Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9ЗАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Сікура 
Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drudy) та фактори обмеження його чисельності в Закарпатті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Олександр Адальбертович Сікура ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.67-5(4УКР-9ЗАК)
Шифр НБУВ: РА337829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яцина 
Педагогічна й культурно-освітня діяльність товариства "Просвіта" на Закарпатті (1920-1939 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Олена Федорівна Яцина ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР-9ЗАК)л5г
Шифр НБУВ: РА365686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Болдижар С.М. 
Правове становище Закарпатської України (1944 - 1946 роки): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Болдижар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу архівних документів, нормативно-правових актів та наукової літератури досліджено проблеми становлення та розвитку Закарпатської України у 1944 - 1946 рр. Проаналізовано політико-правові та соціально-економічні передумови, що сприяли утворенню Закарпатської України на заключному етапі Другої світової війни, зокрема, приділено увагу процесу її юридичного оформлення, здійсненого через рішення Першого з'їзду Народних комітетів Закарпатської України та діяльність Народної Ради. Вперше визначено ступінь легітимності Закарпатської України в цілому та Першого з'їзду народних комітетів як органу, що її започаткував, у контексті чинних на даний період норм міжнародного права. Визначено два послідовні етапи розвитку Закарпаття у 1944 - 1946 рр., хронологічні межі яких обумовлені зовнішніми та внутрішніми політико-правовими процесами на даній територій. Розглянуто правовий статус Закарпатської України, наведено характеристику основних юридичних ознак державності, притаманних даному адміністративно-територіальному утворенню. Розкрито особливості утворення й обсяг повноважень державно-управлінських органів у регіоні (Народна Рада Закарпатської України, народні комітети), висвітлено питання організації системи судової влади, визначено порядок і принципи здійснення правосуддя, проаналізовано нормативно-правові акти, прийняті місцевим органами влади. Висвітлено вплив зовнішніх факторів на процеси у Закарпатському регіоні, зокрема, радянських державних і військових структур на формування елементів державності Закарпатської України. Проаналізовано договірні процеси між Чехословацькою республікою та Радянським Союзом з приводу Закарпаття, зокрема, підписання Радянсько-Чехословацького довговору від 29 червня 1945 р. про передачу цієї території Радянській Україні як передумови зміни державно-правового статусу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЗАК)62 +
Шифр НБУВ: РА362924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мазурок І.О. 
Правове становище Закарпаття у 1939 - 1944 рр. (історико-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.О. Мазурок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття правового становища як політико-правового феномену, системними складовими якого є статус регіону та державний (політичний) режим. Наведено загальну характеристику політико-правової ситуації у гортистській Угорщині, висвітлено основні етапи становлення її державних і правових інституцій на території Закарпаття у 1939 - 1944 рр. Досліджено структуру специфічної управлінської вертикалі, що діяла в краї, - регентського комісаріату Підкарпатської території, її співвідношення із системою місцевого самоврядування. Розглянуто статут і повноваження судових і правоохоронних відомств, що діяли в регіоні, визначено роль армії у процесі здійсненя владних повноважень. Проаналізовано проекти автономії Закарпаття, висловлено думку щодо реальності перспектив її впровадження. Охарактеризовано ситуацію у сфері дотримання угорською владою основних громадських і політичних прав місцевого населення, зокрема права на життя, свободу пересування, національних і релігійних. Зроблено висновок про авторитарність державного (політичного) режиму, який реалізовувався Угорщиною на Закарпатті у 1939 - 1944 рр., відсутність окупаційного режиму та режиму військової диктатури у регіоні, виявлено ознаки квазіавтономного утворення у регентському комісаріаті Підкарпатської території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЗАК)61/62-5 +
Шифр НБУВ: РА362765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мільчевич С.І. 
Промисловий дизайн Закарпаття 40-х років XIX - 30-х років ХХ століття: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / С.І. Мільчевич ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано промисловий дизайн (ПД) Закарпаття 1840 - 1930 рр. як явище художньої культури. Визначено передумови становлення та розвитку ПД даного регіону у досліджуваний період. Висвітлено роль художньо-фахової освіти в контексті її впливу на формування проектної культури (ПК) краю. Досліджено процес становлення та розвитку ПК побутових ливарних виробів і дизайну гнутих меблів у Закарпатті в період художньо-формотворчих та етнокультурних процесів. Визначено місце ПД регіону в європейській культурі зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4УКР-9ЗАК)53
Шифр НБУВ: РА370279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Задорожний І.З. 
Простопініє Бокшая-Малинича в контексті української ірмолойної традиції (на матеріалі ірмосів та вибраних співів літургій): автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / І.З. Задорожний ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено закарпатський церковно-співочий збірник - "Простопініє Бокшая-Малинича" на тлі традиційних для України рукописних і друкованих Ірмологіонів XVII - XIX ст. Установлено органічну спорідненість Простопінія та Ірмологіонів (спільність репертуару, єдність музичного стилю). Виявлено тенденцію до оновлення, спрощення музичної мови, її фольклоризацію, осучаснення давніх форм наспівів і кристалізацію їх локальних, регіональних особливостей. З'ясовано, що на фоні кардинальних мелодико-ритмічних змін, новоутворень у напівах Простопінія непорушними залишились нормативи архаїчного ірмолойного формотворення - часомірна модальна метрика. Простопініє як частина духовного буття народу на сучасному етапі є важливим надбанням сакральної співочої культури, яка формувалась у контексті українсько-європейських історичних і культурно-мистецьких процесів XVII - XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9ЗАК)4-44 + Щ312г(4УКР)6 д Бокшай І. +
Шифр НБУВ: РА356690

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Микуланинець Л. М. 
Становлення та розвиток професійного музичного мистецтва Закарпаття другої половини XX століття: етнокультурні аспекти: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л. М. Микуланинець ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні засади дослідження, що базуються на досягненнях етнокультурології та мистецтвознавства, висвітлено основні тенденції сучасних регіональних досліджень, охарактеризовано головні соціокультурні процеси у краї у другій половині XX ст. Охарактеризовано етапи розвитку професійного музичного мистецтва Закарпаття, виділено основні етнокультурні чинники, що вплинули на його становленя та розвиток. Розкрито діяльність Закарпатської обласної філармонії та провідних її колективів у контексті етнокультурного розвитку професійного музичного мистецтва краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9ЗАК)63-69
Шифр НБУВ: РА380053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ганудельова Н. Г. 
Традиційні пастуші аерофони Закарпаття (системно-типологічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. Г. Ганудельова ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вивчення явищ традиційної аерофонної культури Закарпаття в системно-типологічному, системно-етноорганологічному, жанрово-функційному та структурно-типологічному аспектах. Встановлено, що аерофонна музика пастушої традиції посідає чільне місце у традиційній музично-інструментальній культурі Закарпаття та є самобутнім художньо-естетичним явищем, якому властива специфічна структура й особливі характеристики. Традиційна аерофонна музика Закарпаття є складовою етнічного звукового ідеалу українців і водночас має вплив на формування звукового ідеалу локальної музичної культури. Вперше здійснено комплексне дослідження традиційного аерофонного музичного інструментарію Закарпаття та подано його детальний органологічний опис, проаналізовано ареали його поширення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.722(4УКР-9ЗАК)
Шифр НБУВ: РА380384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського