Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Э376.130.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Релігія   
1.

Стасюк Л.О. 
Трансформація феномена українського кальвінізму в системі міжкультурних взаємодій: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Л.О. Стасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено цілісне філософсько-релігієзнавче дослідження трансформації кальвінізму як специфічного феномену української духовної культури. Розкрито суть і висвітлено основні тенденції становлення та функціональне буття кальвінізму в українському соціумі за умов міжкультурних взаємодій. Поширюючись у західноєвропейському й українському просторі, кальвінізм набуває нових форм і ознак за умов його реального зіткнення з історичними, соціальними, політичними, економічними проблемами та їх етнокультурними традиціями, адаптація до яких зумовлює періодизацію еволюції цієї ранньопротестанської конфесії. Запропоновано тезу, що кальвінізм як релігійна система здійснює прояв її доктринальної сталості насамперед у антропологічному й еклезіологічному вченні, збереженні витокових структурних і організаційних засад, а також виявляє динаміку ідейної культової та позакультової практики. Показано особливості еволюції міжконфесійних відносин і екуменічного потенціалу представників українського кальвінізму. На підставі компаративного аналізу охарактеризовано зміст, структурну наповненість і видозміни у релігійній діяльності представників Української євангельсько-реформованої церкви та Закарпатської реформаторської Церкви у контексті праксеологічного виміру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.130.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353955

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського