. Реконструйовано стратегію шлюбних практик представників різноманітних соціальних груп і приклади індивідуальної поведінки окремих осіб за умов міста. Встановлено особливості соціально-демографічних характеристик полкових міст Лівобережної Гетьманщини шляхом їх порівняння з аналогічними характеристиками населення міст Центрально-Східної та Західної Європи з одного боку та сіл українського Лівобережжя з іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + С73(4УКР-9ЛІВ)4
Шифр НБУВ: РА372914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Жмака В. М. 
Соціально-економічний розвиток міст Лівобережної України в 1920-ті роки: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. М. Жмака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-економічний розвиток міст Лівобережної України в 1920-ті р. Встановлено основні тенденції й особливості розвитку українських лівобережних міст періоду непу. Проаналізовано історіографію даної проблеми, введено в науковий обіг нові матеріали, які стосуються міських бюджетів, промисловості. Встановлено кількість міст регіону статус яких не змінювався протягом усіх 1920-х р. Розглянуто законодавчу базу та політику влади щодо міст. З'ясовано стан і тенденції розвитку промисловості та торгівлі, комунального господарства в містах Лівобережжя даного періоду. Висвітлено бюджети міст різних типів, визначено їх розміри, шляхи наповнення та витрачання міських фінансів, встановлено рівень їх виконання. Простежено динаміку чисельності міського населення регіону, розкрито особливості національної та соціально-класової структури, означено основні галузі праці самодіяльного населення міст Лівобережжя в роки непу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-22 + У03(4УКР-9ЛІВ)61
Шифр НБУВ: РА381096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського