Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (1022)Книжкові видання та компакт-диски (2809)Журнали та продовжувані видання (917)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 110
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванов С.Г. 
Тоталітарна культуротворчість: філософсько-естетичний аналіз (на прикладі архітектури): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / С.Г. Іванов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Висвітлено питання тоталізації культури у СРСР та Німеччині протягом 1930 - 50-х рр., розкрито причини і джерела що виокремили шляхи розвитку, подібність і відмінності у формотворчих процесах двух моделей тоталітарної культури. На прикладі архітектури здійснено реконструкцію філософсько-естетичного та ідейно-психологічного клімату тоталітарної епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.451.1 + Щ110.065 + Щ113(0)6-2
Шифр НБУВ: РА314539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
2.

Ідак 
Композиційні аспекти формування квартальної забудови Львова кінця XVIII - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Юлія Володимирівна Ідак ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.3(4УКР-2ЛВО) + Щ113(4УКР-2ЛВО)5 + Щ110.5
Шифр НБУВ: РА350033

Рубрики:

      
3.

Ізотов А.О. 
Історико-містобудівне формування Китаївського комплексу в контексті розвитку Києва Х - початку ХХІ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / А.О. Ізотов ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Китаївським комплексом визначено сукупність історичних, археологічних, спелеологічних, архітектурних і природних елементів, історично поєданих з межею урочища Китаїв, яке є адміністративно-територіальною одиницею сучасного Голосіївського району Києва. Даний комплекс, пройшовши всі етапи сталого формування, має особливості, притаманні історичному розвитку міста: від часів освоєння Київського Придніпров'я першими поселеннями до середини XX ст. За цього у комплексі наявний значний історико-культурний потенціал, який не знайшов гідного відображення та не був акумульований у грунтовне узагальнювальне дослідження. З'ясовано та досліджено історико-містобудівне формування Китаївського комплексу. Визначено етапи, умови, чинники й особливості цього процесу. Виявлено та досліджено його втрачені елементи. В результаті активної урбанізації південної київської околиці комплекс розташований у серединній зоні міста та перебуває під загрозою порушення його традиційного характеру середовища. Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо регенерації історичного середовища комплексу, зокрема щодо відтворення його втрачених елементів та подальшого розвитку з використанням існуючого історико-культурного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)922 + Т3(4УКР-2КИЇ)-9 +
Шифр НБУВ: РА358027

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Абдель Кадер Хасан 
Вплив європейської архітектури на планування та забудову міст Палестини (кінець XIX - середина ХХ століть): автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Абдель Кадер Хасан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні аспекти впливів європейської архітектури на містобудування й архітектуру Палестини. За результатами дослідження з'ясовано, що в архітектурі Сходу зберігається прагнення до гармонії з природою, пристосування до ритму та законів природи. Виявлено, що вплив європейської цивілізації у стародавні періоди зумовив збагачення архітектури Палестини еліністичною та римською культурою, архітектурою та містобудівельно-планувальними ідеями. У період з кінця XIX до середини XX ст. європейський вплив мав відображення у будівництві поселень, плануванні міст Тель-Авів і Хайфа, за проведення яких були застосовані всесвітньо відомі та прогресивні функціонально-композиційні схеми: місто - сад, лінійне місто з різними забудовами - суворо живописною, прямокутною. Зодчі Палестини та Європи зробили значний внесок у формування нової структури. За результатами дослідження показано, що розвиток цього процесу можна подати у історико-об'єктивному, територіально-містобудівному й особистістно-суб'єктивному аспектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ПАЛ)6-183(4) +
Шифр НБУВ: РА362773

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Авраменко Н. О. 
Оперна творчість Франца Шрекера: проблема цілісності стилю: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. О. Авраменко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості індивідуального композиторського стилю Ф. Шрекера на прикладі опер "Далекий дзвін", "Іграшка", "Христофорус, або Видіння опери". Центральною проблемою дослідження є проблема цілісності багатоскладового стилю композитора. Актуальність обраної теми зумовлена необхідністю перегляду усталених і часто неповних характеристик та оцінок творчості Ф. Шрекера. Проаналізовано вербальний та музично-інтонаційний ряди даних опер. Детальний аналіз лібрето різних за жанром опер дозволив розкрити своєрідність художнього методу Шрекера-лібретиста та виявити втілені у даних творах літературні та філософсько-естетичні тенденції на межі ХІХ - ХХ ст. Охарактеризовано особливості музичної мови та драматургії даних опер, проведено їх стильовий аналіз і зроблено висновок щодо природи індивідуального музичного стилю композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4АВС)6-81 Шрекер Ф. + Щ317.413(4АВС)-81 Шрекер Ф.
Шифр НБУВ: РА382618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Аль-Найрат Хасан Мухаммад Салех 
Вплив народних традицій на формоутворення предметно-просторового середовища сучасного житла (на прикладі країн Аль-Шама): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / Аль-Найрат Хасан Мухаммад Салех ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено роль традицій у формоутворенні предметно-просторового середовища (ППС) житла у країнах Аль-Шаму, а також виявлено тенденції розвитку цього явища. Здійснено аналіз і систематизацію сучасних літературних витоків, картографічних, проектно-планувальних і статистичних матеріалів, а також натурні обстеження, структурно-планувальне моделювання, експериментальне проектування. Висвітлено історичний розвиток ППС та визначено основні принципи традиційної організації житла, з'ясовано основні принципи формоутворення ППС. Зауважено, що пріоритетним напрямком формоутворення ППС є інтерпретація та застосування на практиці традиційних архітектурних форм, побутових мов, декору, орнаментики й оздоблювальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(53)6-17 + Щ128.4 +
Шифр НБУВ: РА337076

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Аль-Хаддад М. 
Роль традицій у формуванні архітектури житлової забудови в сучасних містах Йорданії: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М. Аль-Хаддад ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Ввивчено питання стосовно ролі традицій у формуванні архітектури житлової забудови в сучасних містах Йорданії. На підставі дослідження процесів історичного розвитку йорданської архітектури виявлено та визначено властиві для Йорданії архітектурні традиції, традиційні форми планування житла. За результатами натурних обстежень, аналізу архітектурної документації та дослідження спеціальної літератури визначено архітектурні особливості формування житлової забудови країни, а також тенденції розвитку сучасної її архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЙОР)6-17 +
Шифр НБУВ: РА323287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Білінська О.Б. 
Архітектурний ордер у забудові Львова XVI - XVII ст. (принципи застосування і методи реставрації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Б. Білінська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Узагальнено попередні дослідження застосування архітектурного ордера. На підставі традиційних і запропонованих методик визначено принципи застосування ордера у забудові Львова XVI - XVII ст.: функціональної, об'ємно-просторової, композиційної, часової та стилістичної залежності; суперпозиції, поєднання ордера з іншими тектонічними системами; варіабельності ордерів та пропорцій; поєднання ордера з декором; декоративної та семантичної функцій. На підставі результатів структурного аналізу (рівневого, метричного, модульного) визначено особливості ордера. Виявлено історичні прототипи (у трактаті С.Серліо) та аналоги у забудові міст Західної України. Виконано теоретичні реконструкції фрагментів ордера музеїв Львова. На підставі реставраційних методів аналогів, анастилозу, сигнацій, музеєфікації визначено принципи сучасного збереження та розроблено спеціальний алгоритм і рекомендації для реєстрації ордера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)4 + Щ110.523.1 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА348049

Рубрики:

      
9.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Базилевич В.В. 
Художній метал у формуванні архітектури палаців XVIII - XIX ст. м.Львова: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.В. Базилевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати досліджень науковців щодо застосування художнього металу в архітектурі палаців. З використанням розробленої методики визначено загальноєвропейські та регіональні передумови, виконано періодизацію, з'ясовано діапазон, способи та закономірності розвитку застосування художнього металу в архітектурі палаців XVIII - XIX ст. м. Львова. Виявлено внутрішні та зовнішні чинники впливу, внутрішні взаємовпливи з художнім металом інших типів споруд міста наприкінці XVIII - XIX ст. Визначено особливості застосування художнього металу у порівнянні з палацами цього часу Відня, Праги, Братислави, Будапешта, Варшави. Установлено хронологію та масштаби реконструкцій такого металу впродовж XX ст. Розроблено методику його проектування в історично сформованому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)920.4/5 + Щ117.161.1(4УКР-2ЛВО)4/5 + Щ110.543 + Щ125.43(4УКР)4/5 +
Шифр НБУВ: РА335237

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Березовецька І.А. 
Розвиток архітектури садибного житла Львова у першій третині ХХ ст.: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.А. Березовецька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 24 с. — укp.

З використанням розробленої методики, яка передбачає застосування загальнонаукових (історичного та структурного аналізу) і спеціальних (статистичного, методу натурних обстежень і методу роботи з першоджерелами) методів наукових досліджень висвітлено напрямки розвитку стильових і об'ємно-прсторових вирішень в архітектурі садибного житла Львова у першій третині XX ст. Визначено розміщення районів садибного будівництва цього періоду. Установлено значення розвитку архітектури садибного житла дослідженого періоду для подальших процесів архітектурного розвитку Львова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)61 + Н711.1-00(4УКР-ЛВО) +
Шифр НБУВ: РА356510

Рубрики:

      
12.

Божинський Б.І. 
Український національно-романтичний напрям модерну в архітектурі Харкова: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Б.І. Божинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості формування українського національно-романтичного напряму в архітектурі модерну, виявлено й систематизовано його особливості (на прикладі Харкова). Проведено порівняльне дослідження історії становлення національно-романтичного напряму в архітектурі модерну в Україні та зарубіжних країнах. Охарактеризовано систему композиційних засобів формування архітектурно-художнього образу архітектури "українського модерну". Досліджено архітектуру українського національно-романтичного напряму як частину європейського архітектурно-художнього процесу. Розглянуто взаємозв'язок українського національно-романтичного напряму з національними традиціями в українській народній архітектурі й мистецтві. Встановлено особливості українського національно-романтичного напряму в архітектурі Харкова, визначено його стильові особливості у даному місті. Досліджено розвиток української самобутності в історії вітчизняної архітектури початку XX ст. Розроблено принципи збереження та відновлення архітектури національно-романтичного напряму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР)6-239 +
Шифр НБУВ: РА354273

Рубрики:

      
13.

Божинський Н.І. 
Національні традиції у формотворенні предметно-просторового середовища народного житла (на прикладі Східної України): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Н.І. Божинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано роль народного житла в житті українців, досліджено історичний шлях, що перейшло народне житло. Розглянуто історичні умови розвитку Східної України. Показано природні матеріали й оздоби до будіництва, предметно-просторове середовище народного житла. Простежено етносоціальні й антропокультурні чинники розвитку народного житла Східної України щодо формотворення, соціальний склад поселенців відповідно до життєвих умов. Досліджено антропоморфність народного житла, поетику народного житла Східної України. З'ясовано природу поетики народного житла, що розвиваючись на грунті традиціоналістичної культури, набула вигляду певних "правил". Розглянуто ергономічні принципи народного житла щодо формотворення. Показано сьогочасні тенденції оберегу та розвитку народного житла, нормативні засади формотвору щодо традиційного середовища народного житла. Досліджено сакральну роль речі та місця в народному житлі та становище народних майстрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)0-17
Шифр НБУВ: РА371680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойко Х.С. 
Архітектурно-просторовий уклад єврейських дільниць у містах та містечках Галичини у кінці XVIII - на початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Х.С. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Виявлено характеристики архітектурно-просторового укладу єврейських дільниць у містах і містечках Галичини у кінці ХVІІІ - на початку ХХ ст. Визначено та досліджено особливості просторового укладу єврейських дільниць, проведено їх композиційно-розпланувальний аналіз. Типологію архітектурно-просторових характеристик єврейських дільниць підпорядковано до історичної розпланувальної структури міст на підставі виявлення типів територіального розподілу єврейського населення у містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5/6
Шифр НБУВ: РА311629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Болюк О.М. 
Профілювання та різьблення у художній системі оздоблення дерев'яної сакральної архітектури Українських Карпат ХVІІ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.М. Болюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектурну пластику східнокарпатських церков та дзвіниць як засіб художньої виразності дерев'яного монументального будівництва у взаємозв'язку з народним декоративним мистецтвом. Розглянуто художні особливості профілювання і різьблення в історичному розвитку декорування. Розроблено типологічну структуру оздоблення пам'яток XVII - початку XX ст. за техніками художнього деревообробництва. Висвітлено вплив народного традиційного декорування конструктивних деталей культових споруд Українських Карпат на сучасне професійне дерев'яне храмобудівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР333)927.166 + Щ117.166(4УКР333) + Щ125.508.04г(4УКР333)
Шифр НБУВ: РА307884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бондаренко І.В. 
Передумови і тенденції стильового розвитку храмової архітектури Слобожанщини (друга половина XIX-початок XX ст.): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.В. Бондаренко ; Акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню передумов і тенденцій стильового розвитку храмової архітектури Слобожанщини (друга пол. XIX - початок XX ст.). На підставі вивчення архівних матеріалів введені у науковий обіг проектні матеріали харківських єпархіальних архітекторів та встановлена їх величезна роль у формуванні образу храмових споруд. Визначені типологічні та об'ємно-просторові аспекти формоутворення храмових споруд та проведено аналіз творчих методів архітекторів, що сприяли цьому процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)5-2 + Щ117.166(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Будзар М.М. 
Дворянська сільська садиба Лівобережної України ХІХ ст.: типологія та еволюція культурних форм: автореф. дис... канд. іст. наук: 26.00.01 / М.М. Будзар ; Держ. акад. кер. кадрів Культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу та систематизації історичної, краєзнавчої, мистецтвознавчої, мемуарної літератури, архівних матеріалів здійснено комплексне дослідження дворянської сільської садиби Лівобрежної України XIX ст., визначено її роль у культурно-національногому розвитку країни. Обгрунтовано доцільність застосування дефініції "культурне гніздо" для характеристики форм реалізації світоглядних пріоритетів української знаті у просторі садиби. Визначено етапи соціальної та духовної генези даного феномену за моделями колективної й індивідуальної діяльності. Доведено, що еволюційний розвиток дворянських "культурних гнізд", рівень їх соціальної ефективності обумовлювалися формуванням національної ідеї у середовищі української інтелектуальної еліти. Особливу увагу приділено дослідженню історичної динаміки форм просвітницької та культурно-художньої праці, презентованих дворянською садибою. Сільські маєтки Лівобережної України охарактеризовано як осередки, де відбувалися процеси взаємозбагачення споріднених слов'янських культур та актуалізувалися світові духовні орієнтири. Зроблено висновок, що творча діяльність у межах дворянських "культурних гнізд" виконувала компенсаторну роль відносно державного простору, в якому українська культурно-мистецька спадщина не мала офіційного визнання. Обгрунтовано значення дворянської садиби як "культурної форми" національної самоідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 + Щ113(4РОС)5 +
Шифр НБУВ: РА367721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Васеф Радван Алі Ахмад 
Розвиток формоутворення арабо-ісламського інтер'єра (на прикладі архітектури Йорданії): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Васеф Радван Алі Ахмад ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню формоутворення арабо-ісламського інтер'єру, розглянутого в аспекті історико-генетичної еволюції. В роботі розвивається новий напрямок в архітектурознавчому аналізі, який грунтується на концепції історико-культурного системного підходу і об'єктної декомпозиції. Проаналізовано видозміни форм у композиційному конструюванні доісламської і ісламської архітектури. Виявлені "первинні" інваріантні традиційні елементи арабо-ісламського інтер'єру, принципи взаємозв'язку між ними, структура і закони композиції. Запропонований базовий систематизований каталог форм і кольорів формоутворюючих елементів арабо-ісламського інтер'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЙОР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського