Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4КРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кучер Є.М. 
Аутекологічні особливості репродуктивного зусилля орхідних гірського Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Є.М. Кучер ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено аутекологічні особливості репродуктивного зусилля орхідних Гірського Криму та виявлено типи репродуктивної тактики, властиві представникам родини. Виявлено нівелювання або спотворення в межах триби Neottieae загальної тенденції інтенсифікації насінної продуктивності зі зростанням ступеня мікопаратизму видів під час порівняння паразитних орхідних і фотоавтотрофних рослин з інших родин. Встановлено у досліджених видів наявність двох типів репродуктивної тактики ("розпорошеного репродуктивного внеску" і "концентрованого удару").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.151*80*332(4Укр-4Кри)
Шифр НБУВ: РА318041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лєбєдєв С.М. 
Гронова листовійка (Lobesia botrana Den. et Schiff) і чинники, що обмежують їх чисельність у виноградних насадженнях передгірного Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / С.М. Лєбєдєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше за умов Криму вивчено біологічні особливості гронової листовійки (плодючість, співвідношення статей тощо), закономірності динаміки чисельності листовійки у виноградних насадженнях різноманітного типу. Оцінено чинники, що регулюють чисельність шкідника до господарсько невідчутного рівня. Вперше запропоновано безпестицидний захист виноградних насаджень від гронової листовійки, а також рекомендовано захист виноградників з застосуванням гормональних препаратів. Встановлено, що в розвитку листовійки та винограду спостерігається певна синхронність. Співвідношення статей у листовійки в усіх поколіннях 1:1,1 - 1,25 (превалюють самки). З'ясовано, що її середня плодючість складає 80 яєць. Зазначено, що визначення термінів появи гронової листовійки доцільно здійснювати за допомогою феромонних пасток. Досить низька чисельність листовійки спостерігається на високоштамбових виноградниках. Мінімальну чисельність шкідника відзначено на сортах Молдова й Ркацителі, максимальна - на сортах Аліготе й Агадаї. Визначено, що гронова листовійка - слабко регульований ентомофагами вид. Відмічено, що у боротьбі з нею необхідні феромони, застосовані методом елімінації самців, а за їх відсутністю доцільно застосовувати гормональні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6(4УКР-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА317462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сілаков В.В. 
Інтенсивна культура винограду в умовах Західної передгірсько-приморської підзони Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.В. Сілаков ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати досліджень і розробок раціональних для умов агрофірми "Золота балка" систем ведення виноградних насаджень, а також технічних засобів їх реалізації. Надано оцінку зв'язку факторів ампелоекологічного середовища на ділянках і технологічним прийомам закладення, вирощування виноградних насаджень агрофірми з отриманням виноградно-виноробної продукції. Визначено раціональні параметри розмірів насаджень, стану їх рельєфу і порядку розташування рослин на ділянці, що забезпечують стійке отримання основних типів її виноградної та виноробної продукції. Здійснено комплексний і поелементний аналізи енергоємності технологій закладення й обробітку виноградних насаджень, висвітлено основні напрями зниження сукупних енергозатрат у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2(4УКР-4КРИ) + П491.6
Шифр НБУВ: РА317092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Романенко К.О. 
Міксоміцети Кримського природного заповідника: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / К.О. Романенко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено видову різноманітність міксоміцетів Кримського заповідника та виявлено її таксономічні, фітоценотичні та екологічні особливості. Досліджено розподіл міксоміцетів за фітоценозами, встановлено субстратну приуроченість та екологічні групи. З'ясовано особливості розвитку міксоміцетів на різних типах субстратів, а також досліджено вплив низькоінтенсивного лазерного опромінення щодо їх росту та розвитку на корі живих дерев за умов вологої камери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*852.2(4УКР-4КРИ)л64 + Е521.4*88(4УКР-4КРИ)л64 +
Шифр НБУВ: РА344046

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Назарова Т.О. 
Населення Херсонеса в I - XIV ст. за антропологічними даними: Автореф. дис... канд. іст. наук: 03.00.14 / Т.О. Назарова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено антропологічний склад населення Херсонеса Таврійського періоду I - XIV ст. з використанням результатів аналізу експонатів краніологічної колекції, що нараховує 468 черепів. Наведено краніологічну характеристику населення міста згідно з основними періодами його існування. Херсонеські краніологічні серії розглянуто на підставі антропологічних матеріалів, що характеризують різноманітні етнічні групи, з якими взаємодіяло населення міста та представники яких могли потрапляти до його складу. Проаналізовано демографічні покажчики, що відображають рівень тривалості життя людей за період більше ніж півтора тисячоліття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*224*85(4Укр-4Кри)
Шифр НБУВ: РА317538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Саловська Л.В. 
Регулювання рівня доходів сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.В. Саловська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено суть категорії "доходи сільського населення" та запропоновано уточнення щодо її визначення. Розроблено класифікацію доходів сільського населення з використанням семи класифікаційних ознак. Обгрунтовано основні засади ефективного механізму регулювання даних доходів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення інформаційного забезпечення та методів оцінок їх рівня: застосування неперсоніфікованих даних податкової адміністрації, шкали еквівалентності, прогнозування рівня доходів сільського населення та мінімального споживчого бюджету за допомогою економіко-математичних методів за умов автоматизованої обробки економічної інформації. Сформульовано пропозиції щодо регулювання рівня доходів зазначеної категорії349 населення на макроекономічному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-942-21 + У9(4УКР-4КРИ)320-942-21
Шифр НБУВ: РА326993

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Шевченко С.В. 
Репродуктивна біологія ряду цінних субтропічних плодових та декоративних рослин Криму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / С.В. Шевченко ; Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 33 с. — укp.

Здійснено порівняльне дослідження репродуктивної біології представників шести родин квіткових рослин (Annonaceae, Ericaceae, Anacardiaceae, Rhamnaceae, Davidiaceae, Oleaceae). Досліджено закономірності формування та будови елементів їх генеративної сфери, особливості насіннєвого відтворення. Вперше наведено ембріологічну характеристику Arbutus andrachne, Pistacia mutica, Davidia involucrata та істотно доповнено дослідження ембріології Asimina triloba, Zizyphus jujuba та Olea europaea. Визначено типи генеративних структур. Доведено висунуту гіпотезу про можливість подвійного шляху подальшого розвитку спорогенної тканини мікроспорангія та здатності її диференціюватися не лише в мікропороцити, але і в тапетум. Виявлено морфогенетичні кореляції у генезисі репродуктивних структур. Відзначено, що біологічна пластичність системи репродукції здійснюється системами несумісності та структурними особливостями квітки і має адаптивне значення. Підтверджено виділення роду Davidia в самостійну родину Davidiaceae та самостійного порядку Annonales. Встановлено явище гетеробатмії, яке свідчить, що еволюційні перетворення генеративної сфери відбуваються гетерохронно та не завжди співпадають з темпами еволюції інших морфологічних ознак, хоча і простежено тенденцію до прогресивної еволюції комплексу ознак. Висвітлено високу спеціалізацію елементів репродуктивної системи таксонів незалежно від їх філогенетичного рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444*736(4Укр-4КРИ) + П278-275.8(4Укр-4КРИ) + П25-275.8(4Укр-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА316094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дрягін В.Б. 
Рівень нагрузки винограду сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий в умовах нижньої передгірської зони Криму при використанні врожаю для приготування виноградного сиропу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.Б. Дрягін ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості росту кущів сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий, наведено оцінку величини та якості врожаю для приготування виноградного сиропу. Встановлено зв'язки та розраховано рівняння залежності сили росту кущів, показників продуктивності та якості винограду від величини навантаження. Визначено економічну ефективність вирощування винограду для приготування сиропів за різними рівнями навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.1(4УКР-4КРИ) + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ізотов А.М. 
Розробка агробіологічних основ адаптування технології вирощування озимої пшениці в Криму: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / А.М. Ізотов ; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 43 с. — укp.

Розглянуто питання розробки агробіологічних засад адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці в Криму до конкретних, фактичних погодних, економічних та господарських умов. Показано, що для степової та передгірської зон Криму встановлено кращі попередники озимої пшенці, найбільш дешевий спосіб обробітку грунту, адаптивно-оптимальні строки сівби та норми висіву, а також рівні азотного живлення до сівби та у ранній весняний період за умов урахування забезпеченості грунту нітратним азотом. Виявлено умови вирощування пшениці без застосування гербіцидів. Вивчено дію гідротермічних умов та агрономічних чинників на формування якості зерна у випадку некореневого підживлення та сенікації посівів. Розроблено математико-статистичні моделі комплексної дії гідротермічних умов та елементів технології на формування врожаю озимої пшениці. На їх базі створено комп'ютерні експертно-консультаційні системи адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці до реальних умов. Доведено, що дані системи дозволяють раціонально витрачати ресурси, одержувати високі та стабільні врожаї зерна високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР-4КРИ) +
Шифр НБУВ: РА344215

Рубрики:

      
10.

Щигорцова О.Л. 
Розробка елементів технології вирощування нуту, гороху, чини і сочевиці в умовах зрошення в Центральному степу Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.Л. Щигорцова ; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 16 с. — укp.

Вивчено елементи технології вирощування, зокрема, способи посіву, норми висіву, а також інокуляції насіння різних сортів нуту, гороху, чини, сочевиці активними штамами бульбочкових бактерій. Встановлено комплементарність взаємодії різних сортів нуту та гороху з певними штамами даних бактерій. Доведено високу ефективність передпосівної нітрагінізації насіння нуту, гороху, чини і сочевиці. Вперше за умов Центрального степу Криму встановлено можливість одержання високих урожаїв даних бобових культур у разі інокуляції їх насіння активними штамами специфічних бульбочкових бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-4(4УКР-4КРИ) +
Шифр НБУВ: РА344064

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Сластя Є.А. 
Систематика роду ISideritis/I L.(ILamiaceae/I) флори Криму і Північного Кавказу: Автореф. дис... канд. біол. наук / Є.А. Сластя ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено склад та структуру роду Sideritis L. флори Криму та Кавказу. Описано два нові види, три номенклатурні комбінації та нову систему, що об'єднує кримсько-кавказькі таксони в природні ряди. На підставі результатів морфолого-анатомічних досліджень рослин виявлено нові характеристики опушення чашечок і приквіток як таксономічних ознак. Визначено ареали видів і з'ясовано грунтові та кліматичні фактори середовища їх зростання. Вивчено хімічний склад залізняку. В рослинах ідентифіковано 42 компоненти, що відносяться до семи різних груп природних органічних сполук. Для даних таксонів ідентифіковано дванадцять флавонових глікозидів, два фенілпропаноїдні глікозиди та сім дитерпеноїдів. Вивчено ефірну олію й екстрактивні речовини видів залізняку. З використанням даних хімічного складу вивчених видів проведено хемотаксономічний аналіз роду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16Lam*99(4УКР-4КРИ) + Е522.927.16Lam*99(4РОС37)
Шифр НБУВ: РА320641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кузуб В.В. 
Фітотрофні мікроміцети Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / В.В. Кузуб ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати спеціального вивчення видової різноманітності фітотрофних мікроміцетів Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, виявлено їх 368 видів з 157 родів 47 родин 19 порядків відділів Ascomycota, Basidiomycota та групи мітоспорових грибів. Уперше для заповідника наведено 313 видів, з них 122 є новими для Криму, 26 - для України. Виявлено основні риси таксономічної та екологічної структури видового складу фітотрофних мікроміцетів Ялтинського заповідника. Вивчено гриби-консорти рослин-живителів різних географічних ареалів, кримських ендемічних рослин та рослин, занесених до "Червоної книги України" тощо. Здійснено вивчення видового складу ксилотрофної мікобіоти бука лісового, що дало змогу оцінити його фітосанітарний стан як задовільний. Проаналізовано розподіл фітотрофних мікроміцетів за рослинними угрупованнями різних висотних поясів заповідника, виділено специфічні для кожного угруповання комплекси видів грибів. Встановлено, що найбагатшим та найрізноманітнішим є видовий склад грибів кримськососнових лісів. Досліджено фітотрофні мікроміцети на післяпожежних ділянках рослинності, встановлено зміни в складі комплексів грибів та простежено динаміку їх поновлення на згарищах у заповіднику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5(4УКР-4КРИ) +
Шифр НБУВ: РА324166

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського