Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ИРЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Краснящих А.П. 
Джеймс Джойс: специфіка художнього світу та проблема творчого методу (роман "Улісс"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / А.П. Краснящих ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу ідейно-художніх процесів, розгорнутих Джойсом в романі "Улісс": дегероїзації, декреатизації, ідентифікації, побутування, - робиться висновок про антимодерністський напрямок "Улісса". Після визначення творчого методу Джойса як епіфанічного символізму стверджується, що "Улісс" успадкував художні принципи реалістичної традиції і розвинув їх в новій, адекватній сучасності формі. Творчий метод Джойса, що складається з філософії творчості (теорії епіфанії), системи символізації і критицизму творчості, необхідно розглядати через призму теорії символізму А.Бєлого. Карнавально-сміхова архітектоніка "Улісса" змушує апелювати до філософії діалога М.М.Бахтіна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ИРЛ)-4 Джойс Д. 534

Рубрики:

      
2.

Сахновський О.Є. 
Ірландський автономізм у роки Першої світової війни: позиція Партії гомруля та політика британських урядів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Сахновський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику британських урядів у ірландському питанні в роки Першої світової війни у взаємозв'язку з позицією Ірландської парламентської партії (ІПП). Доведено, що традиційна ставка прибічників ірландської автономії (гомруля) на Ліберальну партію щодо перспективи була помилковою, оскільки британський лібералізм перебував у кризовому стані і загалом не витримав серйозних випробувань воєнного часу. З використанням різноманітних джерел, зокрема матеріалів британських архівів, прослідковано еволюцію політичного процесу в Ірландії у 1914 - 1918 рр. Послаблення відверто проімперських позицій ІПП відкривало широкі можливості для посилення радикальних партій та підпільних організацій. Визначальною подією було Квітневе повстанння 1916 р. у Дубліні. Обгрунтовано поширення відкритого воєнним теоретиком К. фон Клаузевіцем "закону крайнощів" на ідеологічне протистояння. Доведено, що британські воєнні цілі формулювалися з урахуванням реакції ірландців. Спроба поширити на них військову повинність - не "помилка Ллойд Джорджа", а вияв динаміки тотальної війни, яка продиктувала умови, за яких політичне ров'язання ірландського питання стало неможливим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИРЛ)52-45 + Т3(4ВЕЛ)54-5 +
Шифр НБУВ: РА345888

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
3.

Теленко О.М. 
Ольстерська проблема в політиці Великої Британії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Теленко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено політику Британського уряду з урегулювання ольстерської проблеми. З'ясовано суть, передумови виникнення, етапи розвитку та складові даної проблеми, виокремлено та класифіковано політичні сили Північної Ірландії та визначено роль цих сил в її еволюції. Вивчено розвиток і здобутки політики Великої Британії в Ольстері у соціально-економічній та освітній галузях, у сфері безпеки, питанні визначення конституційного статусу Північної Ірландії та прав католицької меншини у 1968 - 2005 рр. Проаналізовано розвиток англо-ірландського діалогу щодо ольстерської проблеми, а також вплив США та міжнародних організацій на політику Великої Британії з розв'язання північноірландського питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ВЕЛ)6-(4ИРЛ) + Ф4(4ИРЛ)6-(4ВЕЛ) + Ф3(4ВЕЛ) + Э375.09(4ВЕЛ)-3-019 +
Шифр НБУВ: РА341712

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гончаренко Е.П. 
Проза Джеймса Джойса і проблема новаторства в англійському модернізмі початку XX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.04 / Е.П. Гончаренко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Визначено специфіку внеску Джеймса Джойса у розвиток літератури XX ст.; досліджено характер його новацій та експериментування у контексті історичної своєрідності основних художніх напрямків англійської та європейської літератури XIX і XX ст. Виділено системні філософсько-естетичні риси європейського модернізму 1900 - 1930 рр., жанровий, стилістичний, семантичний "код" модерністського роману та новели (А.Жід, М.Пруст, Дж.Джойс, В.Вульф, Д.Г.Лоренс). Дослідження художньої трансформації роману та новели призвело до уточнення характеру внеску Джойса у процес модернізації європейської літератури XX ст. Уточнено історико-літературні, теоретичні уявлення про поетологію та творчість Джойса як одного з її творців і класиків. Йдеться про об'єктивно-суб'єктивну поетику "Дублінців"і створення Джойсом жанру "роману-портрета", новаторський підхід до образу людини у триптиху про Стівена Дедала, про наслідування та водночас подолання романних канонів у міфологізованому і водночас сучасному просторі "Улісса", про продовження новацій у художньому підході до образу людини в "Поминках за Фіннеганом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ИРЛ)-4 Джойс Д. 534 + Ш5(4ИРЛ)-4 Джойс Д. 534
Шифр НБУВ: РА313862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кіщенко Ю.В. 
Формування професійної майстерності вчителя в системі педагогічної освіти Англії та Уельсу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.В. Кіщенко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дослідження присвячено проблемі формування та розвитку професійної майстерності вчителя в системі неперервної педагогічної освіти Англії та Уельсу. З'ясовано історико-соціальні передумови становлення сучасної системи професійної підготовки вчителів у Англії та Уєльсі, проаналізовано її структурно-організаційні особливості. Здійснено порівняльний аналіз концепцій педагогічної майстерності у англійській та вітчизняній педагогіці в контексті осмислення нових вимог до підготовки вчителя для школи ХХІ ст. Розкрито сутність, зміст та організаційні засади педагогічної практики, висвітлено її роль у формуванні професійної майстерності майбутнього вчителя в Англії та Уельсі. Узагальнено досвід організаційно-методичного забезпечення процесу формування педагогічної майстерності майбутнього вчителя та охарактеризовано можливості розвитку педагогічної майстерності працюючих вчителів Англії та Уельсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4ВЕЛ) + Ч489.513(4ИРЛ)
Шифр НБУВ: РА310510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського