Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9БУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Сайфуліна Ю.В. 
Встановлення і розбудова радянського державного режиму в Північній Буковині в 1940 - 1947 рр.: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Сайфуліна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто формування державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. як закономірний результат інкорпорації Північної Буковини до складу УРСР та специфічну форму легітимації радянської влади на цих землях. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що становлення та розбудова радянського державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. є одним з етапів історико-правового процесу в Україні. Відзначено, що об'єктивне правове оцінювання історичних подій, які зумовили входження Північної Буковини до складу УРСР та СРСР, можливе лише за умови неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, насамперед, доктрини інтертемпорального права. Запропоновано визначення часу завершення процесу цесії Північної Буковини як колишньої складової румунської держави до складу Української РСР. Виявлено, що радянська влада в Північній Буковині у 1940 - 1947 рр. була явищем екзогенного характеру, зокрема, її організаційні форми, принципи діяльності та внутрішнього підпорядкування, кадрова політика визначалися загальносоюзними і республіканськими органами без врахування місцевих особливостей і можливостей кадрового потенцілу. Відзначено, що трансформаційні процеси відбулися у контексті перенесення інституційного досвіду радянської тоталітарної держави. Впродовж 1940 - 1947 рр. у Північній Буковині було створено інституційну та юридичну основу для уніфікованого тоталітарного радянського державного режиму з розгалуженою системою репресивно-карального апарату. Водночас входження цих земель до складу УРСР у контексті основних подій історії держави та права України є важливим етапом формування сучасної української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9БУК)6-523 + Т3(4УКР337)6-5 +
Шифр НБУВ: РА364694

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Круль Г.Я. 
Географо-краєзнавча оцінка процесів заселення Північної Буковини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Г.Я. Круль ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні засади географо-краєзнавчого дослідження процесів заселення історико-географічних територій. Уточнено визначення об'єкта географо-краєзнавчих досліджень. Показано місце та роль географічного краєзнавства у структурі українознавчих дисциплін. За кількісними та басейновими характеристиками виявлено часово-територіальні особливості утворення поселень і формування поселенської мережі Північної Буковини від часів палеоліту до XX ст. Проведено просторову структуризацію мережі первісних поселень у територіальні осередки їх концентрації. Виконано морфометричний аналіз розміщення населених пунктів сучасної та первісної мережі Північної Буковини за абсолютною та відносною висотами та за похилом схилів та їх експозицією. Відтворено організацію територіальної поселенської ретроспективно-сучасної мережі Північної Буковини. Показано рейтингове значення впливу морфометричних чинників на формування ретроспективно-сучасної структури населених пунктів. Виявлено залежність часової динаміки заселення поселень від опосердкованої сумарної поселенської енергії території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-9БУК)2 + Т3(4УКР-337) +
Шифр НБУВ: РА346616

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Дутка В.В. 
Килим Північної Буковини ХХ ст.: традиції та новаторство: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / В.В. Дутка ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження буковинського килимарства від традиційних форм до сучасних мистецьких модифікацій. Виявлено основні чинники формування та засади художньо-стильової структури традиційного буковинського килима. З'ясовано типологію виробів. Висвітлено розвиток регіонального килимарства у контексті основних практик XX ст. - масового виробництва, а також народної традиційної та самодіяльної творчості. Розглянуто шляхи та можливості розвитку традицій буковинського килимарства у сучасному художньому текстилі. До наукового обігу введено нові матеріали, наведено певні історіографічні, фактологічні дані, зокрема з питань фахової підготовки художників-спеціалістів текстилю, творчості народних майстрів і сучасних митців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.23(4Укр-9Бук)6 +
Шифр НБУВ: РА351833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Глібовицький І.С. 
Музичне життя Буковини XIX - початку XX століття як прояв полікультурного середовища: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / І.С. Глібовицький ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження регіональної музичної культури Буковини ХІХ - початку ХХ ст. в контексті поліетнічного середовища та як невід'ємну частину суспільно-історичних подій, вагомий чинник українського національного відродження. Описано процес зародження домашнього музикування, налагодження діяльності німецького товариства "Der Verein zur Forderung vor der Grundung der Tonkunst in der Bukovina", румунської "Armonia", українського "Буковинський Боян", "Руського міщанського хору", культурно-просвітницьких мистецьких об'єднань. Охарактеризовано розвиток музичної освіти, становлення професійного музичного мистецтва в контексті взаємодії та взаємовпливу різних національних культур. Розкрито внесок найвидатніших музикантів - представників різних національностей - у розвиток музичної діяльності Буковини даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9БУК)61-69
Шифр НБУВ: РА371262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Токарюк 
Раритетний компонент флори Буковинського Прикарпаття, його аналіз та охорона: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Алла Іларіонівна Токарюк ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(4УКР-9БУК)
Шифр НБУВ: РА346965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Житарюк І.В. 
Розвиток математичної освіти і науки Буковини та Північної Бесарабії (середина ХІХ - початок ХХІ ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 09.00.12 / І.В. Житарюк ; Нац. НДІ українознав. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено феномен математичної освіти та науки Буковини та Північної Бесарабії як чинників розвитку української системи освіти середини XIX - початку XXI ст. за часів перебування краю у складі Австрії, царської Росії, королівської Румунії, СРСР і незалежної України. З позицій системного та українознавчого підходів розкрито особливості організації навчально-виховного процесу та формування змісту математичної освіти у краї у даний період. Встановлено, що математична освіта Буковини та Північної Бесарабії упродовж досліджуваного періоду складала основу загальноосвітнього розвитку особистості, а математична наука - базу для науково-технічного розвитку краю та створювала умови для їх інтеграції в європейський освітньо-науковий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)51/52 + В1 г(4УКР-9БУК) + В1 г(4УКР-9БЕС) +
Шифр НБУВ: РА370170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сандуляк І. Г. 
Розвиток туризму на Буковині у другій половині XIX - 80-х рр. XX ст. (історико-краєзнавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Г. Сандуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано ступінь наукової розробки теми в історичній літературі та проаналізовано джерельну базу для всебічного розкриття кола даних питань. Простежено основні аспекти розвитку, історико-культурні напрямки та організація туризму на Буковині від часів його становлення та до створення системи організації дозвілля як для самого населення краю, так і для подорожуючих. Висвітлено регіональну специфіку туристичної практики, її історико-краезнавчі орієнтири, культурно-пізнавальні та дидактичні складові, які формувалися та розвивалися за умов зміцнення музейної справи, організації та розширення бальнео-рекреаційної сфери послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5/6-7 + Ч518.13(4УКР-9БУК)5/6
Шифр НБУВ: РА377393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Хілько І.О. 
Розвиток художньої освіти на Буковині (друга половина XIX - 30-і роки ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Хілько ; Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено проблему розвитку художньої освіти на Буковині у другій половині XIX - 1930-х рр. Проаналізовано еволюцію змісту навчально-методичного забезпечення та форм його реалізації у контексті прогресивних процесів у європейській педагогічній науці й образотворчому мистецтві даного періоду. На прикладі Чернівецької промислової школи та Вижницької школи різьби та металевої орнаментики встановлено особливості діяльності художньо-професійних навчальних закладів і змісту освіти в них. Здійснено ретроспективний аналіз навчальних планів середніх навчальних закладів Буковини у різні роки, досліджено особливості реалізації ідеї ступеневої художньої освіти в краї. Охарактеризовано систему підготовки та підвищення кваліфікації вчителів художньо-мистецьких дисциплін у школах Буковини у другій половині XIX - 1930-х рр. Обгрунтовано можливості творчого використання мистецької спадщини у сучасній художній освіті. До наукового обігу введено маловідомі та невідомі архівні матеріали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР-9БУК) + Щ313(4УКР-9БУК)53 +
Шифр НБУВ: РА354497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мельничук 
Становлення та розвиток музичної освіти на Буковині (кінець XVIII - початок ХХ століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ярина Маноліївна Мельничук ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9БУК)5 + Щ31р(4УКР-9БУК)
Шифр НБУВ: РА365651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Міщенко І.І. 
Трансформація європейських художніх течій в образотворчому мистецтві Буковини кінця XIX - першої половини XX століття (до 1940 року): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / І.І. Міщенко ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний культурологічний аналіз художнього процесу на Буковині в кінці XIX - першій половині XX ст. Виявлено провідні тенденції та специфіку його розвитку в європейському мистецькому контексті. Висвітлено вплив на формування образотворчості Буковини навчальних закладів Західної Європи. Вивчено історію виникнення та принципи функціонування художніх товариств, музейних установ. Показано значущість їх діяльності у розвитку мистецтва краю. Проаналізовано публікації, які висвітлювали життя та творчість митців, а також художні події. Розкрито передумови виникнення та специфіку інтерпретації у буковинському образотворчому мистецтві різноманітних стилів і напрямів, характерних для європейського мистецтва зазначеного часу (академізму, модерну, експресіонізму). Класифіковано їх прояви, розглянуто взаємодію загальних особливостей стилю й естетичних уподобань окремих майстрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-9БУК)61-2 +
Шифр НБУВ: РА363690

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського